Latające taksówki z ERP w chmurze
Fot.: Lilium |
Dzięki elektrycznej latającej taksówce firma Lilium chce zrewolucjonizować ruch uliczny. W celu szybkiego przygotowania prototypu i spełnienia ścisłych wymogów w zakresie logistyki i zarządzania, start-up projektu oparto na ekspertyzie i zdolnościach produkcyjnych rozwiązania proALPHA.
W przyszłości elektryczne taksówki od Lilium mają za zadanie transportować ludzi pięć razy szybciej niż klasyczny samochód. Dodatkowo, bezemisyjny, cicho pracujący samolot będzie startował i lądował w pionie. Po udanym locie prototypowym, koncepcja zupełnie nowej mobilności transportowej przybliżyła wizjonerów z Lilium do realizacji swojego pilotażowego projektu. Firma otrzymała blisko 100 milionów dolarów kapitału inwestycyjnego na kolejne etapy rozwoju.
Zarząd firmy Lilium rozpoczął poszukiwania rozwiązania ERP w chmurze, aby utrzymać dynamiczny wzrost i spełnić wysokie wymagania obsługi procesów produkcyjnych i rozwojowych. Proces wyboru nowego systemu stał się równie szybki, jak sam rozwój technologiczny firmy. Po wstępnej selekcji, w październiku 2017 roku, zarząd firmy Lilium zaprosił proALPHA na prezentację oprogramowania. Przedstawiciele Lilium od samego początku byli pod wrażeniem planu wdrożenia, konkretnych rozwiązań i funkcjonalności proALPHA, które znacznie zdominowały konkurencję. Miesiąc później podpisana została umowa na rozwiązanie proALPHA w chmurze, a na początku 2018 roku wdrożone zostały pierwsze moduły.
- „Rozwiązanie proALPHA Business Cloud przyczynia się do dalszego rozwoju Lilium” – mówi Andree Stachowski, Dyrektor ds. Sprzedaży w proALPHA Business Solutions GmbH. - „Firma poszukiwała rozwiązania, które byłoby elastyczne i skalowalne w wielu obszarach od zakupów przez logistykę i planowanie, po zarządzanie projektem, finanse i księgowość. Dzięki naszemu systemowi firma jest równie dobrze przygotowana do szybko rosnącej liczby użytkowników, jak i do sprawnego uruchamiania dodatkowych modułów.”
Firma Lilium założona została w 2015 roku przez grupę studentów na Uniwersytecie w Monachium Daniela Wieganda, Sebastiana Borna, Matthiasa Meinera i Patricka Nathena, których połączyła wspólna wizja zupełnie nowego środka transportu. W ciągu niespełna trzech lat, Lilium przekształciło się z 4 osobowego zespołu w firmę zatrudniającą ponad 90 światowej klasy inżynierów, którzy zaprojektowali i zbudowali pierwszy na świecie całkowicie elektryczny samolot startujący w pionie (eVTOL). Szacowany zasięg samolotu do 300 km, prędkość przelotowa do 300 km / h oraz zerowa emisja spalin sprawiają, że jest to najbardziej wydajny i przyjazny dla środowiska środek transportu naszych czasów.
Źródło: proALPHA Polska – System ERP dla produkcji, Lilium
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?