Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Kompaktowy robot do spawania

FANUC R-1000iA/130F
 Fot.: FANUC R-1000iA/130F 

Firma FANUC poszerza rodzinę szczególnie lubianych wśród przedsiębiorców robotów serii R-1000. Nowy model R-1000iA/130F to kompaktowy robot do spawania i obsługi materiałów.

Z nowym modelem sześcioosiowego robota Fanuc R-1000iA/130F producent oferuje klientom jeszcze szersze możliwości realizacji wymagających procesów produkcyjnych w ograniczonych przestrzeniach. Nowy robot jest lekki a zarazem bardzo szybki i silny - jego udźwig wynosi aż 130 kg. Dlatego jest doskonałym narzędziem do realizacji procesów zgrzewania punktowego oraz transportu i kompleksowej obsługi materiałóww ograniczonych przestrzeniach.

-"Jak dotąd to robot R-1000iA/100F był najsilniejszym, kompaktowym robotem w serii. Jednak nowy model oferujący o 30 kg większy udźwig, pozostaje wciąż tak samo kompaktowy, dzięki czemu może zaoferować producentom jeszcze szersze możliwości wykorzystania w bardzo ograniczonych przestrzeniach"- mówi Thomas Schneider, Product Mana-ger w obszarze transportu i obsługi materiałów oraz systemów wizyjnych w firmie FANUC Europe.
-"Dzięki wysokiej sztywności konstrukcji, nowy robot R-1000iA/130F oferuje ponadprzeciętną precyzję, której potrzebują klienci realizu-jący procesy spawania i zgrzewania punktowego lub inne zadania związane z przemieszczaniem materiałów".

R-1000iA/130F
 Fot.: FANUC R-1000iA/130F 

Koperta pracy o zasięgu 2230 mm w poziomie i 3738 mm w pionie sprawia, że robot znajdzie zastosowaniew szerokim zakresie aplikacji. Nadaje się do wielu zastosowań, takich jak spawanie, zgrzewanie punktowe, paletyzacja, rozładunk i załadunk materiałów, wszędzie tam, gdzie wymagane są kompaktowe systemy produkcyjne, małe cele czy korzystny stosunek udźwigu robota do zwartości jego konstrukcji.


Zobacz: 
Profil firmy FANUC na Zrobotyzowany.pl 


Źródło: FANUC

Dodano 09.01.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy