Wszystko o energetyce na ENEX 2018
Fot.: Targi Kielce |
Najnowsze rozwiązania dotyczące m.in. odnawialnych źródeł energii, energetyki zawodowej oraz techniki grzewczej. Ponadto konferencje z polskimi i zagranicznymi specjalistami w tych dziedzinach – tak zapowiada się najbliższa edycja Targów ENEX.
Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX to miejsce, gdzie skupiają się czołowe firmy z szeroko rozumianego sektora energetycznego. Tegoroczna edycja wystawy odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca w Targach Kielce. Uczestnictwo potwierdziło już kilkudziesięciu wystawców działających m.in. w branżach odnawialnych źródeł energii, energetyki zawodowej czy techniki grzewczej. Targi są bowiem idealną okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań wykorzystywanych w tej branży. Nie wykluczone więc, że w czasie ENEX 2018 cześć wystawców zdecyduje się na zaprezentowanie swoich premierowych urządzeń.
Spotkanie to także szansa na wymianę wiedzy i zapoznania się z najnowszymi trendami, jak również innowacjami, które będą miały wpływ na światowy biznes, oczywiście tymi związanymi z energetyką czy elektrotechniką np. elektrycznymi samochodami oraz odnawialnymi źródłami energii. Służą temu m.in. spotkania i konferencje, których w programie najbliższych targów nie zabraknie. Tradycyjnie odbędzie się XI Forum Pomp Ciepła i Techniki Grzewczej, które rokrocznie cieszy się duża popularnością.
Rozmawiając o energetyce w XXI wieku, na pierwszy plan wysuwa się ekologia, a co się z tym wiąże - odnawialne źródła energii. Co ważne, istotne w tej kwestii są nie tylko same rozwiązania technologiczne, ale także m.in. uregulowania prawne, które dotyczą takich inwestycji. Dlatego ciekawym punktem programu Targów ENEX będzie Forum Technologii OZE „Ludzie, rynek, inwestycje”. Tematyka dotycząca pozyskiwania energii z promieni słonecznych będzie szerzej omówiona również w trakcie IX Forum Fotowoltaiki i Magazynów Energii SOLAR+.
Ponadto, podczas organizowanej w czasie Targów ENEX Strefie Innowacji będzie można zapoznać się z trendami oraz nowinkami w takich dziedzinach, jak magazynowanie energii, inteligentne sieci czy energetyka dla zagospodarowania odpadów. Pasaż Energetyczny GLOBENERGIA kolejny raz będzie towarzyszył Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX, w jego czasie specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości związane z doborem i montażem odpowiedniej instalacji. Odpowiedzą m.in. na pytania: jaka moc instalacji fotowoltaicznej będzie odpowiednia, kiedy sensownym rozwiązaniem jest pompa ciepła.
Zeszłoroczne Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odwiedziło ponad 4700 osób. Na prawie 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się 144 firm, z czego 94 zajmują się szeroko rozumianą działalnością w sektorze energetycznym. W tym roku do obu wydarzeń dołączą również premierowe Targi Zieleni i Małej Architektury Miejskiej Green City Expo.
Więcej o Targach ENEX 2018 na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Targi Kielce
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?