Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Chwytaki SCHUNK do zastosowań medycznych

 

Chwytaki SCHUNK do zastosowań medycznych
 

Eksperci z coraz większej liczby branż odkrywają zalety automatyzacji i robotyki, dotyczy to także technologii medycznej. Wcześniejsze ręczne i nieraz podatne na błędy procesy można teraz realizować za pomocą automatyki, a powiązane procesy można zoptymalizować.

Firma SCHUNK powołała zespół specjalistów w celu eksploracji nowych dziedzin zastosowań automatyki i znalezienia innowacyjnych rozwiązań automatyzacji o adaptacyjnych metodach pracy. Przykładowy chwytak do stosowania w respiratorach dla pacjentów z COVID-19 pokazuje, gdzie można znaleźć potencjał.

Koncepcja została opracowana w ścisłej współpracy z lekarzami z Uniwersytetu w Tybindze i opiera się na automatycznej wentylacji za pomocą resuscytatora, którą można bardzo łatwo ustawić i dostosować za pomocą ekranu dotykowego. Ciśnienie od 4 mbar do 50 mbar, objętość od 200 ml do 800 ml, częstotliwość od 5 do 80 cykli na minutę i czas wdechu I:E z 1:2 do 4:1. Oznacza to, że system obejmuje wszystkie istotne parametry związane ze sztuczną wentylacją pacjentów z COVID-19. Firma SCHUNK wykorzystuje sprawdzone systemy czujników i mechatroniczne chwytaki z dodatkowymi palcami chwytającymi z własnej linii produktów, a także przemysłową jednostkę sterującą dla zgłoszonego do opatentowania systemu. Prawidłowe działanie urządzenia jest stale monitorowane, a wszelkie awarie, takie jak wyciek lub niedrożność węża wentylacyjnego, są natychmiast sygnalizowane. Dzięki jego konstrukcji możliwe jest przełączanie między wentylacją ręczną i automatyczną w bardzo krótkim czasie.

Spojrzenie na inne branże


„To zastosowanie pokazuje, jak wszechstronne i niezawodne mogą być nasze komponenty systemów chwytających w technice medycznej i innych branżach” – podkreśla Timo Gessmann, dyrektor ds. Technologii (CTO) w firmie SCHUNK, i zachęca do kreatywnego wykorzystania potencjału rozwiązań automatyki. „Modułowa konstrukcja naszego oprogramowania i elektroniki umożliwia nam wdrażanie nowych funkcji i usług w bardzo krótkim czasie. Dzięki naszemu zespołowi ds. nowych rodzajów zastosowań automatyki jesteśmy w stanie z powodzeniem wdrażać takie produkty i rozwiązania zorientowane na klienta i aplikacje od „rozwoju aż po certyfikację”.


Źródło: SCHUNK Intec Sp. z o.o.
Redaktor: MRR

Dodano 25.06.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy