Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Konkurencja na rynku cobotów rośnie

Konkurencja na rynku cobotów rośnie


Duński pionier robotów współpracujących Universal Robots, wciąż dominuje na rynku, ale jego udział w rynku zaczyna spadać - z ponad 55% w 2016 r. Do 46% w 2017 r. - wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Interact Analysis.


Interact Analysis  ocenia że udział rynkowy UR spadł jeszcze bardziej w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. Do około 40%, pomimo zwiększenia przychodów o ponad 40%, jednak UR nadal ma "niesamowicie silną pozycję" na rynku robotów współpracujących.

Analitycy oceniają że w roku 2019 i latach późniejszych UR stanie przed "trudniejszym środowiskiem". po piwerwsze w obliczu ostrej konkurencji ze strony dostawców tajwańskich i chińskich, którzy oferują podobne produkty po niższych cenach. Po drugie w obliczu konkurencji ze strony prawie każdego dużego dostawcy robota przemysłowego, którzy obecnie sprzedają swoje własne coboty.

Produkty konkurencji są zwykle bardziej odporne na uszkodzenia i potencjalnie lepiej dostosowane do większych użytkowników produkcyjnych. UR koncentruje się na cobotach o ładowności od 3 do 10 kg, natomiast konkurencja ma produkty, które obsługują ładunki o wadze nawet 0,5 kg lub nawet 170 kg.


Źródło: Universal Robots, Drives & Controls

Dodano 06.12.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy