Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Meca500 najmniejszy robot świata

Meca500 najmniejszy robot świata


Robot Meca500 to 6-osiowe kompaktowe ramię robotyczne odznaczające się dużą precyzją ruchu i zwinnością oraz niewielkimi rozmiarami.

Producentem ramienia jest kanadyjska firma Mecademic, która w swojej ofercie posiada również 3-osiowy robot edukacyjny DexTAR.  

Małe wymiary robota Meca500 pozwalają również na wykorzystanie robota w pracach badawczych, edukacyjnych oraz aplikacjach przemysłowych, w których znaczenie ma niewielki rozmiar. Ramię charakteryzuje się wysoką precyzją, dokładnością oraz szerokim zakresem ruchu. Elementem chwytającym są dwa równolegle zamykające się "palce". Robot pozwala na przenoszenie obiektów o dopuszczalnej masie wynoszącej 0,5kg. Waga samego urządzenia to około 4-5kg. Meca500 jest zasilany napięciem 24V. 

Robot Meca500 jest w pełni programowalny, a kontroler wbudowany w podstawę robota wyposażono w interfejs Ethernet, który umożliwia obsługę ramieniem z poziomu oprogramowania Simulink z wykorzystaniem protokołu EtherCAT. Dodatkowo ramię jest kompatybilne z platformą programistyczną ROS (Robot Operating System) pozwalającą na projektowanie aplikacji sterowania robotem. 


Źródło: mecademic.com


Dodano 27.12.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy