Szukaj w działach:

Dołącz do Seminarium.ZiIP 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Wielkimi krokami zbliżamy się do Seminarium ZiIP - wspaniałej okazji do poszerzenia wiedzy z zakresu zarządzania, a także zagadnień związanych z inżynierią produkcji. Tegoroczna, IV już edycja porusza tajniki dotyczące Lean Manufacturing, czy też zakresu organizacji produkcji w przedsiębiorstwach. Wydarzenie jest organizowane przez studentów Politechniki Poznańskiej z Koła Naukowego PRIME oraz organizacji studenckiej PROgressio PROmotio działających na Wydziale Inżynierii Mechanicznej.

Wcześniejsze edycje okazały się być sukcesem. II i III edycja, ze względu na Pandemię zostały zorganizowane online. W tym roku przyszedł wyczekiwany przez wszystkich czas, kiedy to Wydarzenie organizowane będzie na żywo i ponownie będzie zgłębiać tajniki ZiIP-u. Zeszłoroczne Seminarium.ZiIP w tematyce Przemysłu 4.0. zgromadziło ponad 500 uczestników, w tym studentów z całej Polski, a także przedstawicieli licznych przedsiębiorstw, organizatorzy liczą, że w tym roku również uczestnicy spotkają się w tak szerokim gronie.

Najbliższa Edycja Seminarium.ZiIP odbędzie się już 18 listopada 2022 roku na terenie Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. Będzie to okazja do skutecznej integracji ze środowiskiem biznesowym, a także możliwość wysłuchania prelekcji i zadawania pytań, które poszerzą świadomość słuchaczy o Lean Manufacturing. Podczas wydarzenia znakomici eksperci będą dzielić się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.  

IV-tej edycji Seminarium.ZIIP towarzyszyć będzie także zorganizowana przez zaproszone firmy WIOSKA TARGOWA w Centrum Wykładowym. Zainteresowani studenci będą mieli możliwość uzyskania niezbędnych informacji oraz bezpośrednio porozmawiać z pracownikami firm produkcyjnych, w celu nawiązania kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

Jak wyglądało to rok temu?

1. Panele prelekcyjne

Swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w inżynierii produkcji podczas tego wydarzenia dzielili się przedstawiciele przedsiębiorstw różnych branż, którzy wygłosili przygotowane dla słuchaczy prelekcje oparte na rzeczywistych problemach w dążeniu do Przemysłu 4.0.

Krystian Klimowski z firmy CUBE Systems wygłosił prelekcję o wizjach i trendach, które występują w przemyśle 4.0. O cyfryzacji i automatyzacji w instralogistyce dowiedzieliśmy się od Elżbiety Szulc, która swój wykład oparła na przykładzie firmy PROMAG. Szczepan Mendlik z firmy Solaris Bus&Coach przybliżył słuchaczom jakie są współczesne wyzwania firm produkcyjnych w dobie transformacji do przemysłu 4.0, a Cezary Tadej zaprezentował drogę do przemysłu 4.0 firmy Volkswagen.

2. Panele dyskusyjne

Podczas III edycji na panel dyskusyjny zostali zaproszeni absolwenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Wzięli udział w dyskusji z ówczesnymi studentami na temat wykorzystywania wiedzy zdobytej na ZiIP-ie w celu odkrywania i tworzenia nowych rozwiązań i technologii. Z panelu można było wynieść dużą ilość cennych informacji na temat Przemysłu 4.0. oraz poznać możliwości zawodowe, które niesie ze sobą ta rewolucja przemysłowa. 

III Seminarium.ZIIP 2021 uczestnicy


Co wydarzy się w tym roku?

Już niedługo na wydarzeniu zagoszczą przedstawiciele firm Volkswagen, LiNA Medical, Solaris Bus&Coach, LeanOn Tomasz Płuciennik. Wykład otwarcia "Każda próba wdrożenia elementów LEAN prowadzi do problemów - zrozum, dlaczego i naucz się z tym żyć!” poprowadzi przedstawiciel firmy Lean jest dla ludzi - Krzysztof Dobrowolski.

Tematy, które również poruszymy to m.in. wpływ wdrażania filozofii LEAN na produkcję, optymalizacja produkcji i konstrukcji oraz szanse i zagrożenia wynikające ze współpracy człowieka z robotem.

Uczestnicy oprócz porządnej dawki wiedzy, będą także mieli szansę brać udział w loteriach i konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma również Certyfikat potwierdzający udział w Seminarium.ZiIP.

Link do najświeższych informacji o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Seminarium.ZiIP

https://seminariumziip.put.poznan.pl/

Link do rejestracji na wydarzenie:

https://seminarium-ziip-e4.konfeo.com/pl/groups


Źródło: Koło Naukowe PRIME

POWIĄZANE
Optymalizacja procesu rekrutacji Tematem przewodnim tegorocznego X Certyfikowanego Kongresu Szefów Produkcji będą n...
Nowoczesne systemy obsługi klienta AI to ważny termin dla wszystkich rozwijających się przedsiębiorstw, które nie zam...
Nowe kierunki w branży automotive Czołowi producenci oraz dostawcy usług z branży motoryzacyjnej spotkają się podczas jubil...
Debata o cyfrowej transformacji biznesu 28 września w hotelu Regent w Warszawie odbędzie się organizowana przez Executive Club de...
Przepis na nowoczesną produkcję Jesienna edycja 8. Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech miała miejsce 23 i 24 wrześn...
Przed nami VI Kongres MIT Po raz szósty odbędzie się jedno z największych wydarzeń biznesowo-technologicznyc...
Partnerzy