Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Ciężki, cięższy, najcięższy - mocniejsze osie liniowe

Ciężki, cięższy, najcięższy - mocniejsze osie liniowe od Gudel
 Fot.: GUDEL

W 2016 roku miała miejsce premiera piątej odsłony osi liniowej TrackMotionFloor od Güdel, przeznaczonej do ciężkich robotów przemysłowych. Teraz Güdel postanowił wznieść swój produkt na nowy poziom, prezentując kolejną generację produktu ze swojej rodziny osi liniowych - TMF-6.

TMF-6 jest konstrukcją modułową, która można rozbudować na potrzeby konkretnej aplikacji. jest w stanie poruszać statycznymi obciążeniami sięgającymi 20 ton, oraz dynamicznymi ciężarami do 13,3 tony. Te parametry czynią TMF-6 produktem bezkonkurencyjnym i jedynym w swojej klasie.

Nowa oś liniowa została zaprezentowana podczas targów Automatica w Monachium, gdzie cieszyła się znacznym zainteresowaniem. Güdel z dumą prezentował swój kunszt konstruktorski i pasję do innowacji na stanowisku swojego partnera - japońskiego producenta robotów Fanuc.

W aplikacji przygotowanej na targi Automatica TMF-6 pracował jako siódma oś dla jednego z największych robotów oferowanych przez firmę Fanuc - M-2000iA. Połączone rozwiązania Güdel i Fanuc pozwalały bezproblemowo operować dostarczonym na te potrzeby autem Audi Q2, co spotkało się z uznaniem odwiedzających.
Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia następującego filmu i oceny uzyskanego efektu:
https://vimeo.com/183451287

Ciężki, cięższy, najcięższy - mocniejsze osie liniowe
 Fot.: GUDEL


TMF-6 jest kompatybilny z popularnymi modelami ciężkich robotów, dostarczanych przez różnych producentów. Modyfikowalne adaptery pozwalają na bezproblemową integrację całego układu. Jednostka porusza się dzięki potężnemu napędowi, złożonemu z przekładni planetarnych, prowadnic przystosowanych do dużych obciążań oraz precyzyjnych listew zębatych. Wszystkie te komponenty produkowane są w dedykowanej fabryce Güdel. Silniki mogą zostać dobrane pod konkretne wymagania.

TMF-6 składa się z jednego lub dwóch wózków w standardzie. Podobnie jak w przypadku innych rozmiarów osi liniowych TrackMotionFloor, mogą być przedłużone z długości 3 metrów do 100 metrów. TMF-6 radzi sobie z naciskami rzędu 5 t/m², co tylko potwierdza solidność całej konstrukcji oraz jakość komponentów dostarczanych przez Güdel. Dzięki wszystkim cechom opisanym powyżej, TMF-6 jest doskonałym rozwiązaniem do aplikacji o największych obciążeniach.

Źródło: pl.gudel.com

Dodano 26.03.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy