Targi Metal i Control-Tech przyciągają gigantów przemysłu
Ponad 200 firm z 22 krajów świata w tym: z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Słowenii, czy Polski już 24-25 września stawi się w Kielcach by zaprezentować najnowsze technologie wykorzystywane w przemyśle odlewniczym.
Najnowsze technologie tematem wiodącym seminarium Foundry Goes Green
Prawidłowe pomiary temperatury w procesach obróbki cieplnej, najnowsze rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji w branży odlewniczej, czy aktualne trendy w przemyśle i sposoby redukcji CO2 – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą podczas tegorocznego seminarium Foundry Goes Green. Jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyszących Międzynarodowym Targom Technologii dla Odlewnictwa Metal adresowane jest do prezesów, dyrektorów odlewni oraz szefów działów rozwoju i technologii. Głównym założeniem seminarium jest promowanie nowych rozwiązań, które pozwolą na redukcję emisji CO2 oraz zmniejszenie zużycia energii w procesach odlewniczych. Przemysł odlewniczy, z racji swojej energochłonności i wysokiej emisyjności, staje przed koniecznością wdrażania bardziej ekologicznych rozwiązań, co również pozwoli na oszczędności finansowe dla przedsiębiorstw.
– Naszych gości czekać będzie także wiele innych, bardzo interesujących wydarzeń towarzyszących, związanych chociażby z kwestią obliczania śladu węglowego, czy wprowadzania nowych technologii – mówi dyrektor projektu, Piotr Pawelec.
Dwa dni spotkań – maksimum możliwości!
Tegoroczna edycja targów Metal i towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling odbędzie się w nowej odświeżonej formule.
– Naszą rolą jest zaaranżowanie takiego formatu wydarzenia, który będzie interesujący dla zwiedzających. Jestem przekonany, że skrócenie targów do dwóch dni wpłynie pozytywnie zarówno na wystawców, szczególnie tych zagranicznych, którzy zredukują koszty, jak i na zwiedzających, którzy otrzymają ten sam program skondensowany do dwóch dni – mówi dyrektor projektu Piotr Pawelec z Targów Kielce.
Decyzja o ich skróceniu to ukłon w kierunku wystawców i zwiedzających, którzy szczególnie teraz, w czasach odchodzenia Europy od tzw. „brudnego, ciężkiego przemysłu”, liczą każdą złotówkę, również tę wydawaną na targi.
– To będzie bardzo dobra edycja „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce. Skrócenie targów do dwóch dni spotkało się z pozytywnym odbiorem firm biorących udział w wydarzeniu i zachęciło kolejne do udziału w targach. Do Kielc zjadą światowe firmy z branży odlewniczej – dodaje dyrektor projektu.
Wśród potwierdzonych wystawców znalazły się m.in. takie firmy jak: Agrati i Rtd Group z Włoch, Kanthal z Niemiec, Rath z Austrii, Inductotherm Europe z Wielkiej Brytanii, Ferrocore ze Słowenii, Eurotek, Wohr Pl, Genten Machines, Motul Baraldi, Heraeus, Petrofer, Kom-Odlew, Prec-Odlew, Foundry Service Agency, Bb Technology, Noram, Guenther, Totalenergies, czy Amp. Ich obecność świadczy o randze organizowanego w Targach Kielce wydarzenia, które pozycjonuje się, jako trzecie pod względem wielkości tego typu spotkania w Europie, po największych, organizowanych w Dusseldorfie, targach GIFA i Euroguss w Norymberdze.
Targi Kielce wzmacniają działania w Europie i podpisują kolejne umowy o współpracy!
– Nowe szanse dla naszych wystawców i zwiedzających na międzynarodowe kontakty i wchodzenie na nowe rynki stwarza współpraca z Polsko-Rumuńską Izbą Handlowo-Przemysłową – mówi prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.
Kielecki ośrodek dołączył do izby, by docierać do większego grona potencjalnych wystawców i wzmacniać pozycję wartościowego partnera do współpracy na rynku europejskim. Jak zaznacza, współpraca z Polsko-Rumuńską Izbą Handlowo-Przemysłową została nawiązana przede wszystkim z myślą o targach odlewnictwa Metal.
– W tym kraju rośnie potencjał produkcyjny. Powstają fabryki związane z sektorem odlewnictwa, stąd nasze przekonanie, że warto budować pozycję odpowiedniego partnera do współpracy i zwiększać siłę dotarcia do nowych przedsiębiorstw – mówi o nowej współpracy dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Mam nadzieję, że już podczas najbliższych edycji tego wydarzenia będziemy gościć wielu uczestników z tego kraju, a przede wszystkim zwiedzających – podkreśla szef kieleckiego ośrodka wystawienniczego.
Targi Kielce od lat współpracują z kilkunastoma izbami przemysłowo – handlowymi, stowarzyszeniami działającymi poza granicami Polski i ośrodkami targowymi na świecie.
Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH
Control-Tech to najważniejsze w kraju targi prezentujące najnowsze przyrządy i maszyny pomiarowe. Szeroką ofertę producentów uzupełniają branżowe seminaria i wykłady z udziałem ekspertów. Targi stanowią międzynarodową platformę wymiany doświadczeń i kontaktów biznesowych. W ich trakcie prezentowane są najnowsze technologie z zakresu specjalistycznych pomiarów, aparatury analitycznej, badania materiałów, przyrządów pomiarowych oraz komponentów do sprzętu pomiarowego i testującego.
Targi Metal, Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling dobędą się 24-25 września 2024 roku w Targach Kielce.
Więcej informacji na stronie https://www.targikielce.pl/metal
Źródło: Targi Kielce
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?