Szukaj w działach:

Robotyzacja przemysłu z Axon Media

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Konferencja techniczna „Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji” organizowana przez Axon Media była czwartą poświęconą tej tematyce w bogatym dorobku organizatora.

Innowacje na miarę potrzeb Przemysłu 4.0 – tak w skrócie można określić temat przewodni konferencji, która miała miejsce dnia 16 maja br. w Gdyni. W spotkaniu uczestniczyli inżynierowie zainteresowani nowymi rozwiązaniami w dziedzinie robotyki dla zakładów produkcyjnych. W czasie prezentacji poświęconych automatyzacji i robotyzacji produkcji można się było dowiedzieć m.in. jak wybrać robota do realizacji celów produkcyjnych, jak zdalnie monitorować jego pracę, jak zapewnić kontrolę jakości. Dużo miejsca przeznaczono zagadnieniu bezpieczeństwa w systemach zrobotyzowanych, m.in. zagwarantowaniu bezpiecznej współpracy człowieka z robotem oraz robotów współpracujących (pomiary sił kolizji). 

Przedstawiono także roboty inteligentne oraz inteligentną komunikację wspierającą robotyzację. W kilku prelekcjach głównym bohaterem był co-robot (collaborative robot), czyli robot przeznaczony do fizycznej interakcji z ludźmi, wyposażony w funkcje bezpieczeństwa, spełniający właściwe normy ISO.

Innowacyjne rozwiązania pokazali przedstawiciele firm: Fanuc, Pepperl+Fuchs, Murrelektronik, Omron Electronics, Elmark Automatyka, Pilz, Turck, Güdel, Balluff, TMA Automation, INNTEC. Duża część prelekcji zawierała przykłady wdrożeń rozwiązań w przedsiębiorstwach na świecie i w Polsce, bo nic tak nie przemawia do słuchaczy, jak żywe przykłady.

Konferencja Axon Media i firma Elmark Automatyka
Fot.: Axon Media  

Po części konferencyjnej odbyły się równolegle dwa warsztaty techniczne „Praktyczne sposoby pomiarów sił kolizji robotów współpracujących” – prowadzone przez przedstawicieli firmy Pilz oraz „Oprogramowanie narzędziowe Sysmac Studio i ACE – symulacja oraz programowanie robotów OAT” – tematykę tę przybliżyli przedstawiciele firmy Omron Electronics.

Uczestnictwo w wydarzeniu stanowiło idealną okazję do zapoznania się z szeregiem nowych rozwiązań, które każdy z obecnych będzie mógł wdrożyć w swoich zakładach. Uczestnicy chwalili ciekawie dobrane i odpowiednio ułożone tematy oraz wysoki poziom merytoryczny prelekcji. Podczas przerw goście pogłębiali swoją wiedzę, konsultowali z ekspertami rozwiązania problemów, z którymi zmagają się w swoich przedsiębiorstwach, dzielili się także swoimi doświadczeniami. Partnerzy natomiast podkreślali sprawną, profesjonalną organizację konferencji oraz efektywny networking.

Honorowy Patronat nad konferencją w Gdyni sprawował: Prezydent Miasta Gdyni, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Krajowa Izba Gospodarcza, Słupski Inkubator Technologiczny, a także Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna. 

Więcej o konferencjach Axon Media na Zrobotyzowany.pl


Źródło: Axon Media, Zrobotyzowany.pl

Elmark Automatyka S.A.
Niemcewicza 76
05-075 Warszawa
+48 22 773 79 37
POWIĄZANE
Konferencje techniczne Axon Media odmrożone Po długim okresie kwarantanny Axon Media Group wraca ze stacjonarnymi spotkaniami i zapra...
Energetycznie w Kielcach - Enex 2019 W Targach Kielce w dniach 27-28 lutego br. odbędzie się jedno z największych wydarzeń bra...
O rozwoju branży motoryzacyjnej na IABM 2019 Podczas dwóch dni trzeciej edycji International Automotive Business Meeting przeds...
Przemysł i nauka na INTARG 2019 Targi INTARG® to wydarzenie łączące kręgi, dla których kluczowym celem jest ro...
Kierunki rozwoju przemysłu na Top Industry Summit W hotelu The Westin Warsaw dnia 14 października odbyła się konferencja „Top Industr...
Przyszłość produkcji na FNP 2019 Nowa, odświeżona formuła VII Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech, które odby...
Partnerzy