Platynowy medal EcoVadis dla OMRON
OMRON otrzymał platynowy medal EcoVadis za zrównoważony rozwój. Wynik uzyskany przez OMRON stanowi najwyższe wyróżnienie i plasuje ją wśród 1% najlepszych przedsiębiorstw ocenianych pod kątem zrównoważonego rozwoju.
OMRON otrzymał to międzynarodowe wyróżnienie już po raz drugi, firmę doceniono także w roku 2020. EcoVadis to zaufany, niezależny dostawca wspólnej platformy oceny zrównoważonego rozwoju, która klasyfikuje ponad 100 tys. organizacji i przedsiębiorstw. Unikalna metodologia oceniania społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR) obejmuje 200 kategorii działalności w 175 krajach. Firma współpracuje z kilkoma tysiącami podmiotów zewnętrznych (w tym organizacjami pozarządowymi, związkami zawodowymi, organami międzynarodowymi, samorządami i firmami audytorskimi). W ocenie uwzględniany jest szeroki zakres działań firmy związanych z CSR, podzielonych na cztery obszary: środowisko, praktyki pracownicze i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone zaopatrzenie.
Firma OMRON odnotowała znaczną poprawę wyników w obszarze etyki przy jednoczesnym zachowaniu wysokich wyników w kategoriach środowisko oraz zrównoważone zaopatrzenie. W kategorii środowisko firma OMRON znalazła się wśród 1% najlepszych przedsiębiorstw z branży, co jest wyrazem uznania za ustanowienie celów środowiskowych w ramach średniookresowego planu zarządzania „SF 1st Stage”, które są związane z kwestiami zrównoważonego rozwoju materiałów określonymi w długoterminowej wizji firmy „Shaping the Future 2030” (SF2030) - jej realizacja rozpoczęła się w kwietniu 2022 r. Istotnym czynnikiem wpływającym na ocenę był też certyfikat organizacji międzynarodowej: Science Based Targets initiative (SBTi*). W dziedzinie zrównoważonego zaopatrzenia firmę OMRON doceniono za inicjatywę promowania różnorodności w łańcuchu dostaw, co umieszcza ją wśród 2% najlepszych przedsiębiorstw z branży. W kategorii etyka firma OMRON uzyskała wyższy wynik za raportowanie kluczowych wskaźników wydajności (KPI) związanych z etyką, w tym dotyczących szkolenia pracowników.
Firma OMRON będzie nadal zaangażowana w rozwiązywanie problemów społecznych we wszystkich czterech dziedzinach, aby sprostać oczekiwaniom klientów, dostawców i innych interesariuszy w celu utrzymania rozwoju społeczeństwa i przedsiębiorstwa. Szczegółowe informacje na temat długoterminowej wizji i inicjatyw OMRON w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć w naszych raportach zintegrowanych.
Dowiedz się więcej o inicjatywach OMRON na rzecz zrównoważonego rozwoju.
* SBTi (Inicjatywa oparta o cele naukowe, ang. Science Based Targets Initiative): międzynarodowa inicjatywa, która zaleca ustanowienie średnio- i długoterminowych celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych na podstawie dowodów naukowych.
Źródło: OMRON
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?