Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Robot współpracujący Yaskawa paletyzuje towary o wadze do 20 kg


Paletyzacja w przemyśle spożywczym niesie ze sobą specyficzne wyzwania: środki automatyzacji stosowane w tej branży muszą być nie tylko wydajne i łatwe w programowaniu, ale także przystosowane do kontaktu z żywnością.
W praktyce oznacza to konieczność zastąpienia konwencjonalnych środków smarnych smarami spożywczymi, a także zapewnienia wysokiej szczelności całego systemu – zarówno w kontakcie z wodą (mycie), jak i zanieczyszczeniami.

Firma Yaskawa Polska we współpracy z Biurem Inżynierskim IEC wdrożyła pierwszą stację do paletyzacji w Polsce wyposażoną w robota współpracującego o udźwigu do 20 kg. Jednostka o imponującym zasięgu 1700 mm jest wyposażona w zestaw czujników siły i momentu, które umożliwiają jej pracę ramię w ramię z człowiekiem bez konieczności stosowania dodatkowych wygrodzeń.

Podstawowym zadaniem cobota HC20DT IP67 jest tu pobieranie pudełek z przenośnika i układanie ich na palecie. Aby zmaksymalizować precyzję operacji, w procesie tym wykorzystano typu mata ssąca umożliwiający transport opakowań o różnych wymiarach. Chwytak świetnie radzi sobie także z przenoszeniem papierowych arkuszy służących do oddzielenia poszczególnych warstw na palecie.

Udźwig i zasięg HC20DT IP67 sprawiają, że świetnie sprawdzi się on we wszelkich aplikacjach typu Pick & Place i paletyzacji


Źródło: Yaskawa Polska


Podziel się
powrót

Newsletter

Polecamy:

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy