Szukaj w działach:

Robot przemysłowy o wiodącym w klasie udźwigu i dokładności

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Firma ABB wprowadziła na rynek najmniejszego w historii robota przemysłowego, oferującego nowe możliwości szybszej, bardziej elastycznej i wysokiej jakości produkcji inteligentne urządzenia typu „wearable”.

Dzięki kompaktowym rozmiarom, wiodącej w klasie ładowności i niezrównanej dokładności, nowy IRB 1010 oferuje producentom elektroniki możliwość zwiększenia produkcji urządzeń, w tym inteligentnych zegarków, słuchawek, czujników i śledzących aktywność fizyczną poprzez automatyzację.


- Rynek inteligentnych urządzeń typu wearable szybko przyspiesza, a prognozy szacują dwucyfrowy wzrost w latach 2022-2028 - powiedział Rui Liang, dyrektor zarządzający linii biznesowej zajmującej się elektroniką w Robotyce ABB. - Aby sprostać temu wzrostowi, firmy wymagają kompaktowych rozwiązań robotycznych, które są dostosowane do wąskich przestrzeni produkcyjnych w liniach produkcyjnych elektroniki i które mogą precyzyjnie obsługiwać małe komponenty stosowane w urządzeniach typu „wearable”. Jako najdokładniejszy robot w swojej klasie dla ładunków o masie 1,5 kg, nasz IRB 1010 spełnia te wymagania, umożliwiając firmom maksymalizację produkcji i wydajności przy zachowaniu najwyższego poziomu jakości produktów.

 

IRB 1010 został zaprojektowany z myślą o małych przestrzeniach i maszynach specjalnego przeznaczenia, typowych dla środowisk produkcji elektroniki. Przy zasięgu 370 mm i powierzchni podstawy 135 mm na 250 mm, IRB 1010 jest o 30 procent mniejszy od najmniejszego obecnie robota ABB, IRB 120. Kompaktowe wymiary zwiększają liczbę ogniw, które można zmieścić w przestrzeni produkcyjnej, umożliwiając producentom zwiększenie wydajności dzięki większej gęstości rozmieszczenia fabryk.

Zdolny do przenoszenia ładunków o masie do 1,5 kg, IRB 1010 ma największy udźwig w swojej klasie, z możliwością podnoszenia do trzech razy większego ciężaru niż porównywalne roboty. Ta zwiększona ładowność - w połączeniu z przewodem powietrznym o większej średnicy, który zapewnia dodatkową siłę ssania - umożliwia jednoczesną obsługę wielu obiektów, co pozwala na przetwarzanie większej liczby obiektów w ciągu godziny. Otwiera również możliwości dla nowych zastosowań, w tym obierania folii, przenoszenia materiałów, montażu, klejenia i kontroli.

IRB 1010 oferuje najwyższą w swojej klasie ładowność i precyzję

Fot.: IRB 1010 oferuje najwyższą w swojej klasie ładowność i precyzję.

 

Produktywność jest dodatkowo zwiększona przez włączenie sześciu systemów hamowania, które pozwalają ramieniu robota pozostać w swojej pozycji nawet po zatrzymaniu. Dzięki wyeliminowaniu czasu potrzebnego robotowi na odzyskanie pozycji po zatrzymaniu lub przerwie, produkcja może być wznowiona szybciej, dzięki czemu IRB 1010 może zrobić więcej w krótszym czasie niż inne roboty w tej klasie.

Kluczem do wysokiej dokładności IRB 1010 jest kontroler OmniCore™ E10 firmy ABB, który oferuje wiodącą w swojej klasie powtarzalność pozycji i ścieżki na poziomie 0,01 mm. Dzięki wąskiej konstrukcji, sterownik jest dobrze dostosowany do montażu małych części w aplikacjach, gdzie rozmiary komórek produkcyjnych muszą być zminimalizowane. Sterownik oferuje elastyczność, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom, z wbudowaną cyfrową łącznością i ponad 1000 dodatkowych funkcji umożliwiających łatwą skalowalność. 

Zużywając do 20 procent mniej energii w porównaniu do poprzednich kontrolerów IRC5C firmy ABB, OmniCore E10 umożliwia również producentom obniżenie kosztów energii i poprawę efektywności energetycznej.

Robot IRB 1010 ABB

 


Robot Control Mate ułatwia programowanie

Programowanie IRB 1010 jest proste dzięki programowi ABB Robot Control Mate. Robot Control Mate, dostępny jako dodatek do oprogramowania do programowania RobotStudio® firmy ABB, umożliwia użytkownikom poruszanie się, uczenie i kalibrowanie IRB 1010 z poziomu komputera lub tabletu mobilnego bez konieczności posiadania umiejętności programowania.

To proste programowanie, wraz z niewielkimi rozmiarami IRB 1010, otwiera również nowe możliwości dla zastosowań edukacyjnych. Kompaktowa konstrukcja IRB 1010 sprawia, że można go zainstalować na pulpitach w klasie, a łatwość obsługi pozwala zarówno nauczycielom, jak i uczniom szybko opanować umiejętności potrzebne do programowania i obsługi.

Dodanie IRB 1010 uzupełnia kompleksową ofertę przegubowych robotów przemysłowych ABB, obejmującą pełną gamę małych, średnich i dużych opcji, w tym rosnącą rodzinę robotów współpracujących, które mogą być bezpiecznie rozmieszczone obok pracowników.

 

Źródło: ABB

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
Innowacyjne rozwiązania Stäubli dla przemysłu Na Warsaw Industry Week 2018 targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych, firma Stä...
Jakie są zalety gotowej celi do paletyzacji? Rynek rozwiązań dla paletyzacji rozwija się ze względu na niedobór pracownikó...
Zrobotyzowane technologie FANUC na Warsaw Industry Week 2019 Firma FANUC oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemys...
Showroom robotów AIUT otwarty na WIW 2022 Najnowsze rozwiązania intralogistyczne, dynamiczne pokazy autonomicznych robotów m...
VIII edycja IT Future Expo już za nami! 22 września na Stadionie Legii w Warszawie odbyła się VIII edycja dorocznego spotkania el...
Polskie przedsiębiorstwa chcą inwestować w innowacje Miniona wirtualna konferencja Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność zgromadziła...
Partnerzy