Dołącz do Seminarium.ZiIP 2022
Wielkimi krokami zbliżamy się do Seminarium ZiIP - wspaniałej okazji do poszerzenia wiedzy z zakresu zarządzania, a także zagadnień związanych z inżynierią produkcji. Tegoroczna, IV już edycja porusza tajniki dotyczące Lean Manufacturing, czy też zakresu organizacji produkcji w przedsiębiorstwach. Wydarzenie jest organizowane przez studentów Politechniki Poznańskiej z Koła Naukowego PRIME oraz organizacji studenckiej PROgressio PROmotio działających na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.
Wcześniejsze edycje okazały się być sukcesem. II i III edycja, ze względu na Pandemię zostały zorganizowane online. W tym roku przyszedł wyczekiwany przez wszystkich czas, kiedy to Wydarzenie organizowane będzie na żywo i ponownie będzie zgłębiać tajniki ZiIP-u. Zeszłoroczne Seminarium.ZiIP w tematyce Przemysłu 4.0. zgromadziło ponad 500 uczestników, w tym studentów z całej Polski, a także przedstawicieli licznych przedsiębiorstw, organizatorzy liczą, że w tym roku również uczestnicy spotkają się w tak szerokim gronie.
Najbliższa Edycja Seminarium.ZiIP odbędzie się już 18 listopada 2022 roku na terenie Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. Będzie to okazja do skutecznej integracji ze środowiskiem biznesowym, a także możliwość wysłuchania prelekcji i zadawania pytań, które poszerzą świadomość słuchaczy o Lean Manufacturing. Podczas wydarzenia znakomici eksperci będą dzielić się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.
IV-tej edycji Seminarium.ZIIP towarzyszyć będzie także zorganizowana przez zaproszone firmy WIOSKA TARGOWA w Centrum Wykładowym. Zainteresowani studenci będą mieli możliwość uzyskania niezbędnych informacji oraz bezpośrednio porozmawiać z pracownikami firm produkcyjnych, w celu nawiązania kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.
Jak wyglądało to rok temu?
1. Panele prelekcyjne
Swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w inżynierii produkcji podczas tego wydarzenia dzielili się przedstawiciele przedsiębiorstw różnych branż, którzy wygłosili przygotowane dla słuchaczy prelekcje oparte na rzeczywistych problemach w dążeniu do Przemysłu 4.0.
Krystian Klimowski z firmy CUBE Systems wygłosił prelekcję o wizjach i trendach, które występują w przemyśle 4.0. O cyfryzacji i automatyzacji w instralogistyce dowiedzieliśmy się od Elżbiety Szulc, która swój wykład oparła na przykładzie firmy PROMAG. Szczepan Mendlik z firmy Solaris Bus&Coach przybliżył słuchaczom jakie są współczesne wyzwania firm produkcyjnych w dobie transformacji do przemysłu 4.0, a Cezary Tadej zaprezentował drogę do przemysłu 4.0 firmy Volkswagen.
2. Panele dyskusyjne
Podczas III edycji na panel dyskusyjny zostali zaproszeni absolwenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Wzięli udział w dyskusji z ówczesnymi studentami na temat wykorzystywania wiedzy zdobytej na ZiIP-ie w celu odkrywania i tworzenia nowych rozwiązań i technologii. Z panelu można było wynieść dużą ilość cennych informacji na temat Przemysłu 4.0. oraz poznać możliwości zawodowe, które niesie ze sobą ta rewolucja przemysłowa.
Co wydarzy się w tym roku?
Już niedługo na wydarzeniu zagoszczą przedstawiciele firm Volkswagen, LiNA Medical, Solaris Bus&Coach, LeanOn Tomasz Płuciennik. Wykład otwarcia "Każda próba wdrożenia elementów LEAN prowadzi do problemów - zrozum, dlaczego i naucz się z tym żyć!” poprowadzi przedstawiciel firmy Lean jest dla ludzi - Krzysztof Dobrowolski.
Tematy, które również poruszymy to m.in. wpływ wdrażania filozofii LEAN na produkcję, optymalizacja produkcji i konstrukcji oraz szanse i zagrożenia wynikające ze współpracy człowieka z robotem.
Uczestnicy oprócz porządnej dawki wiedzy, będą także mieli szansę brać udział w loteriach i konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma również Certyfikat potwierdzający udział w Seminarium.ZiIP.
Link do najświeższych informacji o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/Seminarium.ZiIP
https://seminariumziip.put.poznan.pl/
Link do rejestracji na wydarzenie:
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dynamika przemysłu w październiku
- Czujnik ciśnienia z płaską celką pomiarową
- Odliczamy czas do Targów Control-Stom 2025