MAXOLUTION® - factory automation od SEW-EURODRIVE
Wizje stają się rozwiązaniami – profesjonalnymi, przetestowanymi, bezpiecznymi i dostępnymi. To rozwiązania systemowe MAXOLUTION® firmy SEW-EURODRIVE w zakresie automatyzacji fabryk i maszyn. Już dziś tworzymy Twoją fabrykę przyszłości.
Firmy stoją obecnie przed wyzwaniem optymalizacji procesów produkcyjnych i montażowych, co jest możliwe dzięki automatyzacji. Efekty można jednak osiągnąć tylko wtedy, gdy działania prowadzone są w sposób spójny, jednocześnie z zachowaniem elastyczności i możliwości wyboru różnych opcji, aby w przyszłości szybko reagować na zmieniające się oczekiwania rynku. Jak zatem zachować taką równowagę? To możliwe dzięki rozwiązaniom systemowym z zakresu automatyzacji produkcji MAXOLUTION® firmy SEW-EURODRIVE. Wizje stają się rozwiązaniami – profesjonalnymi, przetestowanymi, bezpiecznymi i dostępnymi już dziś. Twoją fabrykę przyszłości tworzymy dzięki wymiennym modułom, umożliwiającym szybką reakcję na zmienne wymagania rynku. Zamiast nieelastycznych systemów, takich jak stacjonarne systemy przenośników, tworzymy inteligentną fabrykę o nowej, elastycznej strukturze modułowej. Dzięki temu w prosty sposób można dodawać, powielać lub usuwać poszczególne moduły procesowe w zależności od tego, jak kształtuje się struktura i dynamika procesów sprzedażowych.
Przygotujemy Ciebie i Twój zakład produkcyjny na automatyzację fabryki zgodnie z ideą Industry 4.0. Koncepcja Industry 4.0 ewoluuje i zyskuje coraz większe znaczenie. Dziedzina ta obejmuje całość procesów produkcyjnych o mniej lub bardziej złożonej strukturze. Dotyczy to wszystkich procesów produkcji, takich jak obsługa, przepływ materiału, współpraca różnych komponentów, maszyn, systemów i sterowników oraz integracja danych.
Producenci są zmuszeni szybko reagować na zmieniającą się sytuację na rynku i dlatego rośnie zapotrzebowanie na coraz bardziej spersonalizowane rozwiązania. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy przeformatowana zostanie koncepcja procesów produkcyjnych oraz rozplanowania produkcji. W miejsce technologii przenośników stacjonarnych wprowadzone będzie inteligentne połączenie gniazd produkcyjnych, stanowisk montażowych oraz maszyn i urządzeń za pomocą mobilnych systemów transportowych i robotów. Takie rozwiązanie z jednej strony zwiększa dostępność, produktywność i wydajność systemu, a z drugiej minimalizuje koszty operacyjne.
Mobilne systemy wspomagania - Zoptymalizuj współpracę ludzi i maszyn
Ludzie i maszyny tworzą sieć w inteligentnej fabryce. Nasze autonomiczne mobilne systemy wspomagania integrują poszczególne procesy produkcji i montażu. To systemy cyberfizyczne, przez co zawsze mają dostęp do wszystkich istotnych danych.
Z pewnością znane są nasze sprawdzone rozwiązania oparte na jednostkach napędowych oraz projekty automatyzacji dla stacjonarnych urządzeń do transportu materiałów. Nasze doświadczenia dotyczące optymalizacji procesów produkcyjnych pozwoliły stworzyć samojezdne systemy mobilne o maksymalnej elastyczności i skalowalności, z zapewnieniem doradztwa technicznego oraz bezpieczeństwa procesów, instalacji i systemów.
Ze względu na liczne rozszerzenia funkcjonalności oraz przyjazne interfejsy, systemy te zapewniają wsparcie i odciążenie pracowników w realizacji prostych zadań transportowych. Mobilne systemy wspomagające montaż działają na przykład jako inteligentne i ergonomiczne stoły warsztatowe, natomiast systemy wspomagające obsługę działają dzięki wykorzystaniu robota współpracującego.
Jednocześnie ci mobilni asystenci „doskonale rozumieją się” z innymi pojazdami. Poruszają się oni autonomicznie, komunikują się i wymieniają dane. To tak zwana inteligencja rozproszona, która obejmuje Innowacyjną, zdecentralizowaną technologię sterowania, za pomocą której wiele mobilnych systemów wspomagających może działać w ramach jednego, kompletnego i inteligentnego systemu.
Oferujemy indywidualne rozwiązania w zakresie mobilnych systemów wsparcia. Jeśli masz szczególne wymagania wobec mobilnego systemu wspomagania - dostosujemy naszych autonomicznych asystentów do Twoich wymagań lub opracujemy rozwiązanie całkowicie dopasowane do Twoich potrzeb. Nasz kompleksowy system modułowy zapewnia wszystkie niezbędne komponenty.
Twoje korzyści
- Kastomizowane rozwiązania dostępne w krótkim czasie dzięki naszym ekspertom i kompleksowemu modułowemu systemowi komponentów do systemów mobilnych
- Autonomiczny, niezawodny transport
- Inteligencja rozproszona umożliwia asystentom swobodne poruszanie się i doskonałą koordynację z innymi pojazdami
- Płynnie przebiegające sekwencje procesów
- Integracja najnowocześniejszej technologii w zakresie lokalizacji, nawigacji i komunikacji
- Szybki i trwały system transportu
Bezstykowy system przesyłania energii MOVITRANS® działa na zasadzie indukcji i może być stosowany na zasadzie kabla zasilającego, przekazującego energię w sposób ciągły lub też jako rozwiązanie wykorzystywane miejscowo w formie stacji ładowania.
Lokalnie zrealizowane projekty potwierdzają nasze kompetencje
Firma SEW-EURODRIVE Polska zrealizowała projekt automatyzacji transportu w tłoczni profili aluminiowych firmy Final S.A. z Dąbrowy Górniczej w oparciu o system AGV.
Zautomatyzowanie procesu transportu wewnętrznego profili aluminiowych - ładunków o wadze do 4 ton i długości 7 metrów - poprzez zastosowanie samojezdnego wózka transportowego AGV i automatycznej stacji rozładowczej.
System transportowy złożony jest z potężnego wózka transportowego oraz automatycznej stacji rozładowczej. Trasa przejazdu wózka o długości 160 metrów (z produkcji do obszaru pakowania) realizowana jest za pomocą samojezdnego wózka transportowego AGV o wymiarach 5,9 x 2,2 metra, zasilanego bezkontaktowo na całej trasie przejazdu za pomocą umieszczonej w posadzce pętli indukcyjnej.
Rozwiązanie systemowe Movitrans® firmy SEW-EURODRIVE polega na bezstykowym przesyle energii z pętli indukcyjnej w podłodze do wózka AGV który zapewnia niezawodny, cichy i bezobsługowy transport. Zasilająca pętla indukcyjna służy również do nawigowania wózkiem. Istotnym elementem tego rozwiązania jest bezpieczeństwo – laserowe skanery wykrywają obiekty znajdujące się w określonej odległości od wózka. Ich pole działania zmienia się w zależności od kierunku i prędkości jazdy wózka. Nad całością systemu bezpieczeństwa czuwa kontroler, który stale monitoruje kierunek jazdy, prędkość, stan skanerów laserowych oraz pozycję rozładunku. Lampy ostrzegawcze typu bluespot ostrzegają o zbliżaniu się wózka, a kolorowe listwy świetlne informują o jego statusie.
Zastosowanie samojezdnego wózka AGV w fabryce profili aluminiowych jest najlepszym przykładem procesu automatyzacji, jak również personalizacji rozwiązania, optymalizacji logistyki wewnątrzzakładowej ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa.
Źródło: SEW-EURODRIVE
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Zarejestruj się na spotkanie w DemoVanie Stäubli
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- SCAN FORUM 2024 - Forum technik CT oraz skanowania 3D CT
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze