Szukaj w działach:

Coboty UR10e w parku maszynowym Bernacki Industrial Services

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Dzięki zastosowaniu robotów współpracujących UR firma Bernacki Industrial Services zwiększyła wydajność maszyn CNC, obniżyła koszty i uwolniła pracowników od uciążliwych prac. Coboty Universal Robots zostały wybrane do współpracy z obrabiarkami ze względu na ich intuicyjną obsługę, kompaktowy rozmiar, łatwość rozmieszczania na hali produkcyjnej oraz możliwość szybkiego przezbrojenia do nowego procesu.

Bernacki Industrial Services specjalizuje się w produkcji komponentów w procesie obróbki skrawaniem. Obecnie zatrudnia 20 osób, posiada około 80 klientów w całej Europie z branży hydrauliki, sensoryki i pneumatyki oraz dysponuje własną halą o powierzchni 800 m2 w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Jasionce k. Rzeszowa, w sąsiedztwie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis i firm z klastra Dolina Lotnicza – Aviation Valley. 

Robotyzacja zwiększa konkurencyjność

Robotyzacja okazała się konieczna do zwiększenia konkurencyjności produkcji Bernacki. Spośród 11 pracujących w Bernacki obrabiarek CNC aż 7 dostosowanych jest do pracy z cobotami. 3 roboty współpracujące Universal Robots UR10e pracują w parku maszynowym na 3 zmiany, podnosząc jego wydajność i zapewniając precyzyjne wykonanie detali. Coboty wraz z chwytakami dostarczył polski partner – firma ProCobot. 


- „Bernacki Industrial Services to przykład niezwykłej innowacyjności w sektorze MŚP. Firma nie tylko wcześnie dostrzegła potencjał robotów współpracujących, ale potrafiła wykorzystać go w pełni, dostosowując do specyfiki działalności. Zdobyty know-how i bogate doświadczenie w obszarze zastosowań cobotów pozwala Bernacki na sukcesywne zwiększanie efektywności parku maszynowego” - mówi Krzysztof Hajzyk, Channel Development Manager w Universal Robots.


Przewaga cobotów przy wykonywaniu monotonnych czynności

Roboty współpracujące zajmują się dostarczaniem elementów przetwarzanych przez CNC oraz ich odbiorem po realizacji zadania przez obrabiarkę. Palce chwytaka robota są specjalnie projektowane pod kątem chwytanych elementów, a następnie drukowane na drukarce 3D w firmie Bernacki.

Po pobraniu przez robota detal podlegający obróbce umieszczany jest w CNC. Cobot UR sam otwiera drzwi obrabiarki i przemieszcza się w jej przestrzeni roboczej. Gotowy detal jest precyzyjnie odkładany do specjalnie przygotowanej palety. Uwzględniając wszystkie wymogi związane z poruszaniem się robota w środowisku bezpiecznym dla człowieka, cały cykl trwa około jednej minuty.


- „Nasza filozofia to wykorzystać maksymalnie park maszynowy – coboty pracujące na trzy zmiany nam to umożliwiają. Najszybszy zwrot z inwestycji uzyskaliśmy przy naszym trzecim UR10e – 12 miesięcy” - mówi Nikodem Bernacki, dyrektor generalny Bernacki Industrial Services.


Dopasowane do potrzeb

Coboty Universal Robots wybrane zostały ze względu na ich funkcjonalność: łatwość programowania, możliwość szybkiego i łatwego przezbrojenia do pracy przy innej maszynie, kompaktowy rozmiar i dostosowanie do potrzeb firmy. Istotną rolę odegrały także względy bezpieczeństwa – mogą pracować ramię w ramię z człowiekiem. Każdy cobot jest stabilnie mocowany, można go łatwo przetransportować, a przezbrojenie i przygotowanie do pracy na nowym miejscu trwa zaledwie 20 minut. Dostrojenie obrabiarki oraz robota i uruchomienie produkcji trwa obecnie około godziny. 


- „Byliśmy pod wrażeniem tego, jak coboty UR realizują zadania wykonywane wcześniej przez ludzi. We wdrożeniu pierwszego cobota – napisaniu programu, opracowaniu koncepcji i stanowiska – uczestniczyłem osobiście. Bardzo szybko udało nam się zintegrować cobota ze standardowymi chwytakami, uzyskując pełną kompatybilność” – mówi Nikodem Bernacki.


Zapraszamy do obejrzenia filmu ilustrującego pracę cobotów Universal Robots w Bernacki Industrial Services oraz pełny opis wdrożenia: 
https://www.universal-robots.com/pl/studia-przypadk%C3%B3w/bernacki-industrial-services/ 

 
Źródło: Universal Robots
Redaktor: MRR

Universal Robots A/S
Siemensova 2717/4
155 00 Praha 13
+48 504 413 113
POWIĄZANE
Inteligentne systemy napędowe - czym są i z czego wynika ich rozwój? Obecnie systemy napędowe składają się z wielu elementów na przykład silnikó...
Sektor tworzyw sztucznych i gumy na PLASTPOLU Ponad 300 wystawców z 18 krajów z Europy i świata pojawi się na tegorocznyc...
Zrobotyzowane centrum Amazon w Okmianach 5 listopada amerykański koncern Amazon otworzył w Okmianach nowoczesne centrum logistyczn...
ENGEL inwestuje w TMA AUTOMATION Od 25 stycznia firma ENGEL stała się większościowym udziałowcem TMA AUTOMATION.Firma ENGE...
Nabierz rozpędu do przemysłu 4.0 Głównym założeniem konferencji NABIERZ ROZPĘDU, organizowanej przez Beckhoff, Renis...
Warsaw Industry Automatica 2024 Ptak Warsaw Expo zaprasza do udziału w Targach Warsaw Industry Automatica, które o...
Partnerzy