Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Rejestracja czasu pracy w systemie ERP

Rejestracja czasu pracy w systemie ERP


System ERP oferuje szereg rozwiązań ułatwiających zintegrowanie procesów w przedsiębiorstwie. Jedno z narzędzi powala na wygodną rejestrację czasu pracy i sprawdzenie, kto w danym dniu jest obecny w zakładzie.


Narzędzie to można również wykorzystać do skontrolowania planu pracy pracowników i udokumentować jej czas przy zachowaniu regulacji prawa pracy. Z kolei zatrudnione w przedsiębiorstwie osoby bez problemu zweryfikują ile godzin przepracowali w danym miejscu, ile przysługuje im urlopu i pobiorą wniosek urlopowy, który będzie mógł potem zaakceptować przełożony.

Dane są łatwo i szybko dostępne zarówno dla pracowników, jak i dla ich przełożonych, co stanowi niewątpliwą korzyść dla obu stron. Co istotne do integracji modułu rejestracji i rozliczania czasu pracy z proALPHA nie jest potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Współdziałanie i transparentność systemu umożliwia błyskawicznie przekazywanie informacji o obecności do działu kadr. A moduł raportujący pozwala na analizowanie danych ad hoc.

Łatwa komunikacja wewnątrz firmy dzięki portalowi dla pracowników

Aplikacja do rejestracji czasu pracy w systemie ERP proALPHA jest prosta, intuicyjna w obsłudze i działa na komputerach z systemem Windows. Dodatkowo można z niej korzystać przy użyciu ekranu dotykowego. Sama rejestracja czasu pracy rozpoczyna się w momencie włączenia stacji roboczej, a kończy kiedy następuje wylogowanie. Samo działanie systemu nie jest uzależnione od dodatkowych urządzeń.

Pracownicy wykorzystują zwykle portal EES (Employee Self Service) na kilka sposobów. Przede wszystkim do sprawdzania grafiku i karty pracy. Oprócz tego wygenerowania wniosku urlopowego, który mogą potem szybko przesłać do przełożonego, a także sprawdzenia statusu poprzednich. Poza tym do weryfikacji przysługujących im dni urlopu.System rejestracji czasu pracy dopasowany do indywidualnych potrzeb

Aplikacja rejestracji czasu pracy w systemie ERP umożliwia konfigurację skorelowaną z potrzebami danego przedsiębiorstwa. Dopasować można nie tylko system uprawnień i zabezpieczeń, ale też konfigurator, za pomocą którego tworzy się, a potem realizuje reguły biznesowe i rozwiązania. Ponadto dostępny jest również kreator procesów biznesowych będący powiązany z grafikami, czasem pracy i urlopami. Obieg dokumentu, czyli workflow dla wniosku urlopowego lub delegacji nie wymaga ingerencji innych osób i można go samodzielnie przygotować. Aplikacja pozwala też na przygotowanie grafik w postaci kalendarzy i zdefiniowania miejsc gdzie generują się koszty.

System gromadzi dane, ale później umożliwia ich analizowanie – użytkownik musi tylko przygotować predefiniowany albo samodzielnie wygenerować raport. Tego typu dokument należy jednocześnie do bazy danych o pracownikach (jest tam w ramach modułu zarządzania dokumentacją proALPHA DMS). Wszystkie zgromadzone informacje dotyczące czasu pracy umieszczone są w elektronicznej teczce pracownika. ProALPHA ERP, wraz z modułem rejestracji czasu pracy jest kompleksowym rozwiązaniem, który sprawdza się w wielu przedsiębiorstwach. Wspiera bowiem procesy organizacji w każdym obszarze. Potwierdzają to nie tylko konsultanci, ale także klienci proALPHA.

 


Źródło: proALPHA


Dodano 05.10.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

  Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy