Przemysł zrobotyzowany na Robotech 2019

Osoby zawodowo zainteresowane praktycznym wykorzystaniem robotów w przemyśle, 17 września licznie przybyły do hotelu Ibis Styles we Wrocławiu, aby uczestniczyć w czwartej Konferencji Robotech organizowanej przez czasopismo Control Engineering Polska.
Robotech to jedno z najważniejszych wydarzeń na polskim rynku skoncentrowane na robotyce i nowych technologiach. Jest też miejscem wymiany poglądów i doświadczeń łącząc środowiska biznesu i nauki. Czwartą już edycję Konferencji otworzyła przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pani Ewelina Szydłowska.
Jako pierwszy tematykę wydarzenia przybliżył zebranym prof. Piotr Wrzecioniarz z Politechniki Wrocławskiej, który w czasie swojej prelekcji mówił o Mistrzostwach Polski Robotów i podstawowych potrzebach związanych z nauczaniem robotyki tak znaczącej z punktu widzenia Przemysłu 4.0. Przedstawił modele kształcenia opracowywane od 2010 r. przez Instytut Inwentyki. Wyjaśnił, czym jest „Liga Robotów” oraz przedstawił „Mistrzostwa Polski Robotów”.
Jak skutecznie inwestować w mechanicznych pracowników? Takie pytanie zadał sobie oraz gościom w swoim wystąpieniu Jakub Bańcer, New Project Specialist w FANUC Polska. Wychodząc naprzeciw wzrostowi zainteresowania przedsiębiorstw inwestycjami w obszarze robotyzacji i automatyzacji omówił najważniejsze kroki, jakie prowadzą do skutecznych wdrożeń robotów w fabrykach. Prelegent zaprezentował także inteligentne technologie FANUC m.in. dotyczące robotów i obrabiarek przemysłowych, systemów sterowania CNC oraz opcji specjalnych oferowanych producentom w celu precyzyjnego dostosowania mechanicznych pracowników do potrzeb poszczególnych procesów wytwórczych.
Natomiast zasady efektywnej współpracy robota z człowiekiem przedstawił Wojciech Łaś, menedżer produktu - Roboty Przemysłowe w firmie Mitsubishi Electric Europe B.V. Jak zauważył współpraca ludzi i robotów w zakładach produkcyjnych staje się codziennością, co nie znaczy, że wykorzystuje się najlepsze cechy robota i człowieka.
Podczas licznych prezentacji, tegoroczni eksperci zapewnili najlepszą wiedzę na temat innowacji, szans oraz zagrożeń, jakie dotyczą robotyki i nowych technologii w otaczającym nas świecie.
Wydarzenie to nie tylko ciekawe prelekcje, to także stoiska wystawiennicze firm i partnerów konferencji, takich jak ProCobot czy „Mechatronik” Artur Grochowski, natomiast pakiety powitalne zostały wzbogacone o materiały firm Gimatic Polska oraz Masterflex Polska.
Pełna relacja z Robotech 2019 znajduje się na stronie: www.robotech.info.pl
Źródło: Wydawnictwo Trade Media International
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Wszystko o uldze na robotyzację
- Roboty współpracujące – czym są? Zastosowanie, rodzaje, normy, cena
- Program Robogrant dla rozwoju branży meblarskiej
- IFR prezentuje World Robotics Report 2022
- Ulga na robotyzację przemysłową - to warto wiedzieć
- Przegląd targów branżowych 2023
- Ulga na robotyzację 2023 - zmiany przepisów
- Wesprzyj młodych robotyków z FaroTech
- Ruszają dotacje na innowacje i rozwój przedsiębiorstw
- Trendy w robotyce na 2023 rok
- Wszystko o STOM i STOM-ROBOTICS 2023
- Jak pozyskać dofinansowanie na inwestycje w Przemysł 4.0?
- Polska (prawdziwie) cyfrowa - Automatyka i Robotyka
- Rozwiązanie do paletyzacji oparte o możliwości kobotów
- Technika przemieszczeń liniowych od Bosch Rexroth
- Wybór przekładni przemysłowej nigdy nie był prostszy!





