Szukaj w działach:

Dobre prognozy Universal Robots

Firma Universal Robots, która właśnie opublikowała wyniki za III kwartał 2021 roku, zanotowała rekordowy przychód kwartalny w wysokości 78 milionów USD, co stanowi wzrost o 46% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego i o 31% w stosunku do przychodu za III kwartał roku 2019, przed pandemią.

Firma Universal Robots (UR) powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy z ludźmi roboty współpracujące (coboty). Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy na świecie komercyjny robot współpracujący, firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Duńska firma sprzedała ponad 50 000 cobotów znajdujących zastosowania w szerokiej gamie branż, w szczególności w przemyśle.

Kim Povlsen, prezes Universal Robots, zarządzający spółką od marca, uważa wyniki obecnego kwartału za silny sygnał zbliżającego się wzrostu:


„Obserwujemy duży i zwiększający się popyt na nasze roboty w miarę jak w przemyśle rośnie świadomość tej technologii. Prawie w każdym miejscu, w jakim prowadzimy działalność widzimy, że przemysł napotyka ogromne wyzwania - takie jak niedobory pracowników i zakłócenia w funkcjonowaniu łańcuchów dostaw - z którymi można sobie radzić stosując automatyzację współpracującą. Widzimy, że po pandemii firmy bardziej otwarcie podchodzą do kwestionowania dotychczasowych sposobów działania i szukania możliwości zwiększenia elastyczności i poprawy warunków pracy ludzi.”

 

Prezes Universal Robots Kim Povlsen
                            Fot.: Kim Povlsen, prezes Universal Robots.


Firma Universal Robots opracowała model platformy dla swojej technologii, podobnie jak wielu producentów smartfonów. Współpracując z ponad 300 niezależnymi firmami, przyspieszyła rozwój ogromnej gamy elementów wyposażenia dodatkowego i ich zastosowań przemysłowych, w tym w sektorach poprzednio niezautomatyzowanych, takich jak spawanie i szlifowanie.  

Dzięki przekonaniu co do utrzymywania się popytu na jej rozwiązania, Universal Robots obecnie szykuje się do dalszego rozwoju. Kim Povlsen kontynuował:


„Niezależnie od już osiąganych sukcesów, zmieniający reguły gry potencjał automatyzacji współpracującej oznacza, że Universal Robots jest na ścieżce szybkiego rozwoju. Dalej rozszerzamy naszą już rozbudowaną sieć dystrybutorów i certyfikowanych integratorów systemów. Rekrutujemy nowych pracowników w ponad 22 lokalizacjach. Aktualnie mamy przeszło 70 wakatów, więc to są naprawdę ciekawe czasy dla firmy.”


Źródło: Universal Robots
Redaktor: MRR

Universal Robots A/S
Siemensova 2717/4
155 00 Praha 13
+420 702 020 024
POWIĄZANE
Łatwiejsza realizacja projektów systemów wizji maszynowej Oferta zintegrowanych kamer maszynowych B&R obejmuje teraz inteligentną kamerę (Smart...
Power and Energy Solutions firmy SEW-EURODRIVE Rozwiązanie Power and Energy Solutions firmy SEW-EURODRIVE uzyskało 1 miejsce w kategorii...
Modułowe systemy Plug & Work dla kobotów Po udanym wprowadzeniu oferty Plug & Work dla robotów Universal Robots firma SC...
Technologie przemysłowe na EMO Milano 2021 W dniach od 4 do 9 października, kiedy po pandemiczna odbudowa powinna już wystartować, w...
CNCbot
 - czyli obsługa maszyny CNC z robotem Yaskawa
 Rosnące płace i braki kadrowe to tylko niektóre z problemów obsługi maszyn ...
Powstanie pierwsza farma robotów Brytyjska spółdzielnia zrzeszająca producentów owoców miękkich otrzy...
Partnerzy