Szukaj w działach:

Przemysłowe rewolucje na ITM Industry Europe

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Przemysł 4.0 to główna idea, która przyświeca od lat ekspozycji ITM Industry Europe. Nie inaczej będzie w przypadku czerwcowej edycji targów, które zostaną zaaranżowane pod tym kątem. Każdego roku szerokie grono specjalistów przyciągane jest przez ekspozycję najnowocześniejszych technologii i pracujących maszyn. Znamy już listę tegorocznych liderów, którzy pojawią się podczas wydarzenia i zaprezentują swoją ofertę.

W trakcie targów ITM Industry Europe każdego roku krajowi i międzynarodowi dystrybutorzy i kluczowi producenci prezentują gałęzie przemysłu, takie jak zaawansowane technologie pomiarowe, automatyka i robotyka, obróbka blach czy narzędzia do obróbki i obrabiarki do metali. Śledzenie poszczególnych rozwiązań możliwe jest choćby dzięki tak zwanym ścieżkom zwiedzania, rozmieszczonym na terenie targów. 

Ścieżki zwiedzania i wyścig o złoto

Podczas targów oglądać będzie można stoiska wystawców prezentujących rozwiązania zgodne z ideą Przemysłu 4.0, posiadających w swojej ofercie oprogramowanie, urządzenia i maszyny. Pomiędzy nimi wiodła będzie trasa ścieżek.

„Zachęcamy do tego projektu firmy, które postawiły na automatyzację produkcji w duchu smart. Dzięki udziałowi w ścieżkach zwiedzania mogą swoją ofertę przedstawić potencjalnym klientom poszukującym konkretnych, dedykowanych profilowo rozwiązań. Co roku ścieżki cieszą się dużym powodzeniem. Wytyczony szlak w towarzystwie profesjonalnego przewodnika - eksperta branży przemysłowej pozwala trafić bezpośrednio do odpowiednich firm” - mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Trasa zostanie uporządkowana tematycznie, co pozwoli gościom targów na zaoszczędzenie czasu i bezpośredni kontakt z dostawcami najnowocześniejszych technologii. Formuła wycieczki pozwoli również na skorzystanie z fachowych porad. Dzięki specyficznej formie spaceru goście będą mogli zobaczyć stoiska wybranych firm oferujących najnowsze technologie dla przemysłu zintegrowanego, zarówno dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Aby uczestniczyć w ścieżkach zwiedzania trzeba dokonać wcześniejszego zapisu, co sprawia, że goście z łatwością będą w stanie zaplanować swoje uczestnictwo w targach. Bez względu na trasę ścieżek, co roku wystawcy aranżują swoje stoiska w coraz to ciekawszy i bardziej angażujący sposób, eksponując nagrodzone Złotym Medalem MTP rozwiązania i zwracając uwagę na najnowsze produkty.

- „Złoty Medal MTP to prestiżowa nagroda, którą chciałaby się pochwalić niejedna firma. Spełnienie jednak surowych regulaminowych kryteriów jest trudne. Dlatego na ITM INDUSTRY EUROPE Złotym Medalem mogą poszczycić się tylko ci wystawcy, których produkty faktycznie są nowoczesne, innowacyjne i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Na ten moment trudno powiedzieć, z jakich gałęzi przemysłu będzie najwięcej laureatów, ponieważ na zgłoszenia czekamy jeszcze do kwietnia” - przekonuje Anna Lemańska-Kramer.

Świat metalu

Postęp technologiczny w przemyśle osiągnął ogromne rozmiary w ostatnich latach. Coraz to nowsze rozwiązania i innowacje, które wdrażane są by poprawić jakość obróbki metali czy obniżyć koszty produkcji już nikogo nie dziwią – rozwiązania tego rodzaju popularne są szczególnie w zakładach przemysłowych. Rygorystyczne wymogi produkcyjne oraz obróbka skrawaniem to krytyczne elementy tej gałęzi przemysłu. Obecnie stosuje się technologię CNC z użyciem maszyn sterowanych numerycznie w zadaniach związanych z toczeniem, frezowaniem i szlifowaniem. Obróbka jest stale nadzorowana, ale przebiega w całkowicie zautomatyzowany sposób, co zapewnia najwyższą jakość każdego z powstających elementów. To z kolei pozwala na powstawanie elementów i części spełniających wszystkie niezbędne oczekiwania. 

Aby zwiększyć precyzyjność obróbki skrawaniem niezbędna jest zwiększona automatyzacja – pozwala ona na skrócenie czasu wykonania, dokładność zwiększa się do ułamków milimetra, a koszty produkcji są niższe. Rozwiązania tego rodzaju, które opierają się o automatyzację stanowić będą główną część wystawy ITM INDUSTRY EUROPE, mieszczącą się w pawilonach 3 i 3a. W trakcie wystawy zapoznać będzie się można z ofertą światowych liderów branży, takich jak ABPLANALP, DEMATEC, DMG MORI, GF MACHINING SOLUTIONS, YAMAZAKI MAZAK.

Podczas targów prezentowane będą nowości produktowe, a najbardziej prekursorskie i spektakularne rozwiązania zawalczą o tytuł Złotego Medalu MTP.

W trakcie czerwcowego, poznańskiego święta przemysłu zobaczyć będzie można nowoczesne maszyny prezentowane przez kluczowych graczy na rynku.

„Wystawcy ITM INDUSTRY EUROPE uruchamiają maszyny, dzięki czemu można zobaczyć je w ruchu, ocenić jak pracują. To ewenement na tle innych targów. Żadne inne centrum wystawiennicze w kraju nie jest w stanie w jednym czasie uruchomić na taką skalę tak zaawansowany technologicznie sprzęt” – podkreśla Anna Lemańska-Kramer.

Obróbka plastyczna to jedna z najbardziej popularnych obróbek metalu. Na terenie Polski działa wiele firm, które świadczą usługi z zakresu procesów technologicznych, zmieniających kształty i wymiary metali, ich właściwości fizyczne oraz chemiczne. Hasła, które określają działalność wystawców z pawilonów 5 i 6 to lasery, cięcie, gięcie i automatyzacja. Tam zaprezentują swoje maszyny firmy, takie jak: AMADA, BOSCHERT, BYSTRONIC, DIG ŚWITAŁA, KIMLA, POL-SVER, POWER-TECH, PRIMA POWER, TRUMPF.

Robotyzacja i nowe technologie

„Przemysł ery cyfrowej” to hasło, które towarzyszy najnowszej edycji targów i które będzie w znacznym stopniu wpływało na ekspozycję. Podczas targów wystawiać będą się firmy z zakresu robotyki i digitalizacji – w zgodzie z najnowszymi branżowymi trendami to  obszar ITM, który szczególnie się rozwija. Do 2022 roku na świecie pojawić ma się około 2 milionów nowych robotów działających w zakładach przemysłowych – jak przewidują prognozy Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR). Konsekwencją tego będzie niemal podwójny wzrost liczby robotów przemysłowych względem roku 2018, gdy ich liczba wynosiła 2,4 miliony.

Rozwiązania z zakresu robotyzacji przemysłu pokażą podczas targów między innymi firmy takie jak KUKA i FANUC. W procesach produkcyjnych wykonywanie precyzyjnych pomiarów części charakteryzujących się złożoną geometrią jest niezbędne w wielu przypadkach. Eksperci twierdzą, że dobre pomiary mogą mieć wpływ na jakość i wartość produktów oraz ich koszty produkcji (między 10 a 15%). Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie prezentowane będą w pawilonie 5A przez firmy takie jak  CARL ZEISS, ITA, KEYENCE, MITUTOYO.

Na tegorocznych targach ITM oprócz obróbki metali, automatyki i robotyki oraz technologii pomiarowych zobaczyć będzie można także nowości z zakresu metalurgii, spawalnictwa czy obróbki powierzchni. Ich proces wciąż w przemyśle ewoluuje, jednak niewiele osob chce zdobywać uprawnienia i umiejętności spawacza, ani poszerzać w tym kierunku kwalifikacji. Na ratunek przyjść chce Ministerstwo Edukacji Narodowej, które opublikowało 20 grudnia 2019 roku projekt rozporządzenia dotyczący podstaw programowych dla zawodu technika spawalnictwa.

Kompleksową ofertę ITM INDUSTRY EUROPE ocenić można będzie podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich, już 2-5 czerwca 2020 roku. Równolegle odbywać się będą także targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targi druku i skanu 3D, Subcontracting oraz Forum Odlewnicze Focast.

Więcej o wydarzeniu na: www.itm-europe.pl

Więcej o Targach na Zrobotyzowany.plŹródło: Grupa MTP, Zrobotyzowany.pl

POWIĄZANE
Grupa AIUT rośnie po połączeniu z IMI Polska Spółka AIUT w styczniu 2022 r. przejęła większościowe udziały w firmie IMI Polska ...
Industrial Innovation Days 2019 coraz bliżej Zbliża się trzecia edycja wydarzenia dedykowanego nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie pro...
Kardex Mlog otwiera oddział w Polsce W dniu 1 grudnia ruszył w Polsce krajowy oddział firmy Kardex Mlog. Jego otwarcie stanowi...
Webinaria FAULHABER - wiedza siłą napędową Grupa FAULHABER może poszczycić się największą gamą napędów miniaturowych i mikron...
Solidny i wysokowydajny moduł obrotowy SCHUNK SRM Wysokowydajny moduł obrotowy SCHUNK SRM oferuje unikatowe połączenie wysokich moment&oacu...
Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości ruszy w tym roku Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości zacznie działać jeszcze w tym roku i będzie miał...
Partnerzy