Dopak rozszerza ofertę o formy wtryskowe
Dopak – wiodący dostawca maszyn i usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce nawiązał partnerstwo z producentem form wtryskowych Roth Werkzeugbau GmbH.
Tym samym firma Dopak otworzyła nowe możliwości dla przetwórców tworzyw w naszym kraju, zapewniając dostęp do zaawansowanej technologicznie narzędziowni, wytwarzającej m.in. formy do wtrysku wielokomponentowego oraz przeznaczone na duże i wymagające detale logistyczne.
Roth Werkzeugbau GmbH to niemiecka narzędziownia o ugruntowanej pozycji w branży. Specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu precyzyjnych form wtryskowych oraz narzędzi do produkcji seryjnej dla przetwórców tworzyw sztucznych. Firma jest znana z wysokiej jakości swoich wyrobów oraz zdolności dostosowywania się do indywidualnych wymagań klientów. Dysponuje bogato wyposażonym centrum testowym, obejmującym wtryskarki o siłach zwarcia od 110 do 1600 t (dostosowane do testów form 2K i 3K). Do dyspozycji jest także wtryskarka o sile zwarcia 2500 t z wyposażeniem do wtrysku 4K. Firma Roth posiada również bogate doświadczenie w realizacji form do uszczelnień rurowych 2K.
- Bardzo nas cieszy możliwość zaoferowania klientom kolejnych zaawansowanych i złożonych rozwiązań. Dzięki współpracy z firmą Roth, przetwórcy tworzyw sztucznych w Polsce będą mieli dostęp do narzędzi najwyższej jakości. Bogate know-how naszego partnera, w połączeniu z najnowocześniejszą technologią, kompleksowym wsparciem technicznym – od projektu detalu, aż po finalną formę seryjną z szybkim czasem dostawy umożliwią klientom osiągnięcie bardziej wydajnej produkcji. Jesteśmy przekonani, że Dopak i Roth Werkzeugbau stworzą nową jakość w zakresie precyzyjnych i efektywnych linii produkcyjnych, bazujących na niezawodnych wtryskarkach KraussMaffei i zaawansowanych technicznie formach wtryskowych - powiedziała Ursula Steiner, prezes firmy Dopak. |
- Misją naszej firmy jest dostarczanie rozwiązań narzędziowych „pod klucz”. Kompleksowo wspieramy klientów począwszy od wstępnego pomysłu poprzez fazę koncepcyjną, projekt detalu i produkcję narzędzia, testy funkcjonalne, fazę kwalifikacyjną, aż po zobrazowanie procesu produkcji seryjnej z uwzględnieniem automatyzacji. Jesteśmy otwarci na najbardziej wymagające projekty, uwzględniające również wielokomponentowe elementy - powiedział Marco Roth, dyrektor zarządzający Roth Werkzeugbau GmbH. |
Źródło: Dopak
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?