Smart machinery i Virtual Reality na ITM Polska 2019
Virtual Reality oraz zautomatyzowane i inteligentne maszyny – to wszystko czeka na odwiedzających podczas ITM Polska 2019, na stoisku Prima Power.
W dniach 4-7 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy z całego świata zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania dla przemysłu maszynowego. Na targach będzie obecna również firma Prima Power, która zaprezentuje inteligentną giętarkę do blachy – BCe Smart oraz nową wersję wycinarki laserowej Platino Fiber Evo wraz z systemem automatycznego załadunku i rozładunku Compact Server. Z kolei fani nowych technologii będą mogli skorzystać z wirtualnej rzeczywistości.
Wirtualna rzeczywistość - Virtual Reality
Dla fanów nowych technologii Prima Power przygotowała coś specjalnego – odwiedzający będą mieli okazję przeniesienia się do świata wirtualnego, dzięki Virtual Reality. Trójwymiarowy obraz tworzony komputerowo, opiera się zarówno na elementach realnych, jak i tych fikcyjnych. Za pomocą wirtualnej rzeczywistości, odwiedzający stoisko firmy na targach ITM, obejrzą maszyny Prima Power niemal w stanie rzeczywistym – będą mogli wejść do ich środka i zapoznać się z ich detalami. A to wszystko dzięki innowacyjnym okularom, prezentującym wybrany obraz na ekranie, za sprawą specjalnie opracowanego programu.
Zautomatyzowany system załadunku i rozładunku
Platino Fiber EVO to zautomatyzowana maszyna do cięcia laserowego. Wyposażona została w nowoczesne napędy, dzięki którym osiąga niespotykane przyspieszenia, zapewniając wysoką powtarzalność i dokładność. Charakteryzuje się zarówno niskim zużyciem energii, jak i mniejszym oddziaływaniem na środowisko, co koresponduje z wyznawaną przez Prima Power koncepcją Green Means. Wycinarka jest niezwykle wydajna poprzez skrócenie cyklów czasowych. Trzy rozbudowane funkcje pozwalają na jeszcze lepsze dostosowanie do zmiennych potrzeb produkcyjnych. Smart Cut pozwala na szybką obróbkę materiałów do grubości 5 mm, Max Cut z kolei zapewnia szybką obróbkę grubszych elementów, a to z kolei wiąże się z redukcją czasu cyklu do – 40%. Ostatnia – Night Cut odpowiada za zaawansowaną kontrolę w celu zabezpieczenia procesu cięcia i sprawdza się dobrze w przypadku intensywnej produkcji. Na targach maszyna zostanie wyposażona w zautomatyzowany system załadunku i rozładunku Compact Server.
Maszyna BCe Smart - do produkcji małych partii
BCe Smart to uniwersalna maszyna do produkcji małych partii, pojedynczych części i zestawów detali, przy zachowaniu wysokiej jakości gięcia oraz dużej powtarzalności. Przestronny stół roboczy, umożliwiający załadunek i rozładunek, wpływa na wzrost wydajności procesu produkcyjnego. Maksymalna długość zagięcia to 2250 mm, a rozmiar obrabianych arkuszy wynosi między 180 x 360 mm a 1500 x 2850 mm. Siła gięcia obejmuje 32 tony. BCe Smart jest łatwy w obsłudze – dzięki zastosowaniu czytnika kodów paskowych i systemu ATC, jego ustawienie (setup) odbywa się w sposób automatyczny, a kolejki produkcji aktywują się dynamicznie. Nadzwyczajny poziom bezpieczeństwa oraz wysoką jakość urządzenia zapewnia brak fizycznych barier do załadunku ręcznego, światła ostrzegawcze i sygnały dźwiękowe w celu synchronizacji załadunku i rozładunku czy programowalny podświetlany punkt odniesienia dla ułatwienia pozycjonowania obrabianych detali.
– „BCe Smart wyróżnia kompaktowy układ oraz łatwy i szybki montaż. Zależało nam, aby w znaczny sposób ograniczyć zużycie energii i kosztów konserwacji, z tego względu zastosowaliśmy w maszynie nowoczesne serwonapędy. Zapraszamy na nasze stoisko podczas targów ITM, gdzie zaprezentujemy odwiedzającym potencjał maszyny, a także dokładnie opowiemy o jej parametrach” – komentuje Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.
Prima Power, który pokaże swoje rozwiązania w hali 5, na stoisku nr 58.
Źródło: Prima Power
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?