Nowe kierunki w branży automotive

Czołowi producenci oraz dostawcy usług z branży motoryzacyjnej spotkają się podczas jubileuszowej 10. Konferencji Moto Idea, która odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w Częstochowie.
W tym roku wydarzenie skupi się na trendach i prognozach: jak daleko nam do przemysłu 4.0, czy dogonimy UE pod względem innowacyjności, ile stracimy na Brexicie i jak zmieni się branża za kilka lat? Na te pytania postarają się odpowiedzieć specjaliści z czołowych zakładów motoryzacyjnych w kraju.
Branża w jednym miejscu
Moto Idea wyróżnia się spośród innych formułą nieformalnego spotkania, w trakcie którego spotykają się zarówno duzi, jak i mniejsi producenci oraz dostawcy z całego kraju. Pierwszego dnia we wtorek odbędą się prelekcje ekspertów automotive, którzy swoje wystąpienia opierają o wieloletnie doświadczenie i przykłady rozwiązań z własnych zakładów. Wieczorem odbędzie się gala dziesięciolecia z wręczeniem branżowych nagród.
Drugi dzień przeznaczony jest na szkolenie współorganizowane z Harvard Business Review Polska oraz ICAN Institute. Cel: podnieść zawodowe kompetencje liderów organizacji. W tym roku szkolenie poprowadzi ceniony strateg dr Witold Jankowski.
Raz w roku przedstawiciele branży motoryzacyjnej spotykają się w jednym miejscu, żeby wymienić się doświadczeniami, omówić trendy, a także poznać nowych partnerów biznesowych.
Bliżej Przemysłu 4.0?
Wśród zaproszonych prelegentów znajdzie się m.in. prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś, który opowie o sytuacji branży w Polsce. Ryszard Jania z NSG Group powie o działaniach na rynku pracy i szkolnictwie zawodowym w kontekście ogólnopolskim i europejskim. To istotna kwestia, ponieważ w dynamicznie rozwijającym się sektorze automotive brakuje doświadczonej kadry.
Wiodący europejski Quality Service Provider SGP Group, skoncentruje się na rewolucji przemysłowej oraz pytaniu, dokąd zmierza przemysł. Firma uważa innowacje za niezbędne. W Częstochowie zainwestowała ostatnio w nowoczesne centrum jakościowe. Znalazło się w nim m.in. urządzenie do prześwietleń rentgenowskich dla przemysłu - X-Ray xIcube o mocy 350 kV.
- „Urządzenie wykrywa wady strukturalne i wykonuje szybkie pomiary techniką 3D. Centrum będzie mocnym wsparciem dla przemysłu motoryzacyjnego w kwestii kontroli jakości produktów” – mówi Paula Koch-Biskup, PR & Marketing Manager w SGP Group. – „Takie innowacyjne rozwiązania zbliżają nas do czwartej rewolucji przemysłowej, o czym będziemy rozmawiać podczas Moto Idei 2019.”
Niezwykłe tempo logistyki
Nieustanny rozkwit branży motoryzacyjnej wymusza rozwój sektora magazynowego. Zwiększa się znaczenie Polski na mapie logistycznej Europy. Przybywa centrów logistycznych, a firmy ulepszają swoje łańcuchy dostaw.
- „W rezultacie wysokiego popytu aktywność deweloperska w sektorze magazynowym rośnie w niespotykanym wcześniej tempie. Zasoby nowoczesnej powierzchni logistycznej uległy podwojeniu w trakcie ostatnich 6 lat. Obecnie rynek magazynowy nie zwalnia tempa i pokonuje kolejne rekordy” – mówi Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield Polska.
-- > Zarejestruj się już dziś
Więcej o Moto Idea 2019 na Zrobotyzowany.pl
Źródło: G24 Group
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





