Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Najmłodszy członek rodziny YuMi

Najmłodszy członek rodziny YuMi
 Fot.: ABB 

Po sukcesie YuMi®, pierwszego na świecie dwuramiennego robota przemysłowego w pełni współpracującego z człowiekiem, ABB przedstawia jednoramiennego robota współpracującego, który łączy w sobie wiodący w branży potencjał ze znacznie zmniejszonymi gabarytami.

Podczas International Robotics Exhibition (iREX) 2017 w Tokio ABB zorganizowała przedpremierowy pokaz swojego najnowszego robota współpracującego z człowiekiem, tym razem w wersji jednoramiennej. Zgodnie z nazwą, roboty współpracujące zostały stworzone do bezpośredniej pracy z ludźmi na liniach produkcyjnych. Ma to pomóc w zwiększaniu produktywności oraz przejściu do masowej indywidualizacji (ang. mass customization) w procesie wytwarzania produktów. Oficjalną premierę robota zaplanowano na 2018 rok.

Podobnie jak YuMi – przeznaczony głównie do montażu niewielkich części robot, który został wprowadzony na rynek w 2015 roku – nowy model ma udźwig 500 gramów, a dzięki kompaktowej konstrukcji może łatwo integrować się z istniejącymi liniami montażowymi, zwiększając ich wydajność. Ruchy nowego robota rejestruje się w procesie programowania poprzez ręczne prowadzenie (lead-through programming), dzięki czemu nie ma potrzeby specjalistycznych szkoleń dla operatorów.

- "Sukces YuMi przekroczył nasze oczekiwania. Zaprojektowano go z myślą o montażu małych części, ale okazał się być wyjątkowo wszechstronny: potrafi przygotować sushi, złożyć kostkę Rubika, pakować prezenty i dyrygować orkiestrą. W związku z olbrzymim sukcesem Yumiego spodziewamy się, że nasz nowy, jednoramienny model zostanie równie dobrze przyjęty, tym bardziej, że opracowano go na życzenie klientów" — powiedział Sami Atiya, dyrektor Dywizji Robotyki i Systemów Napędowych ABB.

- "Wciąż rozbudowujemy nasze portfolio robotów współpracujących" — dodał Per Vegard Nerseth, dyrektor biznesu robotyki ABB.
- "Nasz najnowszy model stanowi długo wyczekiwane uzupełnienie „fabryki przyszłości”. W dobie masowej indywidualizacji pozwoli on naszym klientom rozwinąć swój biznes. Dzięki połączeniu tego robota z naszymi cyfrowymi rozwiązaniami z oferty ABB Ability™, zakłady produkcyjne będą w stanie osiągnąć nowy poziom niezawodności i wydajności."


Źródło: ABB

Dodano 01.12.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

  Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy