Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Sterowania robotami SCARA ABB z komputera stacjonarnego

Sterowania robotami SCARA ABB z komputera stacjonarnego


Nowy dodatek do RobotStudio, Robot Control Mate, pozwala użytkownikom na łatwą integrację i obsługę robotów SCARA bezpośrednio z laptopa i komputera stacjonarnego.


Firma ABB uprościła korzystanie ze swoich popularnych robotów SCARA, dając użytkownikom możliwość uruchamiania i sterowania robotami z komputera stacjonarnego za pomocą RobotStudio®, oprogramowania do programowania offline firmy ABB.

Robot Control Mate to dodatek do RobotStudio, który pozwala użytkownikom na poruszanie, uczenie i kalibrację robotów za pomocą komputera, ułatwiając w ten sposób sterowanie ruchami robota SCARA . Po raz pierwszy w historii oprogramowanie ABB do programowania w trybie offline może być wykorzystane do sterowania fizycznymi ruchami robota w czasie rzeczywistym. Robot Control Mate umożliwia również programowanie robota, gdy ten nie ma zainstalowanego panelu FlexPendant. Robot Control Mate będzie dostępny dla robota na sufitowego IRB 910INV, a w przyszłości dla pozostałych robotów z portfolio firmy ABB.

RobotStudio jest wiodącym rozwiązaniem w branży do programowania offline, konfiguracji i wirtualnego uruchamiania przed instalacją. Narzędzie to, umożliwia użytkownikom tworzenie, symulowanie i testowanie kompletnej instalacji robota w wirtualnym środowisku 3D bez konieczności zakłócania rzeczywistej linii produkcyjnej. Oznacza to, że nowe linie produkcyjne mogą być instalowane szybciej i z pełną prędkością, bez niespodzianek podczas uruchamiania - jest to szczególnie ważne dla producentów, którzy na co dzień dostosowują się do potrzeb, a cykl życia produktu staje się coraz krótszy.

"Uproszczenie instalacji, programowania i obsługi robotów jest kluczową częścią naszej strategii. Oferujemy naszym klientom wiele korzyści, w tym kompensowanie niedoborów talentów i pomoc MŚP w pozyskiwaniu nowych użytkowników robotów" - mówi Darren Hung, Globalny Menedżer Produktu ABB ds. małych robotów. „Dodanie do programu RobotStudio naszej nowej funkcji "Robot Control Mate" sprawi, że konfiguracja rozwiązań automatyzacji robotów stanie się jeszcze prostsza, a użytkownicy będą mogli cieszyć się większą elastycznością, obsługując roboty z laptopów".

Zarejestruj się na darmowy webinar 28 maja aby dowiedzieć się więcej o nowym dodatku do RobotStudio, Robot Control Mate.


Źródło: ABB


Dodano 06.05.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy