Szukaj w działach:

Rejestrator danych dla serwisu i diagnostyki przekładni

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska to zestaw diagnostyczno-serwisowy, który powstał w odpowiedzi na potrzebę ciągłego monitorowania parametrów pracy przekładni przemysłowych.

DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska to unikalne rozwiązanie z zakresu konserwacji prewencyjnej w erze cyfrowej, które pozwala na wczesne ostrzeganie przed krytycznymi zmianami stanu i rozpoznawanie trendów na podstawie monitorowania. Ponadto, dzięki inteligentnej prezentacji danych, zmniejszamy ryzyko przestojów oraz zwiększamy oszczędność zasobów, efektywnie wykorzystując możliwości przekładni i całej maszyny.

Czym się wyróżnia DataLogger IG?

Kompaktowa budowa, 7-calowy, dotykowy ekran HMI oraz możliwość wyposażenia w szeroki zakres czujników w standardzie 4-20 mA pozwalają na skonfigurowanie DataLogger IG dla Klientów firmy w taki sposób, by spełniał unikalne potrzeby i wymagania, zależne od aplikacji.

DataLogger IG od SEW-EURODRIVE Polska umożliwia bieżącą kontrolę parametrów pracy przekładni przemysłowych, takich jak wibracje, temperatura, poziom oleju czy ciśnienie. Dzięki stałemu monitorowaniu stanu przekładni przemysłowej, istotne z punktu widzenia eksploatacji zmienne parametry pracy przekładni przemysłowych od SEW-EURODRIVE Polska są cyklicznie rejestrowane, jednocześnie zapewniając ich podgląd w każdej chwili.

DataLogger IG - czujniki pomiarowe

Pomimo szerokiego spektrum możliwych do zastosowania czujników, najczęściej wybierany zestaw pomiarowy obejmuje następujące urządzenia peryferyjne:

 • Czujniki prędkości drgań (2 szt.)
 • Czujnik temperatury
 • Czujnik minimalnego poziomu oleju
 • Czujnik ilości oleju lub ciśnienia.

DataLogger IG obsługuje także wiele rezystancyjnych czujników temperatury (Pt100, Ni100, Cu100, Pt1000) oraz szeroki wybór termopar (B, J, K, N, R, S). W zestawie diagnostycznym DataLogger IG zastosowane zostały czujniki wartości skutecznej prędkości drgań zgodnie z normą DIN ISO 10816-3.

Pozwala to Klientom firmy SEW-EURODRIVE Polska na błyskawiczną ocenę kondycji technicznej przekładni, a w połączeniu z ciągłym monitoringiem temperatury oleju możliwość zoptymalizowania momentu jego wymiany.

DataLogger IG - niezależny i przejrzysty

Zestaw diagnostyczno-serwisowy DataLogger IG jest urządzeniem w pełni niezależnym. Co to oznacza? Nie wykorzystuje on zewnętrznych zasobów obliczeniowych Klienta oraz nie generuje nadmiernych obciążeń transferu danych w sieci.

Co więcej, podłączony do sieci Ethernet IP Klienta umożliwia akwizycję danych z maksymalnie ośmiu kanałów pomiarowych. Zebrane dane zapisywane są bezpośrednio, bezpiecznie i w czytelny sposób na komputerze Klienta.

Zastosowanie pojemnościowego, dotykowego, 7-calowego wyświetlacza pozwala na czytelną prezentację aktualnego statusu przekładni w formie wykresów, danych pomiarowych, rysunków technicznych oraz specyfikacji części zamiennych. Opracowane rozwiązanie HMI cechuje się dodatkowo dużą wszechstronnością w sposobie prezentacji i wyboru wyświetlanych treści, w zależności od potrzeb i wymagań Klienta.

Zalety rozwiązania:

 • Kompaktowa budowa
 • Szczelność IP54
 • Możliwość pełnej personalizacji wyświetlacza HMI
 • Szeroki wybór czujników
 • Niezależność od infrastruktury zewnętrznej
 • Logowanie 8 kanałów parametrycznych
 • Możliwość połączenia za pomocą Ethernet IP.

Korzyści dla Klienta:

 • Ciągły monitoring parametrów pracy przekładni
 • Prosty, personalizowany interfejs graficzny
 • Jednoznaczne komunikaty o stanie przekładni
 • Ciągła kontrola stanu oraz żywotności oleju
 • Bezpieczeństwo maszyn i procesów
 • Zmniejszona ilość nieplanowanych przestojów.

Oferta SEW-EURODRIVE Polska obejmuje dostawę urządzenia rejestrującego, oprogramowanie, komplet zdefiniowanych czujników, montaż oraz uruchomienie - wszystko od jednego dostawcy. Get by SEW!


Źródło: SEW-EURODRIVE Polska 

SEW-EURODRIVE Polska
Techniczna 5
92-518 Łódź
+48 42 270 90 00
POWIĄZANE
ctrlX AUTOMATION: korzystaj z technologii przyszłości „Kwestionujcie wszystko. Stwórzcie coś zupełnie nowego. Coś, co zmieni przys...
Nowa inwestycja Lenze w Tarnowie Firma Lenze zainwestuje w rozwój 2,8 mln euro w swój zakład w Tarnowie. Kra...
Sektor automotive na IABM 2019 Znamy już program trzeciej edycji International Automotive Business Meeting, która...
Targi PLASTPOL w nowym terminie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL już jesienią ...
FASTENER POLAND® 2024 25-26 września 2024 r. przedstawiciele działów zakupów niemal ze wszystkich...
Jak bezpiecznie współpracować z robotami? Rosnące wykorzystanie robotów w przemyśle rodzi pytanie o bezpieczeństwo i zdrowie...
Partnerzy