Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Dlaczego warto paletyzować robotem współpracującym (cobotem)?


Dzięki ciągłym udoskonaleniom robotów przemysłowych czas na wdrożenie zrobotyzowanej stacji paletyzacji został skrócony z kilku miesięcy do zaledwie kilku tygodni, jednym z głównych czynników wpływających na to jest intuicyjność programowania.

Główną zaletą takiego stanowiska jest odciążenie osób pracujących przy paletyzacji, jednak wymaga od osób pracujących na nowych stanowiskach nowej specjalistycznej wiedzy z podstaw programowania robotów, a także samym ich poruszaniem, Postęp robotyzacji jest zdecydowanie szybszy niż odpowiednie przeszkolenie oraz przekwalifikowanie pracowników, część z pracowników może się wręcz obawiać obsługi takich stanowisk, a nawet uważać, że nie posiadają odpowiedniej wiedzy.

Roboty współpracujące są odpowiedzią na dzisiejszy rynek robotyzacji:

1. Po pierwsze skracamy czas wdrożenia aplikacji - podczas programowania robotów współpracujących korzystamy z tych samych zaawansowanych technik programowania co tradycyjnych robotów przemysłowych.

2. Po drugie - ułatwiamy obsługę takich stanowisk poprzez udoskonalenie robotów przemysłowych oraz wdrożenie funkcjonalności kolaboracji. Nowoczesny programator można porównać do obsługi smartfona czy tableta - wyraźny opis funkcji poszczególnych przycisków oraz technologia, z którą pracownik ma do czynienia codziennie, zachęca do skorzystania z niej. Poruszanie ramieniem robota może odbywać się na dwa sposoby, jednym z nich jest poruszanie z wykorzystaniem pendanta (opcja, z której chętnie korzystać może operator z doświadczeniem) natomiast drugą opcją jest użycie funkcji hand guiding, to znaczy poruszać, a także programować ruchy robota prowadząc go z punktu do punktu.

3. po trzecie - roboty współpracujące pracują z nami ramię w ramię, przez co nie wymagają stosowania dodatkowych wygrodzeń oraz zabezpieczeń co zwiększa ergonomię pracy i obsługi stanowiska, a także obniża koszty wdrożenia, oraz eksploatacji naszej stacji zrobotyzowanej.

Więcej podpowiedzi dlaczego warto paletyzować robotem współpracującym udziela Jarosław Mazur z firmy Yaskawa Polska.

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi
Firmy - Roboty paletyzujące
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/roboty-i-maszyny/roboty-paletyzujace-i-transportujace
Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie
Yaskawa Polska
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/2302/yaskawa-polska-sp-z-o-o


Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy