Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Nowe kierunki w branży automotive

 

X Konferencji Moto Idea 2019
 

Czołowi producenci oraz dostawcy usług z branży motoryzacyjnej spotkają się podczas jubileuszowej 10. Konferencji Moto Idea, która odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w Częstochowie.

W tym roku wydarzenie skupi się na trendach i prognozach: jak daleko nam do przemysłu 4.0, czy dogonimy UE pod względem innowacyjności, ile stracimy na Brexicie i jak zmieni się branża za kilka lat? Na te pytania postarają się odpowiedzieć specjaliści z czołowych zakładów motoryzacyjnych w kraju.

Branża w jednym miejscu

Moto Idea wyróżnia się spośród innych formułą nieformalnego spotkania, w trakcie którego spotykają się zarówno duzi, jak i mniejsi producenci oraz dostawcy z całego kraju. Pierwszego dnia we wtorek odbędą się prelekcje ekspertów automotive, którzy swoje wystąpienia opierają o wieloletnie doświadczenie i przykłady rozwiązań z własnych zakładów. Wieczorem odbędzie się gala dziesięciolecia z wręczeniem branżowych nagród.

Drugi dzień przeznaczony jest na szkolenie współorganizowane z Harvard Business Review Polska oraz ICAN Institute. Cel: podnieść zawodowe kompetencje liderów organizacji. W tym roku szkolenie poprowadzi ceniony strateg dr Witold Jankowski.

Raz w roku przedstawiciele branży motoryzacyjnej spotykają się w jednym miejscu, żeby wymienić się doświadczeniami, omówić trendy, a także poznać nowych partnerów biznesowych.

Bliżej Przemysłu 4.0?

Wśród zaproszonych prelegentów znajdzie się m.in. prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś, który opowie o sytuacji branży w Polsce. Ryszard Jania z NSG Group powie o działaniach na rynku pracy i szkolnictwie zawodowym w kontekście ogólnopolskim i europejskim. To istotna kwestia, ponieważ w dynamicznie rozwijającym się sektorze automotive brakuje doświadczonej kadry.

Wiodący europejski Quality Service Provider SGP Group, skoncentruje się na rewolucji przemysłowej oraz pytaniu, dokąd zmierza przemysł. Firma uważa innowacje za niezbędne. W Częstochowie zainwestowała ostatnio w nowoczesne centrum jakościowe. Znalazło się w nim m.in. urządzenie do prześwietleń rentgenowskich dla przemysłu - X-Ray xIcube o mocy 350 kV. 

„Urządzenie wykrywa wady strukturalne i wykonuje szybkie pomiary techniką 3D. Centrum będzie mocnym wsparciem dla przemysłu motoryzacyjnego w kwestii kontroli jakości produktów” – mówi Paula Koch-Biskup, PR & Marketing Manager w SGP Group. – „Takie innowacyjne rozwiązania zbliżają nas do czwartej rewolucji przemysłowej, o czym będziemy rozmawiać podczas Moto Idei 2019.”

Niezwykłe tempo logistyki

Nieustanny rozkwit branży motoryzacyjnej wymusza rozwój sektora magazynowego. Zwiększa się znaczenie Polski na mapie logistycznej Europy. Przybywa centrów logistycznych, a firmy ulepszają swoje łańcuchy dostaw.

„W rezultacie wysokiego popytu aktywność deweloperska w sektorze magazynowym rośnie w niespotykanym wcześniej tempie. Zasoby nowoczesnej powierzchni logistycznej uległy podwojeniu w trakcie ostatnich 6 lat. Obecnie rynek magazynowy nie zwalnia tempa i pokonuje kolejne rekordy” – mówi Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield Polska.

-- > Zarejestruj się już dziś


Więcej o Moto Idea 2019 na Zrobotyzowany.plŹródło: G24 Group

Dodano 07.02.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy