Zabezpiecz swoją fabrykę
Fot.: Targi w Krakowie (strefa ATEX na SyMas) |
Według badań, do 62% wypadków związanych z wybuchem pyłów w fabrykach, dochodzi w czasie procesów przetwarzania lub magazynowania pyłów pochodzenia drzewnego bądź spożywczego.
Ryzyko zwiększa się kiedy w zakładzie produkcyjnym obecne są urządzenia lub aparaty służące do magazynowania oraz transportu bliskiego wykonywanego przy użyciu podajników oraz przenośników. Zakład produkcyjny można jednak zabezpieczyć przed tymi zajściami. Wystarczy odwiedzić tegoroczną X edycję Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas, które odbędą się 10-11 października br. w EXPO Kraków. W specjalnie stworzonej strefie ATEX zaprezentowane zostaną urządzenia i rozwiązania, które warto zastosować w celu zabezpieczenia fabryki przed niekontrolowanymi eksplozjami.
Bezpieczeństwo to podstawa
Za względu na to, że podane wyżej statystyki mają charakter ilościowy nie uwzględniono w nich skali zdarzeń. Oczywiście, nie we wszystkich branżach zapłon pyłów jest czymś częstym, ale jeśli już do niego dochodzi, eksplozja może mieć dużą siłę. Dlatego zawsze warto być przygotowanym na taką okoliczność i zainwestować w nowoczesne zabezpieczenia przeciwwybuchowe i procesowe, a także systemy odpylania, czy filtrowentylacji powierza. Nowoczesne urządzenia zabezpieczające przed eksplozjami oraz przeznaczone do prac w strefach Ex zaprezentuje w czasie Targów SYMAS m.in. IHAS Sp. z o.o., Fenix Systems Sp. z o.o., VST Engineering, spol. s r.o., UTILCELL, s.r.o., WAM Polska Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Fire Service Systems, Elektror airsystems Sp. z o.o., Piab Polska Sp. z o.o. W czasie trwania targów można będzie dowiedzieć się także jak tworzyć dokumentację, przeprowadzić audyt i certyfikację oraz poznać ofertę szkoleń.
Fot.: Targi w Krakowie |
Zabezpieczenia przeciwwybuchowe to nie wszystko
Na SyMas zaprezentowane zostaną również usługi i produkty dla całej branży materiałów sypkich. Ponadto będzie można poznać rozwiązania z zakresu sortowania, osuszania, napełniania, aparatury kontrolnej i pomiarowej, filtrów oraz taśm transportujących. Firmy biorące udział w targach przedstawią też oferty dotyczące projektowania instalacji przemysłowych, a także usługi transportowe i spedycyjne kierowane do sektora materiałów sypkich. Tak bogaty i różnorodny program Targów SyMas oraz fakt, że są one największym tego typu wydarzeniem dla branży w Europie Środkowej z pewnością zachęci do pojawienia się na nich zarówno wystawców i zwiedzających. Do tej pory swoją obecność potwierdziło już 150 firm i ta liczba według zapewnień Organizatorów ma się zwiększyć.
Merytorycznie i rzetelnie
Tagi SyMas to nie tylko miejsce, gdzie prezentowane będą rozwiązania dla branży. W czasie ich trwania nie zabraknie wykładów, konferencji i seminariów workShops w przestrzeni wystawienniczej. Eksperci z branży przedstawią case studies i opowiedzą o nowościach rynkowych. Każdy zyska możliwość porozmawiania ze specjalistami i nawiązania nowych kontaktów biznesowych
Doskonałym uzupełnieniem Targów SyMas są równolegle odbywające się w EXPO Kraków IX Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Wydarzenia pozwolą na kompleksowe przedstawienie i poznanie oferty skierowanej do branży przemysłowej.
Więcej o Targach SyMas na Zrobotyzowany.pl
Więcej o Targach Maintenance na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Targi w Krakowie
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?