Szukaj w działach:

Dołącz do uczestników Packaging Innovations

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 


Nie miesiące a dni dzielą nas od Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się 15-16 września 2021 r. w EXPO XXI Warszawa równocześnie z Festiwalem Marketingu i Druku. Połączenie sił dwóch dużych graczy - Targów w Krakowie i OOH Magazine sprawi, że będzie to największe tego typu wydarzenie w Polsce w 2021 roku. 

Na uczestników czeka bardzo ciekawy program odpowiadający na aktualne potrzeby wystawców i odwiedzających. 2 dni, kilkanaście godzin intensywnych rozmów, liczne warsztaty i prezentacje, 10 stref tematycznych, konkursy oraz spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta. Tak w skrócie zapowiada się zbliżająca impreza, na którą już dziś warto się zarejestrować, aby otrzymać bezpłatny bilet wstępu.

-->REJESTRACJA ON-LINE

Potrzeba kontaktów

Podstawą każdego biznesu są kontakty a ideą targów możliwość spotkania w jednym miejscu kluczowych przedstawicieli branży. Firmy, które wezmą udział w Targach Packaging Innovations, będą miały idealną okazję do poznania nowej grupy klientów. W tym roku wystawcy zaprezentują ofertę w aż 10 strefach tematycznych: PACKGING, COMPONENTS, LABELLING, ECO, E-COMMERCE, PRINT FINISHING, POS & DISPLAYS, LUXPACK, SERVICES, MACHINES. Na stoiskach pojawi się wiele nowości rynkowych. Firma Polipack działając zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, zaprezentuje m.in. opakowania z biotworzyw oraz z materiałów z recyklingu. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej konsumentów, firma Novo-Pak przedstawi ofertę opakowań kosmetycznych wykonanych z materiałów biodegradowalnych. Firma Rbeco odwiedzi targi z ekologiczną nowością - ECO RĘKAWEM SLIV wykonanym z papieru i posiadającym strukturę fal, która amortyzuje szkodliwe wstrząsy fal podczas transportu produktów m.in. w słoiczkach i butelkach. Nie zabraknie również maszyn. Opakomat pokaże, jak szybko i sprawnie zapakować w karton np. meble, grzejniki czy żaluzje. To nie wszystko. Wśród wystawców spotkamy nowe firmy, jak i te, które z Targami Packaging Innovations związane są od lat. 

Potrzeba wiedzy

Nieodłącznym elementem Targów Packaging Innovations są szkolenia w strefie WORKSHOPS. To niepowtarzalna okazja, aby bezpłatnie wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów, którzy podczas swoich wystąpień dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Tematy prezentacji dobierane są tak, aby poruszyć najbardziej kluczowe kwestie związane z projektowaniem, promocją i sprzedażą opakowań. W tym roku wśród zaproszonych gości spotkamy m.in. Monikę Boczek specjalizującą się w marketingu strategicznym, projektowym oraz wprowadzaniu nowych marek i produktów na rynek. Temat prezentacji brzmi - Czego nie wiemy o opakowaniu? Perspektywa dojrzałego konsumenta. Kolejnym pytaniem, na które odpowiedzi udzieli Michał Dębecki - Repro Studio Director w Chespa będzie - jak zbudować spójność kolorystyczną marek na opakowaniach? Po raz pierwszy w strefie WORKSHOPS prezentację poprowadzi Justyna Długosz, Manager ds. rozwoju i sprzedaży w POLIMERPRO, która omówi kwestie dotyczące druku fleksograficznego. Przyjrzymy się również aspektom prawnym. Mikołaj Maśliński, prawnik, Prezes Zarządu spółki MAŚLIŃSKI Law & Consulting sp. z o.o przedstawi temat - Rozszerzona odpowiedzialność producenta w świetle projektowanych przepisów. Czy czeka nas rewolucja na rynku opakowań? To tylko kilka z planowanych wystąpień. Szczegółowy harmonogram już niebawem zostanie opublikowany na stronie wydarzenia. 

-->HARMONOGRAM WYDARZEŃ

Potrzeba nowych pomysłów

Podczas Targów Packaging Innovations po raz 10. spotkamy się z laureatami konkursu Strefa Studenta. W tym roku konkurs wyjątkowo przyjął formę hybrydową. Zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie prototypu opakowania, etykiety bądź spójnej koncepcji graficznej opakowania dla linii produktowej. Podstawą projektów był innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może zostać wprowadzony do produkcji. Zgłoszone prace zostały ocenione przez profesjonalne Jury, składające się z praktyków i ekspertów branży opakowaniowej oraz graficznej. Do ścisłego finału zakwalifikowano 17 prac. W II etapie konkursu uczestnicy podczas 2-minutowych prezentacji online będą mieli szansę zaprezentować prototypy, opowiedzieć o nich Jury i odpowiedzieć na pytania ekspertów. Prace ocenione zostaną w 3 kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i Forma, Szata Graficzna. Jury na podstawie ocen projektów oraz prezentacji wyłoni finalistów. Autorzy zwycięskich projektów będą mogli zaprezentować swoje prace w specjalnie przygotowanej strefie podczas targów. 

Potrzeba kreatywnych rozwiązań

Nowością tegorocznej edycji Targów Packaging Innovations będzie Akademia Aniflex. Firma ANIFLEX Głowacka Wojtaszek Spółka Jawna - wieloletni wystawca targów wyszedł ze wspaniałą inicjatywą. Zaprasza właścicieli brandów, firmy produkujące kosmetyki, produkty spożywcze lub alkoholowe, producentów chemii gospodarczej do losowania, w którym do wygrania jest indywidualne szkolenie dla zwycięskiej firmy z podziałem na następujące bloki tematyczne: warsztat technologiczny, graficzny, innowacyjny, marketingowy. Losowanie odbędzie się 30 sierpnia, a szkolenie zostanie przeprowadzone pierwszego dnia targów, czyli 15 września w EXPO XXI Warszawa. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie targów. 

Potrzeba współpracy

Tegoroczna edycja będzie szczególna, ponieważ po raz pierwszy Targi Packaging Innovations odbędą się równocześnie z Festiwalem Marketingu i Druku organizowanym przez OOH Magazine - lidera w sektorze prasy branżowej, poświęconej szeroko pojętej reklamie. Udział w obu wydarzeniach potwierdziło 300 wystawców, którzy zaprezentują ofertę aż na 3 halach. Dzięki połączeniu sił będzie to największy event, na którym spotkają się m.in. przedstawiciele reklamy z handlowcami, zakupowcami i technologami. To fantastyczna okazja do przyjrzenia się całemu cyklowi życia produktu, od jego powstania, opakowania i wyboru środków komunikacji.

A przed targami…

Przed targami dobrze wysłuchać cyklu podcastów „Packaging Innovations - Rozmowy spakowane”, w których organizatorzy targów w rozmowach z ekspertami poruszają najbardziej aktualne tematy ze świata opakowań tj. e-commerce, userexperience, omnichanel, sustainability, recykling czy ecodesign. Gośćmi podcastów są znani specjaliści, którzy opowiadają o trendach w branży, jej problemach oraz perspektywach rozwoju. 

-->POSŁUCHAJ PODCASTÓW

Rok 2021 jest wyjątkowy. Euforia po miesiącach zamrożenia jest ogromna i wiele osób już nie może się doczekać, kiedy ponownie będzie mogła spotkać się twarzą w twarz z klientami, wymienić się wizytówkami i przetestować dane rozwiązanie. Targi Packaging Innovations to idealne miejsce, aby ponownie poczuć przyjemność i korzyści płynące z udziału w spotkaniach.

Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
ctrlX AUTOMATION - nowy świat automatyzacji Bosch Rexroth przedstawia ctrlX AUTOMATION najbardziej otwartą platformę automatyzacji do...
Staubli zaprasza na Warsaw Industry Week 2023! W dniach 24-26 października 2023 odbędą się targi Warsaw Industry Week. Na tym wydarzeniu...
Automatyczna i bezobsługowa dezynfekcja produkcji Firma NOYEN, zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń do mycia przemysłowego oraz chemii...
Roboty Przemysłowe – spawanie wysoko wydajne HyperFill Innowacyjna metoda spawania wysokowydajnego HyperFill™, dedykowana do szybkiego i ja...
Raport IFR: rekordowa sprzedaż robotów w Polsce Według najnowszego raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), rok 2018 był pod wzg...
Obiecujące dane w przemyśle dobrą prognozą dla targów Gorące tematy branży przemysłowej, pokazy pracujących maszyn i robotów w specjalni...
Partnerzy