COMAU na Warsaw Industry Week
Fot.: COMAU |
Podczas targów Warsaw Industry Week, firma Comau zaprezentuje rozwiązania z zakresu spawania łukowego we współpracy z pozycjonerem detalu, robot do zgrzewania punktowego wyposażony w kleszcze zgrzewalnicze, czy druku 3D. Wśród aplikacji zainstalowanych na stoisku znajdzie się także robot Rebel-S pracujący w aplikacji Pick&Place, Racer3 imitujący paletyzację oraz złożona instalacja z wykorzystaniem robotów Racer 7 oraz NJ60, rozwiązań do etykietowania firmy RSC AUTO id, a całość przygotowana przez Integratora Systemów Zrobotyzowanych firmę PIAP.
Aplikacja demo, przygotowana przez kolejnego Partnera Comau, firmę TES, ukaże odwiedzającym zminiaturyzowaną linię do paletyzacji, gdzie Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 2,5m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.
Robot SCARA od Comau – czyli Rebel-S został przygotowany przez specjalistów od techniki próżniowej – firmę Fuutonlab, która także jest Partnerem Systemowym firmy Comau. Robot 4-osiowy zostanie użyty do aplikacji Pick&Place gdzie przenosi i sortuje detale pomiędzy poszczególnymi pojemnikami wizualizując pracę z najwyższą precyzją i powtarzalnością.
Druk 3D jest obecnie gorącym tematem w branży przemysłowej, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorców, jak i osób prywatnych zafascynowanych nowymi technologiami. Comau do tego rodzaju aplikacji użyło robota Racer7 – 1,4 który dzięki swojej bardzo wysokiej dokładności i sporemu zasięgowi, potrafi precyzyjnie prowadzić filament po zaprogramowanej wcześniej ścieżce tworząc przeróżne modele 3D.
Szerokość asortymentu robotyki Comau obejmuje rodziny robotów małych udźwigów Rebel-S oraz Racer przez roboty średnich udźwigów po produkty do obsługi dużych gabarytów, zarówno do paletyzacji, przenoszenia czy obsługi pras lub aplikacji zgrzewalniczych. Produkty Comau mogą być wykorzystywane zarówno w branży motoryzacyjnej, gdzie roboty są popularne od dawna, a także w tzw. General Industry, gdzie błyskawicznie zyskują na znaczeniu i coraz częściej się pojawiają jako narzędzie stwarzające przewagę konkurencyjną.
Polecamy
Zobacz profil firmy Comau na Zrobotyzowany.pl
Źródło: COMAU
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?