Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Open Industry 4.0 Alliance

Open Industry 4.0 Alliance

Na targach Hannover Messe, firmy z branży budowy maszyn, automatyki przemysłowej i oprogramowania podpisały porozumienie w sprawie utworzenia Open Industry 4.0 Alliance.

Członkami założycielami są Beckhoff, Endress + Hauser Group, Hilscher, ifm, KUKA, MULTIVAC i SAP SE (NYSE: SAP). Sojusz jest otwarty dla wszystkich firm, pozostali członkowie to m.in. Balluff Group, Gebhardt Fördertechnik, Pepperl + Fuchs, ARVOS GmbH | SCHMIDTSCHE SCHACK, SAMSON i WIKA Alexander Wiegand.

Założyciele i członkowie popierają otwarty ekosystem i zobowiązują się do korzystania z Open Industry 4.0 Alliance Framework w celu osiągnięcia interoperacyjności.

Sojusz Open Industry 4.0 dąży do tego, aby 80 procent maszyn w inteligentnej fabryce mówiło tym samym językiem. 

Członkowie sojuszu są zobowiązani do stworzenia znormalizowanego i otwartego ekosystemu do obsługi wysoce zautomatyzowanych fabryk i zakładów, w tym logistyki i usług. Sojusz pracuje nad unikaniem samodzielnych rozwiązań, aby umożliwić cyfrową transformację w europejskim przemyśle. Firmy planują współpracę z przyszłymi członkami w celu stworzenia tak zwanej struktury Open Industry 4.0 na podstawie istniejących standardów, takich jak IO-Link, OPC UA i RAMI.

Więcej informacji na: www.openindustry4.com


Źródło: SAP SE


Dodano 07.04.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy