Inspiracje przemysłowe na Technovation Forum
Druga edycja inspirującej Konferencji Technovation Forum obędzie się we Wrocławiu w dniach 6-7 marca 2019 r.
Wyróżnikiem tego spotkania są panele dyskusyjne oraz wizyta na produkcji największej fabryki autobusów Volvo w Europie. Uczestnicy będą tam oprowadzani przez konstruktorów z działu rozwoju Volvo. Wydarzenie przeznaczone jest dla CTO - dyrektorów R&D, technicznych i produkcji z wielu sektorów. Główną siłą Technovation Forum jest różnorodność branż. Od pewnego poziomu wyzwania, z którymi muszą radzić sobie dyrektorzy techniczni, stają się dość podobne i warto wymieniać się doświadczeniami z czołowymi firmami o zupełnie innym profilu.
W tym roku inauguracji Technovation Forum dokona David Knott, który podzieli się doświadczeniami z 39 lat pracy w Rolls-Royce. Zaczynał jako konstruktor silników lotniczych, awansował i ostatnie 10 lat spędził jako Senior Manager Research & Technology w globalnym Design Systems Engineering. Pan David będzie mówił o składnikach równania innowacyjności.
W trakcie wydarzenia ciekawy case study z branży odbiorników telewizyjnych przedstawi dyrektor techniczny SMP Tomasz Michalik, a dyrektor techniczny z 3M, Tomasz Duda zaprezentuje swoje przemyślenia o R&D jako źródle przewagi konkurencyjnej. Ekspert z ABB Jerzy Obojski wystąpi z tematem inżynieria nowego paradygmatu – zasady gry jutra. Dwa wystąpienia będą dotyczyły doświadczeń wdrażanych zmian w ostatnich latach (Lear i Volvo), mowa też będzie o patentach (case study Wielton), komunikacji w zespole inżynierskim, zespołach mieszanych i tym, czego inżynierowie mogą się nauczyć z doświadczeń IT.
Interesująco zapowiadają się także pozostałe panele dyskusyjne:
- Weryfikacja pomysłu. Jak najprościej sprawdzić, czy to, co wymyślaliśmy ma szanse na efektywne biznesowe wdrożenie?
- Usuwanie hamulców innowacyjności. Jak zadbać o to, by na końcu były widoczne wyniki nieszablonowego myślenia naszych pracowników? Jak udrożnić drogę od pomysłu do przemysłu.
- Jak motywować inżynierów do rozwoju? Szczególnie w obszarach potrzebnych, a mniej inżynierskich – takich jak komunikacja, zarządzanie projektem czy innowacyjność.
- Krajowe zaplecze wsparcia R&D wyraźnie nie nadąża za światowym rozwojem. Co można zrobić w tej sytuacji? Jakie kreuje to szanse, a jakie zagrożenia?
Program Technovation Forum
Oprócz wystąpień, paneli dyskusyjnych i wizyty na produkcji Technovation Forum przesycona jest integracją i networkingiem pomiędzy tymi, którym przypadło zarządzać inżynierami.
Najlepszą wizytówka Technovation Forum są opinie uczestników wcześniejszej edycji:
- „Technovation: miejsce, gdzie praktycy innowacji spotykają.... innych praktyków. Dawno nie uczestniczyłem w konferencji, gdzie było tylu inspirujących ludzi z tak różnych dziedzin techniki.” - Marek Zaleski, Industrialization Director, Członek Zarządu, Sonion Polska
- „Technovation to miejsce, gdzie spotkałem kolegów i koleżanki z czołowych firm i ośrodków rozwoju w kraju, mających dostęp do najnowocześniejszych technik i metod projektowania i produkcji. Forum umożliwia mi, poprzez wymianę doświadczeń, naładować swoje „akumulatory” nowymi pomysłami i ideami, które pozwalają się rozwijać mojej osobie, jak również firmie.” - Tomasz Michalik, Dyrektor Techniczny, Standard Motor Products Polska.
- „Czekam na kolejne Technovation od zakończenia ostatniego spotkania! To jest miejsce, gdzie ludzie R&D, praktycy i pasjonaci, dzielą się swoim doświadczeniem.” - Wojciech Klimek, Senior Director R&D, ADVA Optical Networking.
- „Technovation to dobrze zainwestowany czas. Forum skupia specjalistów z różnych dziedzin techniki. Pozwala to na różne spojrzenia na ten sam problem, który został już rozwiązany w innej branży.” - Arkadiusz Sobkowiak, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, PESA.
Więcej o Technovation Forum na Zrobotyzowany.pl
Źródło: GRUPA ODITK
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?