Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Przemysł zrobotyzowany na Robotech 2019

 

Robotyzacja i automatyzacja na Robotech 2019
 

Osoby zawodowo zainteresowane praktycznym wykorzystaniem robotów w przemyśle, 17 września licznie przybyły do hotelu Ibis Styles we Wrocławiu, aby uczestniczyć w czwartej Konferencji Robotech organizowanej przez czasopismo Control Engineering Polska. 

Robotech to jedno z najważniejszych wydarzeń na polskim rynku skoncentrowane na robotyce i nowych technologiach. Jest też miejscem wymiany poglądów i doświadczeń łącząc środowiska biznesu i nauki. Czwartą już edycję Konferencji otworzyła przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pani Ewelina Szydłowska.

Jako pierwszy tematykę wydarzenia przybliżył zebranym prof. Piotr Wrzecioniarz z Politechniki Wrocławskiej, który w czasie swojej prelekcji mówił o Mistrzostwach Polski Robotów i podstawowych potrzebach związanych z nauczaniem robotyki tak znaczącej z punktu widzenia Przemysłu 4.0. Przedstawił modele kształcenia opracowywane od 2010 r. przez Instytut Inwentyki. Wyjaśnił, czym jest „Liga Robotów” oraz przedstawił „Mistrzostwa Polski Robotów”. 

Jak skutecznie inwestować w mechanicznych pracowników? Takie pytanie zadał sobie oraz gościom w swoim wystąpieniu Jakub Bańcer, New Project Specialist w FANUC Polska. Wychodząc naprzeciw wzrostowi zainteresowania przedsiębiorstw inwestycjami w obszarze robotyzacji i automatyzacji omówił najważniejsze kroki, jakie prowadzą do skutecznych wdrożeń robotów w fabrykach. Prelegent zaprezentował także inteligentne technologie FANUC m.in. dotyczące robotów i obrabiarek przemysłowych, systemów sterowania CNC oraz opcji specjalnych oferowanych producentom w celu precyzyjnego dostosowania mechanicznych pracowników do potrzeb poszczególnych procesów wytwórczych.

Natomiast zasady efektywnej współpracy robota z człowiekiem przedstawił Wojciech Łaś, menedżer produktu - Roboty Przemysłowe w firmie Mitsubishi Electric Europe B.V. Jak zauważył współpraca ludzi i robotów w zakładach produkcyjnych staje się codziennością, co nie znaczy, że wykorzystuje się najlepsze cechy robota i człowieka. 

Podczas licznych prezentacji, tegoroczni eksperci zapewnili najlepszą wiedzę na temat innowacji, szans oraz zagrożeń, jakie dotyczą robotyki i nowych technologii w otaczającym nas świecie.

Wydarzenie to nie tylko ciekawe prelekcje, to także stoiska wystawiennicze firm i partnerów konferencji, takich jak ProCobot czy „Mechatronik” Artur Grochowski, natomiast pakiety powitalne zostały wzbogacone o materiały firm Gimatic Polska oraz Masterflex Polska.

Pełna relacja z Robotech 2019 znajduje się na stronie: www.robotech.info.pl


Źródło: Wydawnictwo Trade Media International 

Dodano 19.09.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy