Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Rozwój Targów Fastener Poland

 

FASTENER POLAND śruby
 

18 października br. zakończyły się 2. Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®,  podczas których na uczestników czekało 190 wystawców, premiery nowoczesnych maszyn i rozwiązań, kontakty handlowe z Polski i z zagranicy, a także eksperckie wykłady i seminaria.

Targi FASTENER POLAND® odbywające się w EXPO Kraków są wyjątkowe, ponieważ to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. W czasie edycji 2018 zwiedzający poznali najnowsze systemy montażu i instalacji, łączniki i mocowania przemysłowe, łączniki budowlane, technologie produkcji łączników, urządzenia do magazynowania i dystrybucji oraz szeroką gamę usług dedykowanych branży. Spotkaniami, które uzupełniły program targów były II Kongres Elementów Złącznych zorganizowany przez Elamed Media Group oraz 8. Salon Kooperacji Przemysłowej.

Miejsce spotkań branży elementów złącznych

Targi są szczególne na skalę Polski i naszej części Europy, ponieważ wśród wystawców aż 2/3 to firmy z zagranicy, m.in. z Czech, Chin, Danii, Francji,  Hiszpanii,  Indii, Korei Południowej, Niemiec, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii. Według organizatora imponująco prezentują się także statystyki zwiedzających: na Targach FASTENER POLAND® pojawiło się 4 000 tysiące osób, w tym 1/3 to goście z zagranicy m.in. z Czech, Niemiec, Francji, Izraela, Rosji, Ukrainy, a nawet Singapuru. To potwierdza, że wydarzenie zyskuje uznanie na arenie międzynarodowej. 

– „Przyznajemy, że zarówno organizacja, jak i frekwencja na Międzynarodowych Targach FASTENER POLAND® była bardzo dobra. Udało nam się spotkać z naszymi dotychczasowymi klientami, ale także pozyskaliśmy wiele nowych, konkretnych kontaktów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też do Państwa przyjedziemy”  – powiedział Artur Janczy, Sales Manager Poland w międzynarodowej firmie BRALO CZ s.r.o. 

Rozwój sektora elementów złącznych

– „Świat jest pod wielkim wrażeniem tego, jak w Polsce rozwija się branża elementów złącznych. Polskie firmy odnotowują wzrost średnio na poziomie 10%, co chociażby we Włoszech jest nierealne. Szacujemy, że w perspektywie pięciu lat rynek wzrośnie nawet o 40% i będziemy się plasować za wielką czwórką, czyli Niemcami, Włochami, Francją i Wielką Brytanią”  – ocenił dr Marek Łangalis, doradca merytoryczny Targów FASTENER POLAND®

FASTENER POLAND rozmowy biznesowe
 

W trakcie wydarzenia dało się odczuć dobre wyniki sektora. Druga edycja zdobyłą sporą popularność. W porównaniu do debiutu targi powiększyły swoją powierzchnię wystawową o 93%. Odbywający się w trakcie wystawy II Kongres Elementów Złącznych również odnotował większe zainteresowanie w stosunku do pierwszej edycji. Po raz pierwszy pośród prelegentów kongresu pojawiła się firma z zagranicy – włoski GLOMAX S.r.l. z prezentacją „Procesy galwaniczne a problem nawodorowania – nowe podejście”. 

Branża chce wracać do EXPO Kraków

– „W tym roku postanowiliśmy otworzyć swoje stoisko na Targach FASTENER POLAND® i jesteśmy z tego zadowoleni. Zaprezentowaliśmy maszynę do wciskania elementów złącznych z podajnikiem i cieszyło się to dużym zainteresowaniem. Ponadto zyskaliśmy kilka cennych kontaktów. Generalnie widać, że targi urosły, jest dobra frekwencja i w przyszłym roku z pewnością zawitamy u państwa ponownie.” - mówi Robert Baran z działu sprzedaży w firmie H&S Technik.

Poświadczeniem tej opinii są słowa Grzegorza Jóźwika, handlowca z firmy ASMET Sp. z o.o. Sp.k.

 – „Na Targach FASTENER POLAND® wystawiamy się po raz drugi i oceniamy je bardzo dobrze. Frekwencja dopisała, spotkaliśmy się również ze swoimi stałymi klientami oraz zainteresowaliśmy swoją ofertą tych nowych. Myślę, że w przyszłym roku ponownie się u państwa wystawimy.” 

Wystawcy chwalili także dobrą organizację oraz atmosferę, która towarzyszyła imprezie. 

– „II edycja Targów FASTENER POLAND® pokazała, że branża elementów złącznych cały czas się rozwija. Dla naszej firmy była to okazja do pozyskania nowych kontaktów biznesowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych oraz do spotkań z naszymi stałymi partnerami. Widzimy, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by targi odbywały się w komfortowych warunkach. Mamy nadzieję, że ta wspaniała atmosfera, która towarzyszyła w tym roku targom, spowoduje, że będą one z roku na rok coraz większe” – relacjonował Adam Dobrzewiński, prezes firmy ABAKOSTEEL s.c.

Już dziś Targi w Krakowie pragną zaprosić na 3. edycję Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, która odbędzie się jesienią 2019 roku. 


Więcej na stronie: www.fastenerpoland.pl 


Źródło: Targi w Krakowie

Dodano 05.11.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy