Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Sztuczna inteligencja w procesie frezowania

Sztuczna inteligencja w procesie frezowania


Zastosowanie sztucznej inteligencji do diagnozowania zużycia narzędzia w procesie frezowania.

Rozwój technologii pociąga za sobą wzrost oczekiwań zarówno wobec jakości produktów oferowanych przez producentów, jak i bezpieczeństwa pracy. Optymalizowanie kosztów wytwarzania z jednoczesnym zwiększaniem różnorodności produktów wymaga zaś wykorzystania technologii informatycznych w procesie produkcji. Celowa jest zatem praca nad systemami umożliwiającymi automatyzację procesu produkcyjnego. Aby to osiągnąć, należy opracować szereg rozwiązań układów diagnostycznych, które będą w stanie wykrywać zdarzenia krytyczne oraz określać stopień zużycia elementów maszyn i narzędzi skrawających.

Prace nad systemami TCM (tool condition monitoring) służącymi do monitorowania stanu narzędzia podczas procesów technologicznych (frezowania, toczenia, szlifowania) są prowadzone od wielu lat [1,2]. Mimo to wciąż brakuje efektywnych rozwiązań, które nadawałyby się do wykorzystania na skalę przemysłową.

Czytaj dalszą część artykułu opublikowanego w miesięczniku MECHANIK (PDF) - Sztuczna inteligencja w procesie frezowaniaŹródło: Redakcja Mechanik - JAN BUREK, PAWEŁ KUBIK


Dodano 12.09.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

  Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy