Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Kawasaki RS007L i RS007N – japońska szybkość i precyzja

Kawasaki RS007L i RS007N – japońska szybkość i precyzja

RS007L i RS007N to najnowsze roboty przemysłoweg Kawasaki, które końcem 2017 miały swoją światową premierę na największych targach robotyki organizowanych w Tokio – IREX.

Niezwykle szybki robot przemysłowy RS007 o udźwigu 7 kg jest dostępny w dwóch wariantach. RS007L to model o większym zasięgu (930 mm). Charakteryzuje się on dużą prędkością ruchów przy zachowaniu wysokiej precyzji oraz smukłą i lekką konstrukcją. Model RS007N to wersja krótsza (zasięg 730 mm), ale jeszcze szybsza.

Nowe modele są uzupełnieniem dotychczasowej oferty robotów Kawasaki i serii R. Ze względu na udźwig najbliżej im jest do modelu RS006N i RS006L o udźwigu 6 kg. Natomiast ze względu na niską masę ramienia, zasięgi oraz wysoką dynamikę ruchów bardziej adekwatne jest porównanie RS007N i RS007L do modelu o udźwigu 5 kg (RS005N i RS005L). Dzięki porównaniu łatwo dostrzec przewagę technologiczną najnowszego modelu robota Kawasaki, wynikającą z zastosowania nowinek technologicznych Kawasaki.

 
Kawasaki RS007L i RS007N

Najwiekszą zaletą nowego robota Kawasaki jest jego prędkość, jego lekka konstrukcja i mocne silniki pozwalają uzyskać dużą dynamikę ruchów. Nowoczesna metoda sterowania niweluje drgania i pozwala na ruch z jeszcze wyższą prędkością, skracając czas potrzebny na precyzyjne osiągnięcie zadanej pozycji. „Wisienką na torcie” jest nowoczesna technologia overdrive zastosowana w robotach Kawasaki RS007N i RS007L. Pozwala ona na chwilowy wzrost przyspieszeń do poziomu 200% wartości nominalnej. Zastosowane innowacje pozwalają na prawie dwukrotne skrócenie czasu cyklu robota RS007L w stosunku do robota RS005L.

Kolejnym istotnym parametrem, który został poprawiony, jest wzrost udźwigu. Nowa jednostka pozwala przenieść o 40% więcej niż roboty RS005N i RS005L przy zachowaniu pozostałych parametrów pracy. Jednoczesna redukcja masy ramienia robota znacząco poprawia stosunek masy ramienia robota do udźwigu. To nie koniec ze zmianami. Do sterowania zastosowano najnowszy kontroler Kawasaki F60. Jest to obecnie najmniejszy, najlżejszy, a jednocześnie najbardziej zaawansowany technologicznie kontroler do robotów przemysłowych. Kontroler F60 oferuje wiele nowych funkcji. Wbudowany system wizyjny, bluetooth oraz bogate możliwości komunikacyjne sprawiają, że integracja robota jest jeszcze łatwiejsza i szybsza.

Kawasaki RS007L i RS007NŹródło: ASTOR


Dodano 01.10.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy