Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Siemens i Inżynierki 4.0

Siemens i Inżynierki 4.0
 Fot.: Siemens

Firma Siemens kieruje do studentek uczelni technicznych program Inżynierki 4.0. 

Kobiety stanowią obecnie 20-25% pracowników polskich firm technologicznych o charakterze innowacyjnym. Znacznie mniej jest ich na stanowiskach merytorycznych i menadżerskich. I choć w ostatnich 5 latach udział ten zwiększył się o 6% (a w zarządach firm - nawet o 11%), wciąż nie wykorzystujemy olbrzymiego potencjału, jaki kobiety mogą i powinny wnosić do branży technologicznej wynika z Raportu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i firmy Siemens „Potencjał kobiet dla branży technologicznej".

Inżynierki 4.0
Firma Siemens kieruje do studentek uczelni technicznych program mający na celu zwiększenie ich kompetencji cyfrowych w obszarze Industry 4.0. W ramach projektu Inżynierki 4.0 przygotowaliśmy warsztaty prowadzone przez członków Zarządu Siemens oraz ekspertów od technologii przemysłowej, finansów w przemyśle i komunikacji. Program ten wpisuje się w działania Siemens mające na celu zwiększenie potencjału kobiet w branży technologicznej.

Nagrodą sponsorowaną przez Siemens jest wyjazd na największe targi przemysłowe Hannover Messe 2018 w dniach 23-25.04.2018 roku.

Więcej informacji na stronie: 
www.siemens.com/inzynierki-40


Źródło: Siemens


Dodano 12.02.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy