Szukaj w działach:

Wysokowydajny automat YRM20 Dual Lane od Yamaha Robotics

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Yamaha Robotics prezentuje wielokrotnie nagradzany wysokowydajny automat YRM20 Dual Lane oraz nowe oprogramowanie podczas targów Productronica 2023.


Yamaha Robotics, znany producent w dziedzinie robotyki i automatyzacji zaprezentował swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne podczas targów Productronica Monachium 2023. Wydarzenie to stanowiło europejski debiut wysokowydajnego automatu YRM20 Dual Lane. Zaprezentowano także nowe funkcje wprowadzone w narzędziach programowych Smart-Factory. Prezentacja tych technologii na jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie świadczy o wiodącej roli firmy na rynku robotyki przemysłowej.

YRM20DL jest pierwszym tego rodzaju modułem, który łączy elastyczność obsługi dużej ilości i różnorodności komponentów na jednej platformie. Dzięki możliwości połączenia z drukarką YRP10DL oraz systemem AOI 3D YRi-V DL, YRM20DL stanowi kluczowy element w zaawansowanym procesie montażowym. Wprowadzenie tego modułu stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby przemysłu w zakresie szybszej i bardziej elastycznej produkcji.

YRM20DL został doceniony przez branżę, zdobywając podczas targów Productronica Monachium 2023 nagrodę Global Technology Awards za innowacyjność i zaawansowanie technologiczne. Wyróżnienie to podkreśla wyjątkowość tego modułu w świecie automatyzacji i robotyki.

Yamaha Robotics podczas targów zaprezentowała również rozbudowane narzędzia programowe, działające w ramach oferty Smart-Factory. Pulpit nawigacyjny YSUP, wyposażony teraz w funkcje automatycznej analizy, umożliwia szybką identyfikację i rozwiązywanie problemów w procesie montażu, znacznie ograniczając potrzebę interwencji operatora. Dodatkowe nowości w oprogramowaniu Smart-Factory obejmują zaawansowane funkcje analizy i weryfikacji rozmieszczenia komponentów oraz wyników drukowania. Rozwiązania te podnoszą efektywność produkcji, redukując czas i koszty, co jest kluczowe w szybko zmieniającym się świecie produkcji przemysłowej.​

Yamaha Robotics zaprezentowała również rozwiązanie 1 STOP SMART SOLUTION na targach Productronica. Jest to kompleksowa oferta obejmująca najnowszą serię maszyn do montażu powierzchniowego YR, które zapewniają bezprecedensową dokładność, stabilność i zaawansowane funkcje. To rozwiązanie odzwierciedla dążenie Yamahy do zapewnienia klientom kompletnych, zintegrowanych systemów automatyzacji.

Rozwiązanie 1 STOP SMART SOLUTION prezentowane na targach Productronica obejmuje najnowszą serię maszyn Yamaha do montażu powierzchniowego YR, zapewniając najnowocześniejszą dokładność i stabilność oraz zaawansowane funkcje dla zwiększenia prędkości i wydajności.

 

Wysokowydajny automat YRM20  Dual Lane od Yamaha Robotics

 

Drukarka klasy premium YRP10 automatyzuje pracochłonne procedury, w tym wymianę szablonu i przenoszenie pasty lutowniczej, a moduł montażowy YRM20 umożliwia ciągłą wymianę wózka i podajnika. System YRi-V 3D AOI łączy wysoką rozdzielczość obrazu i szybkie przetwarzanie grafiki, teraz wzmocniony sztuczną inteligencją, aby usprawnić rozpoznawanie komponentów, uprościć programowanie, zminimalizować czas cyklu i zwiększyć dokładność kontroli.

Odwiedzający targi Productronica mogli także zobaczyć roboty przemysłowe Yamaha w akcji, demonstrujące ich zdolność do wykonywania ogólnego montażu, kompletowania, umieszczania i przenoszenia przedmiotów z dużą prędkością i dokładnością. Programowalne rozwiązanie do ​transportu detali LCMR200 efektywnie współpracuje z robotami kartezjańskimi oraz SCARA firmy Yamaha, przyspieszając lekkie zadania produkcyjne i zwiększając elastyczność.

Śledzenie w czasie rzeczywistym wszystkich suwaków LCMR200 zwiększa identyfikowalność i ułatwia konserwację systemu. Specjalne poziome i pionowe jednostki cyrkulacyjne LCMR200 umożliwiają konfigurowanie sieci transportowych 2D i 3D w fabrykach o ograniczonej przestrzeni.

Urządzenia YAMAHA dostępne w Europie dzięki Grupie RENEX Grupa RENEX, jako oficjalny dystrybutor YAMAHA SMT oraz Robotics, zapewnia dostępność zaawansowanych technologii firmy Yamaha w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa RENEX dostarcza urządzenia, oferując jednocześnie kompleksowe wsparcie techniczne dla urządzeń YAMAHA w Polsce, Serbii oraz Rumunii. Dzięki temu klienci nie tylko nabywają zaawansowane urządzenia, ale także otrzymują niezbędną pomoc w ich efektywnym wykorzystaniu.

To podejście zapewnia, że technologie Yamahy są nie tylko dostępne, ale także maksymalnie wykorzystywane przez klientów, co przekłada się na wzrost ich wydajności i konkurencyjności.

Oferta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna, gdy uwzględnimy możliwość osobistego zaznajomienia się z produktami w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX. Centrum stanowi przestrzeń, w której praktyczne doświadczenie łączy się z teoretyczną wiedzą, umożliwiając klientom nie tylko zrozumienie, ale także optymalizację wykorzystania zakupionych technologii.

 

Grupa RENEX

 

Grupa RENEX oferuje szeroki wachlarz usług doradczych, serwisowych i szkoleniowych, tworząc kompleksową ofertę dla branży elektronicznej. Doradcy Techniczno-Handlowi z Grupy RENEX pomagają w identyfikacji problemów produkcyjnych i dobieraniu odpowiednich rozwiązań technologicznych. Wyszkoleni eksperci oferują szkolenia z zakresu obsługi i programowania urządzeń oraz robotów przemysłowych, co jest kluczowe dla efektywnego wykorzystania tych zaawansowanych systemów.

Dział Serwisu Grupy RENEX, który został wyróżniony jako najlepszy serwis urządzeń produkcyjnych YAMAHA w Europie w 2020 roku, świadczy o wysokim poziomie kompetencji i zaangażowania firmy w zapewnienie najwyższej jakości usług. To wyróżnienie nie tylko potwierdza ekspertyzę RENEX w dziedzinie serwisowania sprzętu Yamahy, ale także podkreśla zaufanie, jakim cieszy się firma wśród klientów i partnerów biznesowych.

Wszystkie te aspekty współpracy Yamahy z Grupą RENEX pokazują, jak ważna jest synergia między producentem a dystrybutorem w zapewnianiu kompleksowej oferty - od zaawansowanych produktów po wsparcie posprzedażne i szkoleniowe, co ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się środowisku przemysłowym.

 

Źródło: RENEX 

RENEX
Al. Kazimierza Wielkiego 6E
87-800 Włocławek
+48 54 231 10 05
POWIĄZANE
Cyfrowy bliźniak w przemyśle 4.0 - czym jest i dlaczego się go stosuje? Cyfrowy bliźniak to istotne rozwiązanie stosowane w ramach Przemysłu 4.0. Dzięki niemu mo...
Automatyczna linia do obróbki detalu TARRA EXPERT TARRA Expert to zaawansowane urządzenia dedykowane i projektowane pod specjalne rozwiązani...
Automatyzacja i robotyzacja obróbki metali na Metaltech 2023 W dniach 24-26.01.2023 w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja targów Warsaw ...
Przegląd targów branżowych 2023 W kalendarzu targów przemysłowych na rok 2023 jest wiele interesujących wydarzeń b...
Już wkrótce Executive Innovation Forum 2023 Executive Innovation Forum 2023 tuż za rogiem. Już 29 listopada w hotelu Sheraton Grand W...
ASKLA inwestuje w Dobrodzieniu Firma Askla zakupiła w Dobrodzieniu (województwo opolskie) działkę o powierzchni 3...
Partnerzy