Technologie przemysłowe na TIMTOS 2019
Inteligentne technologie oraz rozwiązania produkcyjne, to myśl przewodnia tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Obrabiarek TIMTOS 2019, który odbędzie się w terminie 4-9 marca br. w Tajpej.
Organizowane wspólnie przez Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) i Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (TAMI) targi TIMTOS tym razem zajmą cztery hale wystawowe - TWTC 1 i 3 oraz Taipei Nangang Exhibition Hall 1 i 2. Będzie to pierwsza wystawa odbywająca się w hali Nangang 2, która zostanie oficjalnie otwarta właśnie podczas Targów TIMTOS 2019. Dzięki kolejnej hali wydarzenie pomieści większą liczbę wystawców. Według szacunków organizatorów w tej edycji uczestniczyć będzie około 1230 wystawców z 26 krajów, którzy zaprezentują swoje produkty na 7000 stoiskach. Tym samym TIMTOS stanie się trzecią co do wielkości imprezą obrabiarkową na świecie w 2019 roku.
Branżowe trendy i Przemysł 4.0
W odpowiedzi na czwartą rewolucję przemysłową na tegorocznych Targach TIMTOS wyróżniono zagadnienia: „Przemysł 4.0 i inteligentne wytwarzanie” i „Technologia SI”, które przez prezentację cyfrowych rozwiązań integrują obrabiarki, roboty przemysłowe, czujniki, analizę dużych zbiorów danych, IoT, uczenie maszynowe oraz technologię sztucznej inteligencji, aby wspomóc producentów w osiągnięciu „współpracy człowiek-maszyna” i spowodować, by zautomatyzowane linie produkcyjne stały się bardziej wydajne i wytrzymałe. Organizatorzy przygotowali również konferencję, w czasie której specjaliści branżowi i czołowi menedżerowie firm takich jak AWS, SAP, DMG MORI, Optomec, Dassault, Heidenhain, Siemens i ABB przedstawią swoje poglądy na przyszłe trendy w czterech tematach: „Inteligencja maszynowa i AIoT”, „Wytwarzanie przyrostowe”, „Rewolucja w produkcji motoryzacyjnej” oraz „Innowacje w produkcji lotniczej". Konferencja niewątpliwie zainspiruje graczy z branży.
TIMTOS 2019 PROGRAM
Lokalnie i międzynarodowo
Targi od zawsze stanowiły istotną platformę dla lokalnych i międzynarodowych firm do prezentacji swoich najnowszych produktów. Są także ważnym miejscem do poszerzenia działalności na rynki azjatyckie i światowe. Z tego względu renomowane globalne korporacje jak DMG MORI, MAZAK, FANUC, Mitsubishi, Heidenhain, Siemens, Bosch, Schunk, Universal Robots i Haas Automation decydują się na zaprezentowanie swoich produktów na targach TIMTOS. Co więcej, Stany Zjednoczone, Dania i Turcja w tym roku po raz pierwszy utworzą narodowe pawilony, dołączając tym samym do Niemiec, Szwajcarii i Chin, których pawilony pojawiły się już w trakcie minionych edycji Targów.
Inteligentna produkcja
Zbliżające się wydarzenie to pokaz produktów z każdego ogniwa łańcucha dostaw maszyn, a także inteligentne technologie oraz rozwiązania produkcyjne. Wynika to z faktu unikalnego charakteru tajwańskiego klastra obrabiarkowego, który zrzesza ponad 16 500 producentów maszyn i dostawców części, tworzących zintegrowany łańcuch dostaw. Stanowi on podstawę dla firm do produkcji wysokiej jakości precyzyjnych maszyn spełniających wymagania przemysłu lotniczego, samochodowego, medycznego, zaawansowanych technologii oraz elektroniki konsumenckiej. Co więcej, tajwańscy producenci obrabiarek są w stanie opracować inteligentne maszyny i linie produkcyjne tak, aby dopasować się do światowych trendów.
Więcej o TIMTOS 2019 na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Taipei World Trade Center
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?