Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Zabezpiecz swoją fabrykę

 

strefa ATEX na SyMas
Fot.: Targi w Krakowie (strefa ATEX na SyMas)

Według badań, do 62% wypadków związanych z wybuchem pyłów w fabrykach, dochodzi w czasie procesów przetwarzania lub magazynowania pyłów pochodzenia drzewnego bądź spożywczego. 

Ryzyko zwiększa się kiedy w zakładzie produkcyjnym obecne są urządzenia lub aparaty służące do magazynowania oraz transportu bliskiego wykonywanego przy użyciu podajników oraz przenośników. Zakład produkcyjny można jednak zabezpieczyć przed tymi zajściami. Wystarczy odwiedzić tegoroczną X edycję Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas, które odbędą się 10-11 października br. w EXPO Kraków. W specjalnie stworzonej strefie ATEX zaprezentowane zostaną urządzenia i rozwiązania, które warto zastosować w celu zabezpieczenia fabryki przed niekontrolowanymi eksplozjami.

Bezpieczeństwo to podstawa

Za względu na to, że podane wyżej statystyki mają charakter ilościowy nie uwzględniono w nich skali zdarzeń. Oczywiście, nie we wszystkich branżach zapłon pyłów jest czymś częstym, ale jeśli już do niego dochodzi, eksplozja może mieć dużą siłę. Dlatego zawsze warto być przygotowanym na taką okoliczność i zainwestować w nowoczesne zabezpieczenia przeciwwybuchowe i procesowe, a także systemy odpylania, czy filtrowentylacji powierza. Nowoczesne urządzenia zabezpieczające przed eksplozjami oraz przeznaczone do prac w strefach Ex zaprezentuje w czasie Targów SYMAS m.in. IHAS Sp. z o.o., Fenix Systems Sp. z o.o., VST Engineering, spol. s r.o., UTILCELL, s.r.o., WAM Polska Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Fire Service Systems, Elektror airsystems Sp. z o.o., Piab Polska Sp. z o.o. W czasie trwania targów można będzie dowiedzieć się także jak tworzyć dokumentację, przeprowadzić audyt i certyfikację oraz poznać ofertę szkoleń.

Maszyny i urządzenia na SyMas
Fot.: Targi w Krakowie 

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe to nie wszystko

Na SyMas zaprezentowane zostaną również usługi i produkty dla całej branży materiałów sypkich. Ponadto będzie można poznać rozwiązania z zakresu sortowania, osuszania, napełniania, aparatury kontrolnej i pomiarowej, filtrów oraz taśm transportujących. Firmy biorące udział w targach przedstawią też oferty dotyczące projektowania instalacji przemysłowych, a także usługi transportowe i spedycyjne kierowane do sektora materiałów sypkich. Tak bogaty i różnorodny program Targów SyMas oraz fakt, że są one największym tego typu wydarzeniem dla branży w Europie Środkowej z pewnością zachęci do pojawienia się na nich zarówno wystawców i zwiedzających. Do tej pory swoją obecność potwierdziło już 150 firm i ta liczba według zapewnień Organizatorów ma się zwiększyć.

Merytorycznie i rzetelnie

Tagi SyMas to nie tylko miejsce, gdzie prezentowane będą rozwiązania dla branży. W czasie ich trwania nie zabraknie wykładów, konferencji i seminariów workShops w przestrzeni wystawienniczej. Eksperci z branży przedstawią case studies i opowiedzą o nowościach rynkowych. Każdy zyska możliwość porozmawiania ze specjalistami i nawiązania nowych kontaktów biznesowych

Doskonałym uzupełnieniem Targów SyMas są równolegle odbywające się w EXPO Kraków IX Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Wydarzenia pozwolą na kompleksowe przedstawienie i poznanie oferty skierowanej do branży przemysłowej.


Więcej o Targach SyMas na Zrobotyzowany.pl


Więcej o Targach Maintenance na Zrobotyzowany.pl


Źródło: Targi w Krakowie

Dodano 04.07.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy