Szukaj w działach:

Nowości KUKA w odlewnictwie i obróbce metali na GIFA 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Podczas targów GIFA 2019, KUKA pokaże najnowocześniejsze rozwiązania w odlewnictwie i obróbce metali.

Międzynarodowe Targi Maszyn Odlewniczych, Odlewów i Technologii Odlewniczych GIFA to od kilku lat obowiązkowe miejsce spotkań najlepszych fachowców i specjalistów ze wszystkich zakątków świata. Wraz z imprezami towarzyszącymi: METEC, THERM PROCESS i NEWCAST, GIFA to największe i najważniejsze europejskie targi branży metalowej. W ciągu pięciu dni w Dusseldorfie dostawcy zaprezentują najnowsze technologie, techniki przetwarzania i obróbki, metody konstrukcyjne oraz nowatorskie zastosowania.

KUKA, jeden z liderów w branży inteligentnych rozwiązań automatyki przemysłowej, pokaże innowacyjne produkty, które pozwalają m.in. na elastyczne kształtowanie produkcji, wzrost efektywności i zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Roboty KUKA dla przemysłu odlewniczego

Seria robotów KUKA Foundry została stworzona z myślą o specyficznych wymaganiach produkcji odlewniczej. Formowanie, odlewanie, obrabianie: roboty KUKA Foundry są światowymi mistrzami w przemyśle odlewniczym i obróbce metali. Dzięki odpornym na wysoką temperaturę, korozję, ługi i kwasy powłokom lakierowym, roboty KUKA Foundry sprostają najtrudniejszym zadaniom. Kiść robota w wersji Foundry, wykonana z odpornych na korozję materiałów V2A, jest pyłoszczelna, wodoszczelna i posiada certyfikat IP67.  

Podczas GIFA 2019 KUKA zaprezentuje roboty o różnym udźwigu:


KR CYBERTECH F/ KS-F - Udźwig od 8 do 20 kg. Wydajne roboty wielofunkcyjne serii KR CYBERTECH specjalizują się w zastosowaniach związanych z manipulowaniem. Osiągają bardzo wysokie prędkości, przez co pracują jeszcze szybciej – a przy tym zachowują dotychczasową precyzję.

Nowości KUKA w odlewnictwie i obróbce metali


KR 30-4 KS-F- Udźwig od 16 do 30 kg. KR 30 zapewnia najwyższą jakość w najkrótszych czasach cykli – w połączeniu z niezrównaną dokładnością powtórzeń. Ten 6-osiowy robot pracuje pod największym obciążeniem przez długi czas. Maksymalna dyspozycyjność gwarantuje bezpieczeństwo planowania.

Kuka kr 60


KR 60-4- Udźwig od 30 do 60 kg. KR 60 jest wszechstronnym wirtuozem ruchu, który oferuje idealne połączenie udźwigu i zasięgu. Dzięki wytrzymałej konstrukcji pracuje niezawodnie z najwyższą dyspozycyjnością przez długi czas, zapewniając niskie nakłady związane z konserwacją i wysokie bezpieczeństwo planowania.

KR QUANTEC-2


KR QUANTEC-2 - Udźwig od 120 do 210 kg. Niezawodny, wszechstronny i efektywny nawet w trudnych warunkach pracy. Dzięki smukłym krawędziom kolizji, rozszerzonej i niezawodnej obsłudze w środowisku, a także wyjątkowo małej podstawie, nowy model zyskał na elastyczności i wytrzymałości podczas pracy.

Prasa słupowa oraz ze stołem przesuwnym i wahliwym

Dzięki opracowaniu serii produkcyjnej pras nowoczesnej generacji z układem sterowania z wyświetlaczem dotykowym i koncepcją napędzania serwomotorem, firma KUKA ma gotowe optymalne rozwiązanie dla rosnących wymagań w produkcji. Prasy KUKA wyróżniają się niezwykłą precyzją, szybkością i trwałością. Każda z pras jest wyposażona w pakiet bazowy, który można poszerzyć według uznania o opcjonalny osprzęt.

Prasy KUKA ze stołem przesuwnym i wahliwym

Prasy ze stołem przesuwnym i wahliwym KUKA zapewniają automatyzację gwarantującą bezpieczeństwo procesu produkcji i oferują dużą elastyczność w odniesieniu do wersji modułów odlewniczych. Modele SKT SEP16 i SEP22 są wyposażone w wysokosprawny napęd elektryczny oraz system zarządzania odzyskiem energii, co zdecydowanie wpływa na wzrost produktywności i przyspieszenie procesów prasowania. Prasy są dostępne w różnych wariantach.Robot myjący KUKA KR 120 R2100 nano F exclusive w komorze płuczącej.

Robot myjący KUKA KR 120 R2100 nano F jest odporny na działanie środków do oczyszczania zawierających dodatki chemiczne, wysokie temperatury i ciśnienie mycia. Wysoką odporność gwarantuje całkowita hermetyzacja układu mechanicznego robota oraz wykorzystanie sprężonego powietrza w wewnętrznych elementach układu mechanicznego. Zestaw kabli jest umieszczony w całości wewnątrz. Dzięki swym mechanizmom robot spełnia postanowienia obowiązujące dla klasy ochronnej IP69. Podczas GIFA 2019 KUKA zaprezentuje proces mycia w komorze myjącej.

Oprogramowanie KUKA dedykowanej branży odlewniczej

KUKA.Sim

Inteligentne oprogramowanie KUKA.Sim pozwala na symulację procesów produkcyjnych. Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz licznym funkcjom i modułom KUKA.Sim stanowi optymalne rozwiązanie, zapewniające maksymalną wydajność podczas programowania offline.

Z KUKA.Sim planowanie koncepcji instalacji i robotów jest szybkie, proste i dopasowane do indywidualnych życzeń klientów – bez konieczności budowania ich w rzeczywistości.

KUKA Connect

Oprogramowanie KUKA Connect, bazujące na Chmurze, służy do cyfrowego rejestrowania danych w produkcji. Umożliwia ono podgląd danych robotów, bezpieczne pobieranie danych z Chmury oraz tworzenie analiz Big-Data w czasie rzeczywistym – bez konieczności instalacji oprogramowania i za pomocą skonfigurowanego interfejsu. Za pomocą KUKA Connect można nie tylko skontrolować produktywność robotów, lecz również precyzyjnie przewidzieć wymagane konserwacje.

Odwiedź KUKA podczas GIFA 2019: Hala 16, Stoisko E10

GIFA to ponad 78 000 uczestników z ponad 120 krajów świata, w tym ponad 2000 wystawców. Skala przedsięwzięcia oraz jego rosnąca popularność plasuje wydarzenie w czołówce branżowych spotkań na mapie świata. Warto skorzystać z okazji i wybrać się do Dusseldorfu. Na stoisku KUKA (Hala 16, Stoisko E10), oprócz wymienionych robotów i rozwiązań dla przemysłu odlewniczego, na uczestników czekać będzie LBR iiwa, który poczęstuje chętnych wybornym bawarskim piwem Paulaner, a także specjalne stanowiska VR, gdzie reprezentanci KUKA pokażą możliwości oprogramowania dedykowanego przemysłowi w zaawansowanej technologicznie wersji.

Wszystkich polskich przedsiębiorców i zainteresowanych zapraszamy szczególnie w dniach 25-26.06 do spotkania z ekspertem z działu KUKA Solution, Tomaszem Łaszczykiem: Hala 16, Stoisko E10.

 

Źródło: KUKA

KUKA CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Mysłowicka 1
43-100 Tychy
+48 327 30 32 14
POWIĄZANE
Nowa generacja robotyki ABB - bezpłatny webinar Nowa generacja robotyki ABB odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Robot IRB 1300...
Połączone siły dla Przemysłu 4.0 Siemens, SAP, McKinsey, TÜV SÜD i Rada Rozwoju Gospodarczego w Singapurze (EDB)...
Cyfrowe rozwiązania w zarządzaniu fabryką W dniach od 26 do 28 maja odbędzie się pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące tematyki BI...
Aktywny rok Konferencji Technicznych 10 miast, 13 spotkań oraz blisko 900 przedstawicieli z najważniejszych zakładów pr...
Lokalizacja laserowa na produkcji i w magazynie Firma Bosch Rexroth oferuje oprogramowanie do lokalizacji laserowej, które określa...
Cobot Yaskawa Motoman HC30PL o udźwigu 30 kg Na targachAutomatica firma Yaskawa zaprezentowała swojego cobota o udźwigu 30 kg, dzięki ...
Partnerzy