Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Targi pełne innowacji – Furnica i SoFab 2019

 

DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019
 

Zbliża się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży drzewno-meblarskiej w kraju tego roku – targi DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019. Jednocześnie wydarzenie to stanowi największe centrum zaopatrzenia producentów mebli w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dniach 10-13 września 2019 roku w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB. Prezentacja kompleksowych rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od materiałów, surowców i komponentów aż po zaawansowane technicznie maszyny i urządzenia do produkcji mebli) zostały przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Dzięki temu uczestnicy targów mogą mieć pewność, że ekspozycja targowa sprosta ich wymaganiom oraz oczekiwaniom rynku.

Targi Furnica pełne komponentów

FURNICA to targi, które pozwalają producentom na zapoznanie się z nowościami w branży i na zakup komponentów do produkcji mebli skrzyniowych. To również najważniejsze targi tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród uczestników wydarzenia znajdują się osoby decyzyjne, takie jak managerowie, właściciele firm, hurtownicy, główni technolodzy, szefowie zaopatrzenia czy członkowie zarządów, jak również czołowi producenci i dystrybutorzy komponentów i materiałów, a także dostawcy akcesoriów do produkcji mebli. Pozwala to na podtrzymywanie i zdobywanie kontaktów oraz zacieśnianie więzi pomiędzy przedstawicielami branży. W Polsce produkcją mebli zajmuje się ponad 23 tysiące firm, wobec czego na targach spotkać można także przedstawicieli MŚP, małych i średnich przedsiębiorstw, takich jak stolarzy i rzemieślników produkujących meble.

Targi Sofab z szeroką ofertą dla mebli tapicerowanych

SOFAB to doskonałe miejsce dla producentów mebli tapicerowych, którzy chcą znaleźć nowe zaopatrzenie. Na targach znajdować się będą komponenty tapicerskie, pełna gama materiałów obiciowych, narzędzia i specjalistyczne maszyny z tego sektora przemysłu meblarskiego. Aż 40% wystawców stanowić będą przedstawiciele zagranicznych firm, dzięki czemu wzrośnie ich szansa na zdobycie nowych klientów na polskim rynku. Poza dużymi firmami w Polsce funkcjonuje natomiast aż 23 tysiące małych i średnich przedsiębiorstw rzemieślniczych – producenci rodzimych mebli tapicerowanych mają zróżnicowaną strukturę. Targi SOFAB to miejsce idealne dla producentów skór i tkanin, materiałów obiciowych, komponentów, systemów do produkcji i elementów mebli tapicerowanych – podczas wydarzenia ich przedstawiciele z powodzeniem mogą zaprezentować swoją ofertę. Targi to również okazja do wymiany kontaktów z członkami zarządów, przedstawicielami firm, managerami oraz osobami decyzyjnymi.

Nowości podczas tegorocznych wydarzeń

W trakcie tegorocznej edycji targów FURNICA 2019 nowością będzie Fabryka Mebli na Żywo – Innowacyjna Kuchnia, podczas której zaprezentowane zostaną najnowsze technologie produkcji mebli kuchennych z zastosowaniem nowoczesnych maszyn oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie okuć meblowych. Organizatorami pokazów będą dwie firmy:

 • Felder Group Polska wraz z Egger i Hettich, prezentujące pomysł na innowacyjną kuchnię z Format-4;
 • InfoTEC CNC, prezentująca globalną innowację w kuchni - trendy w technologii, designie i ergonomii.

Nowością podczas programu targów SOFAB 2019 będzie Tapicernia 4.0, podczas której prezentowany będzie zautomatyzowany proces produkcji mebli tapicerowanych z zastosowaniem robotów przemysłowych. Podobnie jak w przypadku Fabryki Mebli, Tapicernia 4.0 organizowana jest przez dwie firmy:

 • InfoTEC CNC zaprezentuje Tapicernię 4.0 - produkcja mebli tapicerowanych sterowana komputerowo;
 • IMAC pokaże dwie linie firmy CPC: automatyczną linię do pakowania mebli tapicerowanych oraz linię do pakowania i owijania folią polietylenową produktów wielkogabarytowych.

Uczestnicy targów zobaczyć będą mogli ponadto Forum Trendów, na które będą składały się wykłady oraz ekspozycja firm z branży meblarskiej, prezentacja designu i wzornictwa meblowego (okucia, płyty i tkaniny). Wydarzenia zwieńczy integracyjny, IV Ogólnopolski Kongres Meblarski, cieszący się w branży meblarskiej mianem jednego z najważniejszych spotkań producentów mebli w Polsce.

Najlepsze rozwiązania w Poznaniu

Podczas tegorocznych targów DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019 główny nacisk położony zostanie na tematykę związaną z Przemysłem 4.0. Poruszane zostaną tematy, takie jak digitalizacja, robotyzacja i automatyzacja procesów technologicznych, a także współpraca człowieka i maszyny. Uczestnikom zaprezentowana zostanie technologia jutra oraz rozwiązania godne czwartej rewolucji przemysłowej. Targi DREMA, FURNICA i SOFAB 2019 w Poznaniu obfitować będą w inspiracje, dobre praktyki i najlepsze produkty związane z sektorem drzewnym i meblarskim. Przedstawiciele firm wzbogaceni zostaną o wiedzę, dzięki której łatwiej będzie wprowadzić innowacje i inwestycje godne zmian nadciągających do branży drzewnej i meblarskiej.

Targi FURNICA, SOFAB i DREMA 2019 to najlepsza okazja na zakontraktowanie komponentów, materiałów i na zakup narzędzi oraz maszyn.

Więcej informacji na www.drema.pl, www.furnica.pl oraz www.sofab.pl.


Źródło: Grupa MTP

 

Dodano 21.08.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy