OMRON z medalem EcoVadis za zrównoważony rozwój
Firma OMRON otrzymała platynowy medal EcoVadis — najwyższe wyróżnienie z nowej kategorii utworzonej w tym roku w celu nagrodzenia firm należących do 1% najlepszych przedsiębiorstw ocenianych pod kątem zrównoważonego rozwoju.
EcoVadis, z siedzibą we Francji, jest zaufanym, niezależnym dostawcą wspólnej platformy oceny zrównoważonego rozwoju, która klasyfikuje ponad 65 tys. przedsiębiorstw. Unikalna metodologia oceniania społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR) obejmuje 200 kategorii zakupów w 160 krajach. W ocenie uwzględniono szeroki zakres zagadnień związanych z CSR podzielonych na cztery kategorie: Środowisko, Praktyki pracownicze i prawa człowieka, Etyka oraz Zrównoważone zaopatrzenie.
Firmę OMRON nagrodzono platynowym medalem, ponieważ znacznie poprawiła swoje wyniki w kategoriach Praktyki pracownicze i prawa człowieka, utrzymując jednocześnie wysokie wyniki w zakresie Środowiska i Zrównoważonego zaopatrzenia. W kategorii Środowisko firma OMRON znalazła się wśród 1% najlepszych przedsiębiorstw z branży, co jest wyrazem uznania za stworzenie programu „OMRON Carbon Zero” zakładającego zmniejszenie do 2050 r. emisji gazów cieplarnianych do zera oraz postępy w realizacji celów ilościowych w odniesieniu do wielu wyzwań środowiskowych. W kategorii Praktyki pracownicze i prawa człowieka OMRON wyróżniono za wysiłki na rzecz stworzenia systemu zarządzania bezpieczeństwem obejmującego systemy certyfikacji innych firm.
Eleonora Denna, specjalista ds. zgodności z przepisami europejskimi w Omron Europe, komentuje: „W Europie 70% wpływających wniosków dotyczących ochrony środowiska, spraw społecznych i administracji publicznej (ESG) w roku podatkowym 2019 było związanych z EcoVadis. Ocena EcoVadis jest potężnym narzędziem, które podkreśla wspólne wartości i przyspiesza rozwój możliwości biznesowych. Jesteśmy przekonani, że zdobycie platynowego medalu w tym roku zostanie uznane przez naszych klientów w regionie EMEA za doskonałą wartość dodaną”. |
Źródło: Omron
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty