Maintenance i SyMas w Krakowie
Fot.: Targi w Krakowie |
Dwa dni licznych konferencji, seminariów i szkoleń, w tym ciesząca się dużym zainteresowaniem „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”, szerokie grono ekspertów z branży oraz bogata oferta Wystawców.
Wszystko to w atmosferze sprzyjającej biznesowi - w dniach 18-19 października w EXPO Kraków gdzie odbędą się VIII Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance 2017. To wyjątkowe wydarzenie, w pełni poświęcone tematyce technologii i metod służących zapobieganiu nieplanowanym przestojom oraz polepszeniu efektywności produkcji.
Targi interdyscyplinarne
Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance to spotkanie, mające na celu zaprezentowanie w sposób kompleksowy rozwiązań usprawniających funkcjonowanie linii produkcyjnych, poprawę jakości pracy i wydajności zakładów przemysłowych. Na Targach pokarzą się producenci oraz dostawcy wielu innowacyjnych rozwiązań z zakresu diagnostyki, mechaniki, narzędzi i wyposażenia warsztatów utrzymania ruchu, automatyki i robotyki, urządzeń transportu, a także logistyki wewnątrzzakładowej czy bezpieczeństwa przemysłowego. Według badań organizatora Targi Maintenance przykuwają uwagę przedstawicieli 9 różnych sektorów. Najliczniej reprezentowani są eksperci z branży spożywczej, metalurgicznej/obróbki metali oraz chemicznej. Nie brakuje również fachowców z sektorów budowlanego, wydobywczego, kosmetyczno-farmaceutycznego oraz motoryzacyjnego. Nie powinno to dziwić, ponieważ bez względu na charakter produkcji we wszystkich zakładach przemysłowych do sprawnego funkcjonowania maszyn i urządzeń przykłada się ogromną wagę. Wskazuje na to przekrój gości, biorących udział w Targach Maintenance. Aż 28 % stanowią kierownicy produkcji, utrzymania ruchu oraz działów zakupów. Na drugim miejscu znajdują się specjaliści ds. technicznych i mechanicznych, stanowiąc 18% wszystkich Gości. Równie licznie reprezentowani są bezpośredni decydenci – dyrektorzy zarządzający, czy do spraw produkcji.
Rejestracja na Targi Maintenance
Fot.: Targi w Krakowie |
Ekspercka wiedza
Tegoroczny program Targów jest bardzo zróżnicowany. Zwiedzający po raz kolejny będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w Seminariach workShops, organizowanych bezpośrednio na hali wystawienniczej. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. W trakcie VIII edycji zostanie podzielona na 4 bloki tematyczne: Efektywność Utrzymania Ruchu, Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu, Predykcja w Utrzymaniu Ruchu, Przemysł 4.0. Swoją wiedzą podzielą się m.in. Robert Demidowicz - LG Display Poland, Michał Owczarek - Borg Automotive Sp. z o.o, Ewa Kania - Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. oraz Adrian Motyl - NGK Ceramics Polska.
Strefa Przemysłu 4.0
Ostatni blok tematyczny zostanie bardziej rozwinięty dzięki specjalnej Strefie „Przemysł 4.0.” Systemy automatyki zintegrowane z IT, systemy zarządzające utrzymaniem ruchu (CMMS, EAM), inteligentne czujniki – to jedynie wybrane zagadnienia, które zostaną przedstawione w postaci konkretnych rozwiązań technologicznych w Strefie „Przemysł 4.0” na Targach Maintenance.
Targi SyMas 2017
Szeroką gamę praktycznych rozwiązań z zakresu przetwarzania, magazynowania i transportowania materiałów sypkich będzie można zobaczyć podczas IX Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas, które odbędą się równocześnie z Targami Maintenance. Na wystawie nie zabraknie również technologii i usług kierowanych do producentów kruszyw, cementu, czy wapna. To jedno z najważniejszych spotkań branży w Polsce i za granicą. Potwierdzają to statystyki zeszłorocznej edycji, która zakończyła się dużym sukcesem.
Więcej o Maintenance 2017 na Staleo.pl
Więcej o SyMas 2017 na Staleo.pl
Źródło: Targi w Krakowie Sp. z o.o.
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?