Nowy QMC 123 - system, który nada tempa produkcji!
Wiodący producent w branży technologicznej – Staubli w tym roku zaprezentował nowe rozwiązanie, dzięki któremu praca w firmach z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych przyspieszy, utrzymując przy tym bezpieczeństwo i higienę pracy.
QMC 123 to następca QMC 122, czyli magnetycznego systemu mocowania form. Od swojego poprzednika różni się nową, nowatorską konstrukcją, która w wydatny sposób zwiększyła wytrzymałość oraz funkcjonalność systemu. W stosunku do poprzednika został odchudzony o 6mm i może pracować w wyższej temperaturze, nawet do 120 stopni Celsjusza. Dzięki zastosowaniu nowego konceptu wykonania systemu oraz wysokiej jakości stali węglowej system uzyskał certyfikat IP65 co oznacza, że jest odporny na strumień wody. Dzięki tym zmianom QMC123 jest przystosowane do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych.
Poza najwyższą jakością wykonania system wyróżnia się kluczową wartością firmy, którą można zobaczyć w każdym jej produkcie, a mianowicie bezpieczeństwo. System funkcjonuje w oparciu o czujniki, rozmieszczone wewnątrz kubków magnetycznych, które w czasie rzeczywistym monitorują, możliwość wystąpienia ruchu formy, komunikaty wyświetlane są na kontrolerze, który jest ergonomiczny i łatwy w obsłudze. Kolejną cechą wyróżniającą QMC 123 na tle konkurencji jest możliwość, dostosowania go do praktycznie każdego typu maszyn wtryskowych, co jest już niemalże charakterystyczna cecha produktów Staubli.
Magnetyczny system mocowania form sprzedawany jest w konfiguracji plug and play, czyli system jest gotowy do integracji z wtryskarką, co również jest bardzo charakterystyczne dla tego producenta.
Podsumowując QMC 123 jest systemem, dzięki któremu można zminimalizować czasy przestoju produkcji w firmie, a tym samym w znaczny sposób zwiększyć wydajność produkcji. Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości w konstrukcji QMC123, system odznacza się wysoką niezawodnością oraz wytrzymałością, a to z kolei przekłada się na ciągłość procesu produkcyjnego. Magnetyczny system mocowania form jest również wyjątkowo bezpieczny, dzięki detekcji ruchu formy w czasie rzeczywistym. Intuicyjny dotykowy kontroler zapewnia łatwość obsługi oraz możliwość konfiguracji ustawień. System z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla firm, które podobnie jak Staubli na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo, optymalizację czasu pracy i integrację pracy maszyny z człowiekiem. Narzędzie idealnie wpasowuje się w koncepcję przemysłu 4.0, jest perfekcyjnie zaprojektowane i przemyślane w najmniejszym detalu.
--> Dowiedź sie więcej o systemie mocowania QMC 123
Źródło: Staubli
95-002 Smardzew
+48 42 636 85 04
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?