Szukaj w działach:

Industry 4.0 Meeting Point połączyło przemysł w sieci

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 

3 czerwca odbyło się Industry 4.0 Meeting Point, które wyróżniała zupełnie nowa formuła, polegająca na networkingu i spotkaniach 1:1. Uczestnicy spotkania podkreślają, że dzięki tej formule odbyli bardzo cenne rozmowy, nawiązali kontakty oraz w szybki, konkretny sposób mogli poznać wiele zagadnień i możliwości oferowanych przez firmy z sektora przemysłowego.


- Naszym celem było umożliwienie branży przemysłowej spotkań, jakie znamy z konferencji i targów sprzed COVID-19. W czasie jednego dnia wydarzenia zarejestrowaliśmy ponad 100 spotkań w naszej aplikacji, a od uczestników wiemy, że część umówiła się na rozmowy w innym terminie – ale dzięki Industry 4.0 Meeting Point zdobyli do siebie kontakt. Właśnie „połączenie” branży było celem, dla którego zorganizowaliśmy to wydarzenie. Postrzegam to jako ogromną wartość dla uczestników - podkreśla Bartosz Józefowski, wicedyrektor Krakowskiego Parku Technologicznego i szef zespołu Digital Innovation Hub KPT.


Spotkanie online zgromadziło 316 uczestników i 209 firm, którzy odbyli ponad 100 spotkań 1 na 1. Oprócz niewątpliwej wartości wydarzenia, jaką stanowił networking, uczestnicy mogli brać udział w eksperckich sesjach, które odbywały się na dwóch scenach: Deep Dive i Inspire. W sumie, w czasie 33 prezentacji, zaprezentowało się 38 prelegentów.

Na scenie Deep Dive uczestnicy spotkali się z przedstawicielami doświadczonych firm przemysłowych. Stefan Życzkowski, Prezes firmy ASTOR, mówił o finansowaniu w Przemyśle 4.0. Arkadiusz Rodak, Lider ds. consultingu Przemysłu 4.0 firmy ASTOR zaprezentował 6 zasad nowoczesnej produkcji, a Artur Talaga, specjalista z tej samej firmy, opowiedział o tym, jak roboty odpowiadają na potrzeby „tu i teraz” - również w czasie pandemii koronawirusa.

Z kolei Wojciech Pawlak i Marcin Kordas z T-Mobile Polska przedstawili uczestnikom, jak telekomunikacja buduje Przemysł 4.0 i zapowiedzieli otwarcie showroomu Fabryki Przyszłości hub4industry w Krakowie. Maciej Dejer, Członek Zarządu BIM Klaster omówił możliwości wykorzystania technologii BIM (modelowanie informacji o budynku) w obiektach przemysłowych. Temat cyberbezpieczeństwa Przemysłu 4.0 przybliżył Robert Siudak z Instytutu Kościuszki i Katarzyna Berbeć z firmy ICsec. Wystąpienie miał także Prezes Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Andrzej Soldaty. Ponadto Harri Kuusela z VTT Finland oraz Katarzyna Barnaś z Fundingbox zaprezentowali europejski projekt BOWI, a przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego opowiedzieli o usługach Digital Innovation Hub, które mają na celu wsparcie przedsiębiorców w transformacji cyfrowej i ulgach podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Na drugiej scenie - Inspire - w szybkich i rzeczowych, 5-minutowych wystąpieniach, 23 startupy przedstawiły swoje innowacyjne rozwiązania dla przemysłu. Wśród nich pojawiły się firmy uczestniczące w programie akceleracyjnym KPT ScaleUp m.in.: Lab Control System, Advanced Protection Systems, diCELLa, Addepto, AMAGE Systems, Random Forest, ICsec, Edward, AnyShape.io czy Optimo Light.

Industry 4.0 Meeting Point to wydarzenie towarzyszące Impact re:action. Organizatorem spotkania był hub4industry Digital Innovation Hub Krakowskiego Parku Technologicznego. Natomiast Partnerami wydarzenia byli: Impact CEE, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.


Źródło: Digital Innovation Hub
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Industry 4.0 na lunch W kalendarzu polskiego przemysłu pojawiło się nowe istotne wydarzenie - Lunch Ekspert&oac...
Zautomatyzowana linia produkcyjna Prima Power w Porta Steel Film przedstawia działanie zautomatyzowanej linii produkcyjnej Prima Power w zakładzie Por...
Rosną wydatki na cyfrową transformacje Cyfrowa transformacja trwa i ma się coraz lepiej., w 2019 wydatki na digitalizację przemy...
Zrobotyzowane stanowisko prasy krawędziowej z magazynem szufladowym - EASY ROBOTS Zrobotyzowane stanowisko z magazynem szufladowym - aplikacja dla pracy krawędziowej. Najmn...
Nowości na IV Forum Druku 3D Już 8 października 2019 r. w hali EXPO Kraków będzie miała miejsce IV Konferencja ...
Wyłoniono zwycięzców konkursu Win a Robot 2019 Do drugiej edycji konkursu Win a Robot 2019 zgłoszono łącznie 856 projektów z 8 kr...
Partnerzy