Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Comau na warszawskich targach Automaticon

Comau na targach Automaticon
 Fot.: Comau

Comau wzorem lat poprzednich, wziął udział w kolejnej edycji targów Automatyki i Pomiarów – Automaticon w Warszawie.

W tym roku firma Comau zaprezentowała na swoim stanowisku najnowsze produkty firmy z rodziny małych robotów Racer oraz oferty robotów 4-osiowych SCARA, a także znane już publice produkty jak robot NJ40 oraz pierwszy z Racerów – Racer 7 – 1,4.

Roboty SCARA - Rebel-S

Z najnowszej linii produktowej robotów SCARA w Warszawie zaprezentowana została wersja o zasięgu 0,60m. Rebel-S6 (kg udźwigu) swoją nazwę zawdzięcza różnicom w stosunku zarówno do dotychczasowego portfolio robotów sześcioosiowych Comau, jak i nowego modularnego podejścia do budowy ramienia i zmiany zasięgów robotów SCARA. Dzięki elementom dystansowym roboty Rebel-S mogą zostać w prosty i łatwy sposób zmodyfikowane do pracy wymagającej innego zasięgu niż zakładano pierwotnie. Klienci zakupując jednego robota z zestawem okablowania i elementami dystansowymi, zapewnia sobie elastyczność produkcji i 3 wersje zasięgu, a ponadto możliwość usytuowania robota na ścianie czy suficie dodatkowo zwiększa ilość pozycji montażowych. Robot zaprojektowany został do pracy na ograniczonej przestrzeni jest kontrolowany przez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Robot został przygotowany do pokazania aplikacji Pick&Place gdzie przenosi detale pomiędzy poszczególnymi punktami z najwyższą precyzją i powtarzalnością.

Comau na warszawskich targach Automaticon
 Fot.: Comau

 Mini Paletyzacja

Największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stanowisko demonstrujące zminiaturyzowaną linię do paletyzacji produktów imitujących kartony. Aplikacja została przygotowana przez jednego z partnerów systemowych Comau, gdzie Racer3 pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.

Comau na Automaticon 2017
 Fot.: Comau

 „Starzy znajomi”

Na stoisku znalazło się także miejsce dla robota NJ40, który wyposażony w chwytak pneumatyczny PIABu, jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują robota do aplikacji montażowych, handlingu, obsługi maszyn, spawania łukowego czy obsługi pras. Jego zasięg to 2500mm, a obciążenie możliwe jest aż do 40kg. Natomiast w holu przy rejestracji robot Racer 7 – 1,4, zapraszał zwiedzających do odwiedzenia stoiska Comau w Hali 1.

Polecamy:
Profil firmy Comau Poland na Staleo.pl

Źródło: Comau

 

Dodano 04.04.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy