Elektryzujące nowości na Elektrotechnika 2019
Aspekty prawne i techniczne związane z projektowaniem i odbiorem instalacji elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych, efektywna ochrona przewodów i sieci oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe budynków, a także nowoczesne systemy automatyki budynkowej czy kwestie poprawy efektywności energetycznej obiektów mieszkalnych.
To tylko kilka z wielu tematów poruszonych w trakcie 16 szkoleń podczas tegorocznej edycji Targów Elektrotechnika, które odbędą się w dniach 13-15 marca br. w Warszawie. Targi Elektrotechnika organizowane w Warszawskim Centrum Expo XXI to istotne wydarzenie, które rokrocznie prezentuje najnowsze produkty, urządzenia oraz rozwiązania systemowe na potrzeby budownictwa, przemysłu czy energetyki. Zdaniem organizatora zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 10 tys. odwiedzających i blisko 420 wystawców z Polski i z zagranicy. W tym roku do dyspozycji uczestników pozostaje ponad 13 tysięcy m2 powierzchni, 4 hale wystawiennicze, a także oferta szkoleniowa kierowana do projektantów, jak również osób wykonujących samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie, wyższej kadry dozoru technicznego, instalatorów, przedstawicieli władz samorządowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządów nieruchomości.
- „Od wielu lat jednym z głównych celów organizowanych przez nas targów jest tworzenie wydarzenia, które z jednej strony będzie miejscem, prezentującym najnowsze rozwiązania w dziedzinie elektrotechniki, teletechniki i oświetlenia, a z drugiej strony, profesjonalną platformą szkoleniową dla specjalistów. Podczas Targów Elektrotechnika ważnym wydarzeniem będzie dwudniowe spotkanie przedstawicieli władz samorządowych. 13 marca porozmawiamy o problemach oświetlenia dróg i ulic, natomiast 14 marca, podczas panelu „Pojazdy w polskich miastach – fanaberia czy przyszłość i konieczność”, poruszymy temat elektromobilności. Rozmowy będą połączone z pokazem pojazdów elektrycznych przeznaczonych do ruchu w mieście, pojazdów jednośladowych, a także z prezentacją stacji ładowania” - mówi Marek Orłowski, organizator Targów Elektrotechnika.
Nowoczesne technologie, inteligentne budynki
Zbliżająca się edycja Targów Elektrotechnika będzie poruszała również kwestie kontroli instalacji odbiorczych, ochrony przeciwpożarowej budynków oraz zabezpieczeń obwodów elektrycznych, jak również budynkowej instalacji teletechnicznej i infrastruktury teletechnicznej. Zaproszeni specjaliści powiedzą, w jaki sposób można uzyskać nawet 50 proc. oszczędności energii w zakładach przemysłowych i w budynku mieszkalnych oraz jak pozyskać na to środki finansowe.
- „Podczas wydarzenia poruszymy techniczne i prawne aspekty związane z projektowaniem, odbiorem i nadzorem instalacji elektrycznych. Zajmiemy się także zagadnieniami prawno-organizacyjnymi dotyczącymi badań skuteczności ochrony przeciwporażeniowej w urządzeniach wysokiego napięcia” – podkreśla Tadeusz Olichwer – przedstawiciel Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. - „Program szkoleń kierujemy nie tylko do już aktywnych zawodowo specjalistów, ale również do osób, które dopiero zaczynają swoją edukację w tym kierunku. Dlatego i w tym roku wspólnie stworzymy cykl warsztatów skierowanych do uczniów i przyszłych specjalistów branży elektrotechnicznej i teletechnicznej.” – dodaje Marek Ziółkowski, Prezes Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI.
Wydarzenia towarzyszące Targom Elektrotechnika
W czasie wystawy odbędzie się gala wręczenia nagród w konkursach: „Najlepszy produkt targów”, „Elektromobilność 2018”, „Najlepiej oświetlona gmina i miasto”, „Najlepsza inwestycja oświetleniowa” oraz „Osobowość roku 2018” branży elektrotechnicznej, elektroenergetycznej, teletechnicznej i oświetleniowej, a także „Liga Specjalistów”, konkurs, którego ideą jest poszerzanie wiedzy technicznej oraz integracja środowiska specjalistów. Po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane urządzenia SPD marki K_SURGE (Korea Południowa). Zostanie także zorganizowana specjalna strefa wystawowa firmy Schrack Technik i specjalna strefa pomiarów.
FORMULARZ REJESTRACYJNY
Więcej o Targach na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Agencja SOMA
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?