Sterownik PLC Bosch Rexroth do IoT wyższego poziomu
Bazując na wielu standardach w dziedzinie automatyki i informatyki oraz oferując opcję wewnętrznego przetwarzania danych, nowy system ILC firmy Bosch Rexroth ułatwia integrację maszyn z Internetem Rzeczy (IoT).
Inteligentne narzędzia inżynieryjne pomagają producentom maszyn i integratorom systemów przyśpieszyć wykonywanie zarówno prostych jak i złożonych zadań w dziedzinie automatyki. Programowalne sterowniki logiczne firmy Bosch Rexroth są wykorzystywane na całym świecie, głównie w przemyśle motoryzacyjnym, do zastosowań związanych z montażem i obsługą oraz do tworzenia systemów automatyki. System PLC ILC firmy Bosch Rexroth korzysta
z pierwszego oprogramowania systemów PLC stworzonego, aby spełniać wszystkie wymagania Internetu Rzeczy. Bazuje on na standaryzowanych językach programowania zdefiniowanych w normie IEC 61131-3. Użytkownicy mogą także programować funkcje niezależnie w językach wysokiego poziomu, które mają bezpośredni dostęp do urządzeń sterujących.
System PLC ILC gotowy do wdrożenia w środowisku IoT do zastosowań związanych montażem i obsługą w przemyśle motoryzacyjnym oraz tworzenia systemów automatyki.
System ILC łączy maszyny i systemy z systemami IoT wyższego poziomu wykorzystując około 20 protokołów stosowanych w automatyce oraz informatycznych. Dostarcza on także dane i informacje dotyczące wykorzystywanych standardów, np. OPC UA oraz MQTT. Nie ma konieczności programowania dodatkowych interfejsów. Zmniejsza to znacznie nakład pracy związanej z integracją IoT.
System ILC wykorzystuje prostą konstrukcję. Obejmuje on wstępnie zdefiniowane bloki funkcyjne, które użytkownicy mogą łączyć, tworząc pełne sekwencje przemieszczeń jednym kliknięciem myszy. Udoskonalona funkcja Generic Application Template, generując automatycznie kod PLC, pomaga użytkownikom logicznie tworzyć zadania systemu automatyki. Użytkownicy mogą również korzystać z platformy Nexeed Automation firmy Bosch Rexroth. Jej modułowa konstrukcja umożliwia implementację projektów
w zakresie automatyki w sposób łatwy i oszczędny. Platforma Nexeed Automation umożliwia również operatorom maszyn korzystanie z aplikacji
i systemów wspomagania, które pomagają im diagnozować i usuwać usterki w całym okresie eksploatacji systemu. Nowy system PLC jest w pełni kompatybilny ze starszymi systemami PLC firmy Bosch Rexroth i może być łączony z rozwiązaniem MTX z grupy systemów CNC, a także systemem sterowania ruchem MLC bez jakichkolwiek ograniczeń.
Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2018 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 32,300 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2018) i wygenerowała w 2018 roku obrót w wysokości 77,9 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 69,500 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 125 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.
Źródło: Bosch Rexroth Sp. z o. o.
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?