Szukaj w działach:

SCHUNK obchodzi jubileusz 15-lecia

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Za realizacją każdej wizji kryją się pytania. Odpowiedź na to, co jest dla Klienta najlepsze, kryje to, co jest najlepsze również dla nas. Właśnie dlatego firma 
SCHUNK wciela w życie innowacyjne pomysły, poprawiamy jakość produkcji i wydajności, co pozwala na wzmocnienie pozycji rynkowej naszych Klientów.

W roku 2019 firma SCHUNK obchodzi jubileusz 15-lecia swojej działalności w Polsce. Cały ten okres minął nam pod znakiem rozwoju i dużej aktywności, dzięki czemu dziś możemy być dumni ze statusu lidera w branży. Firma SCHUNK to lider sprzedaży oprzyrządowania do robotów przemysłowych oraz systemów chwytakowych, a także największy dostawca oprawek narzędziowych i systemów mocowania detalu. 

Gracz globalny

Swoją działalność firma SCHUNK rozpoczynała jako warsztat mechaniczny założony przez Friedricha Schunk w roku 1945. Liderem światowego rynku w swojej dziedzinie i wzorem do naśladowania pod kątem kompetencji została dzięki kierownictwu Heinza-Dietera Schunk. Do dziś firma pozostaje w rodzinie Schunk – obecnie kierownictwo stanowi jej trzecie pokolenie, rodzeństwo A. Schunk oraz Kristina I. Schunk.

Producent posiada partnerów dystrybucyjnych w ponad 50 krajach, 33 zależne spółki, a w dziewięciu naszych zakładach pracuje ponad 3400 pracowników. Ponadto posiada największe na świecie portfolio w dziedzinie systemów chwytakowych i technologii mocowania – to więcej niż ponad 11 tysięcy standardowych komponentów. Firma ceni tradycyjne wartości – biznes rodzinny budujemy na poczuciu osobistej odpowiedzialności i utrzymywaniu bezpośrednich, bliskich kontaktów z Klientami.

SCHUNK jest prekursorem globalnych standardów, ponieważ podążamy za duchem perfekcji i pionierstwa. 70 lat pracy naszej innowacyjnej firmy postawiło na jej drodze wyzwania, które przełożyły się na szerokie portfolio najwyższej jakości produktów oraz technologicznych rozwiązań. To właśnie te wartości stanowiły korzenie naszego rozwoju – od warsztatu mechanicznego do globalnego koncernu. 

Poświęcenie dla firmy, duch zespołowy, wysoka motywacja wielu jednostek, odwaga i determinacja złożyły się na wieloletni sukces. Firma zawdzięcza go także zaufaniu, jakim obdarzają nas Klienci. 

SCHUNK_PGN plus P_ROTA-NCK15-lecie na polskim rynku 

SCHUNK INTEC Sp. z o. o. to firma córka niemieckiej spółki SCHUNK GmbH & Co. KG. Polska filia firmy powstała w Starej Iwicznej w 2004 roku. W chwili obecnej posiadamy biuro regionalne w Chorzowie oraz główną siedzibę, mieszczącą się w Piasecznie k. Warszawy. Dzięki szerokiemu doświadczenia firmy-matki  jest w stanie dostarczać na polski rynek najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie automatyki przemysłowej oraz systemów mocowania przedmiotów obrabianych i narzędzi. 

Spełniamy oczekiwania naszych Klientów oraz wymagania produkcyjne w obszarach takich jak: 

  • SYSTEMY MOCOWAŃ NARZĘDZI

W obróbce precyzyjnej nie ma miejsca na kompromis. Różne zastosowania posiadają inne wymagania, a wtedy z pomocą przychodzi technologia SCHUNK. Wysoce precyzyjne i innowacyjne systemy oprawek narzędziowych posiadają bardzo szeroki zakres zastosowań.

  • SZCZĘKI TOKARSKIE 

W ofercie znajduje się 1200 typów standardowych szczęk tokarskich. Zapewniają one delikatne i pewne mocowanie bez odkształceń oraz śladów mocowania do obróbki wykańczającej, a także mocowanie detali surowych.

  • UCHWYTY TOKARSKIE

Firma posiada ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie projektowania i produkcji uchwytów tokarskich. Dzięki temu firma SCHUNK tworzy innowacyjne rozwiązania, które prezentują najwyższą jakość uznawaną na całym świecie i spełniają wymagania zaawansowanych procesów obróbki

  • STACJONARNE SYSTEMY MOCOWAŃ

Firma SCHUNK oferuje najlepsze możliwe rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów, bez względu na to czy są to rozwiązania hydrauliczne, mechaniczne, pneumatyczne czy magnetyczne. Dzięki zastosowaniu stacjonarnych systemów mocowań możliwe jest zapewnienie dokładnego połączenia pomiędzy maszyną a materiałem poddawanym obróbce.

  • CHWYTAKI

Standardowe chwytaki równoległe pozwalają na przenoszenie elementów o wadze od kilku gramów aż do 80 kg. Można stosować je zarówno w pomieszczeniach czystych, jak i tych zagrożonych wybuchem. Oferta obejmuje chwytaki uniwersalne, o długim skoku, chwytaki do niewielkich części oraz chwytaki uszczelniane, umożliwiające bezpieczne i precyzyjne przenoszenie poszczególnych elementów. 

SCHUNK AUTOM Beladung


  • AKCESORIA DO ROBOTÓW

Pełen potencjał robot jest w stanie osiągnąć jedynie wtedy, jeśli posiada prawidłowy moduł do podłączania robota i chwytaka. Właśnie dlatego w ofercie znaleźć można moduły, które zapewniają bardziej wydajne i oszczędne użycie robotów. Oferta automatyki obejmuje: przepusty obrotowe, układy pomiarowe, układy wymiany narzędzi, moduły kompensacyjne, narzędzia szlifujące oraz czujniki kolizji i przeciążenia. Posiadają one optymalną kompatybilność konstrukcyjną, dzięki czemu pozwalają na niezawodne połączenie robota z chwytakami. 

  • MODUŁY LINIOWE

Moduły liniowe firmy SCHUNK pozwalają na dowolny proces przenoszenia elementów, zapewniając przy tym szeroki zakres technologii liniowych do automatyzacji szybkiego montażu. Dzięki kompaktowej konstrukcji modułowej pozwalają na tworzenie rozbudowanych systemów obejmujących inne moduły. Firma stara się spełniać wszystkie oczekiwania Klientów, bez względu na to, czy dotyczą one wieloosiowych systemów zmontowanych fabrycznie, jednostek Pick & Place czy konkretnych podzespołów.

  • MODUŁY OBROTOWE

Wymogi, które odnoszą się do stosowanych przez firmą komponentów są bardzo restrykcyjne. Producent oferuje bardzo szeroki wybór modułów obrotowych oraz skrętnych z różnymi opcjami. Skręcanie i obracanie to procesy, które są niezbędne w każdych warunkach przemysłowych, w których występuje elektryczna lub zautomatyzowana pneumatyczna obsługa detali.

Firma SCHUNK oferuje prawdziwe wartości – takie jak chęć do stawania czoła wyzwaniom i technologiom przyszłości, nadawanie biegu pomysłom, szukanie odpowiedzi i elastyczność. Posiadamy kadrę wysokiej klasy specjalistów, którzy wspierają naszych Klientów pod kątem technicznym i doradczym. Jesteśmy uznawani za lidera w branży, wobec czego staramy się zapewniać naszym Klientom gotowe rozwiązania zoptymalizowane pod względem ekonomicznym i technicznym, zarówno w sferze automatyzacji produkcji, jak i obróbki skrawaniem.  


Źródło: SCHUNK


POWIĄZANE
Długo wyczekiwany finał zawodów ERC 2020 Długo wyczekiwany finał szóstej edycji międzynarodowych zawodów robot&oacut...
Przepis na nowoczesną produkcję Jesienna edycja 8. Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech miała miejsce 23 i 24 wrześn...
Jakiego robota współpracującego (cobota) wybrać? Roboty współpracujące (coboty) cały czas zyskują na popularności, są przystępne cen...
MOVI-C® – modułowy system automatyki MOVI-C® to uniwersalne rozwiązanie zarówno dla standardowych aplikacji jedno lu...
Coboty ur10e zwiększają wydajność obrabiarek CNC Założona w 2007 roku firma Bernacki Industrial Services zajmuje się wytwarzaniem precyzyj...
IX Executive Innovation Forum za nami! W hotelu Sheraton Grand Warsaw 17 czerwca odbyła się IX edycja konferencji organizowanej ...
Partnerzy