Gospodarka Materiałowa – baza logistyki przedsiębiorstwa
Dobrze prosperujący proces produkcyjny potrzebuje solidnych fundamentów na poziomie zarządzania gospodarką magazynową przedsiębiorstwa. Dobrze wdrożony moduł magazynowy pozwala na bezproblemową realizację zamówień oraz kontrolę kosztów związanych z surowcami.
Zadaniem obszaru związanego z gospodarką magazynową jest wierne odzwierciedlenie przepływów materiałów pod kątem ilościowym i wartościowym. Dzięki modułowej i zintegrowanej budowie systemu ERP proALPHA, wszystkie zdarzenia związane z obrotem towarem na magazynie są rejestrowane jedocześnie w module księgowym systemu w postaci odpowiednich wpisów w rachunkach kosztów. Funkcja planowania sprzedaży i popytu umożliwia realizację strategii firmy w tym zakresie z pomocą narzędzi informatycznych.
Optymalne zarządzanie zapasami przez system ERP proALPHA polega na stałym ustalaniu zapotrzebowani na produkty końcowe, półprodukty i materiały, jak również poprzez wsparcie obszaru związanego z zamówieniami za pomocą inteligentnych podpowiedzi i propozycji towarów do zamówienia. Wszystkie produkty na magazynie mogą być identyfikowane w oparciu o ich numery seryjne i informacje o partii. System automatycznie generuje teczkę produktu dla każdego nowego numeru seryjnego. Teczka ta przechowuje wszystkie specyfikacje wytworzonego towaru. Funkcjonalność inwentaryzacji pozwala na prowadzenie jej w sposób ciągły lub okresowo w dowolnych terminach.
Kompletacja materiałów może odbywać się centralnie i uwzględniać towary znajdujące się we wszystkich magazynach, co znacznie przyśpiesza i ułatwia realizację zamówień od klienta. Magazyny chaotyczne, posiadające ciągle zmieniające się miejsca składowania towary oraz zwykłe magazyny o stałych miejscach przechowywania obsługiwane są z łatwością za pomocą specjalnych, konfigurowalnych procedur. Bez problemu połączysz magazyny depozytowe, przyjęcia zewnętrznego, tranzytowe i inne w jeden, wirtualny, aby otrzymać szerszy obraz o przepływach i stanach ilościowych i wartościowych. Aby lepiej kontrolować dyspozycje magazynowe system posiada możliwość generowania analiz ABC/XYZ służących do wyboru najlepszych parametrów kontroli.
KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z WDROŻENIA MODUŁU GOSPODARKI MATERIAŁOWEJ
Wybierając kompletne rozwiązanie dla firm produkcyjnych proALPHA ERP zyskujesz dostęp do modułu gospodarki magazynowej, dzięki któremu:
- Uzyskasz bardziej przejrzysty obraz kosztów dzięki dostępowi do informacji o wartościach i ilościach materiału, który przepływa przez Twoje magazyny
- Przyśpieszysz wewnętrzne procesy firmy poprzez zwiększenie wydajności dyspozycji
- Otrzymasz dostęp do możliwości generowania prognozowanych list zakupowych w oparciu o zapotrzebowania i bieżące stany
- Stworzysz i skonfigurujesz dowolną ilość rożnych typów magazynów
- Zwiększysz bezpieczeństwo procesu i zaoszczędzisz pieniądze dzięki sprawdzonej i jednoznacznej identyfikacji materiałów i produktów
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?