Szukaj w działach:

Przemysł zrobotyzowany na Robotech 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Osoby zawodowo zainteresowane praktycznym wykorzystaniem robotów w przemyśle, 17 września licznie przybyły do hotelu Ibis Styles we Wrocławiu, aby uczestniczyć w czwartej Konferencji Robotech organizowanej przez czasopismo Control Engineering Polska. 

Robotech to jedno z najważniejszych wydarzeń na polskim rynku skoncentrowane na robotyce i nowych technologiach. Jest też miejscem wymiany poglądów i doświadczeń łącząc środowiska biznesu i nauki. Czwartą już edycję Konferencji otworzyła przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pani Ewelina Szydłowska.

Jako pierwszy tematykę wydarzenia przybliżył zebranym prof. Piotr Wrzecioniarz z Politechniki Wrocławskiej, który w czasie swojej prelekcji mówił o Mistrzostwach Polski Robotów i podstawowych potrzebach związanych z nauczaniem robotyki tak znaczącej z punktu widzenia Przemysłu 4.0. Przedstawił modele kształcenia opracowywane od 2010 r. przez Instytut Inwentyki. Wyjaśnił, czym jest „Liga Robotów” oraz przedstawił „Mistrzostwa Polski Robotów”. 

Jak skutecznie inwestować w mechanicznych pracowników? Takie pytanie zadał sobie oraz gościom w swoim wystąpieniu Jakub Bańcer, New Project Specialist w FANUC Polska. Wychodząc naprzeciw wzrostowi zainteresowania przedsiębiorstw inwestycjami w obszarze robotyzacji i automatyzacji omówił najważniejsze kroki, jakie prowadzą do skutecznych wdrożeń robotów w fabrykach. Prelegent zaprezentował także inteligentne technologie FANUC m.in. dotyczące robotów i obrabiarek przemysłowych, systemów sterowania CNC oraz opcji specjalnych oferowanych producentom w celu precyzyjnego dostosowania mechanicznych pracowników do potrzeb poszczególnych procesów wytwórczych.

Natomiast zasady efektywnej współpracy robota z człowiekiem przedstawił Wojciech Łaś, menedżer produktu - Roboty Przemysłowe w firmie Mitsubishi Electric Europe B.V. Jak zauważył współpraca ludzi i robotów w zakładach produkcyjnych staje się codziennością, co nie znaczy, że wykorzystuje się najlepsze cechy robota i człowieka. 

Podczas licznych prezentacji, tegoroczni eksperci zapewnili najlepszą wiedzę na temat innowacji, szans oraz zagrożeń, jakie dotyczą robotyki i nowych technologii w otaczającym nas świecie.

Wydarzenie to nie tylko ciekawe prelekcje, to także stoiska wystawiennicze firm i partnerów konferencji, takich jak ProCobot czy „Mechatronik” Artur Grochowski, natomiast pakiety powitalne zostały wzbogacone o materiały firm Gimatic Polska oraz Masterflex Polska.

Pełna relacja z Robotech 2019 znajduje się na stronie: www.robotech.info.pl


Źródło: Wydawnictwo Trade Media International 

POWIĄZANE
3 trendy dla fabryk przyszłości Fabryki przyszłości są już dostępne dla wielu polskich firm. Jednak różne przedsię...
Roboty współpracujące HCR Przemysłowy robot współpracujący HCR zapewnia łatwość programowania, ponadto umożli...
Inspiracje przemysłowe na Technovation Forum Druga edycja inspirującej Konferencji Technovation Forum obędzie się we Wrocławiu w dniac...
Roboty pomiarowe - rodzaje i cechy Dzięki robotom pomiarowym można dokładnie i jednocześnie szybko wyznaczyć wymiary maszyn ...
Szybka i niezawodna naprawa zamiast drogiej wymiany W dzisiejszych czasach, kiedy każda minuta przestoju w produkcji przekłada się na straty ...
Automatyka przemysłowa Balluff na Warsaw Industry Week 2019 Firma Balluff wspiera przedsiębiorstwa w procesie usprawniania procesów produkcyjny...
Partnerzy