Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

ABB i PGG nawiązały współpracę

ABB i PGG nawiązały współpracę


Firma ABB i Polska Grupa Górnicza S.A. nawiązały współpracę, aby wdrażać technologie, które będą podnosić efektywność wydobycia i bezpieczeństwo pracy w kopalniach.

Polska Grupa Górnicza S.A. (PGG) to lider w wydobyciu węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Spółka systematycznie udoskonala swój proces produkcji, a niedawno utworzyła Biuro Innowacji i Implementacji Nowych Technologii. Jest ono odpowiedzialne za pozyskiwanie i wdrażanie nowych technologii przy współudziale instytucji naukowo-badawczych oraz firm okołogórniczych w kraju i za granicą. ABB wesprze zespół PGG wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie elektryfikacji, automatyzacji i cyfryzacji w branży wydobywczej. 

Połączenie know-how Polskiej Grupy Górniczej oraz globalnych doświadczeń i możliwości specjalistów ABB otwiera drogę do tworzenia nowych rozwiązań, które będą odpowiadać na potrzeby górnictwa.

- "Innowacyjność jest wpisana w DNA naszej firmy, dlatego chętnie angażujemy się we współpracę na rzecz rozwoju praktycznych form wykorzystania zaawansowanych technologii, takich jak portfolio ABB Ability MineOptimize. Razem z naszym klientem, Polską Grupą Górniczą, pracujemy nad nowymi możliwościami, jakie dają technologie cyfrowe, aby pomóc poprawić efektywność kopalń, bezpieczeństwo pracy i odpowiadać na nowe potrzeby i uwarunkowania na rynku" – mówi Paweł Łojszczyk, prezes zarządu i dyrektor zarządzający ABB w Polsce.


Źródło: ABB


Dodano 18.10.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy