Szukaj w działach:

Forum przemysłu oświetleniowego

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Przemysł oświetleniowy spotka się w Sosnowcu w dniach 23-24 października 2019 r., aby wziąć udział w LUMENexpo, który będzie forum wymiany poglądów i doświadczeń w tym sektorze.

LUMENexpo odbywające się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu to połączenie nauki i praktyki podczas wielu zaplanowanych konferencji i szkoleń.

Podczas konferencji „Wybrane problemy techniki oświetleniowej” organizowanej pod patronatem merytorycznym Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP zostaną omówione m.in. kwestie związane z:

 • oświetleniem obiektów sportowych
 • oświetleniem zewnętrznym a zanieczyszczeniem światłem
 • efektywnością energetyczną drogowych instalacji oświetleniowych
 • symulacyjnym wspomaganiem projektowania iluminacji obiektów.

Natomiast przedstawiciele Biura Badawczego ds. Jakości BBJ SEP oraz Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego POL-lighting podczas Konferencji pt.: „Najnowsze technologie w branży oświetleniowej” będą dyskutować między innymi na temat:

 • nowych trendów w dziedzinie wykorzystania promieniowania optycznego, Signify Poland Sp. z o.o.
 • zdrowia i inteligencji w oświetleniu, Helvar Competence Center
 • zmian zachodzących w branży oświetlenia, Luxon Sp. z o.o.
 • zagadnień związanych z diodami pełnego spektrum światła słonecznego - Technologia SunLike, Seoul Semiconductor Europe GmbH.

Wydarzenie będzie także dobrym miejscem do poruszenia kwestii jakości wyrobów oświetleniowych podczas wykładu przygotowanego przez POL-lighting pt.: „SIWZ a ENEC i ENEC PLUS – parametry określone w postępowaniach przetargowych a rzeczywistość. Czy certyfikaty ENEC i ENEC PLUS potwierdzają wysoką jakość produktu ? Na jakie parametry gmina czy powiat musi zwracać uwagę w postępowaniu przetargowym, by wybrać produkt oświetleniowy wysokiej jakości, zgodny z normami”.

Ponadto Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach Sp. z o.o. i Ośrodek Badawczo - Rozwojowy RCC Sp. z o.o. podczas Konferencji pt.: „Jakość i bezpieczeństwo sprzętu oświetleniowego i wyrobów elektrotechnicznych w aspekcie obowiązujących przepisów prawnych” poprowadzą specjalistyczne prezentacje. Przeanalizowane zostaną m.in. tematy związane z:

 • systemami oceny zgodności i odpowiedzialność producentów za wyrób
 • badaniami na zgodność z dyrektywą ErP
 • europejską bazą danych produktów zużywających energię EPREL.

Konferencja zostanie również wzbogacona o panel szkoleniowy zatytułowany: „Wymagania prawne rynku UE- Nowa dyrektywa RoHS III oraz instrukcje i etykietowanie wg. Normy PN-EN 60598-1:2015”, którego organizatorem będzie Ośrodek Badawczo - Rozwojowy RCC Sp. z o.o. 

Natomiast Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. przygotuje wykład pt.: „Prace rozwojowe oświetlenia LED – na podstawie doświadczeń w badaniach dla branży motoryzacyjnej”. 

--> PEŁEN PROGRAM TARGÓW

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniach planowanych podczas LUMENexpo mogą skorzystać z bezpłatnego wstępu po okazaniu Zaproszenia i wcześniejszej rejestracji on-line.

--> REJESTRACJA ON-LINE

--> POBIERZ ZAPROSZENIE

 

Więcej o LUMENexpo na Zrobotyzowany.pl


Źródło: Expo Silesia w Sosnowcu

POWIĄZANE
Mocne i zminiaturyzowane kontrolery ruchu Dzięki nowym kontrolerom ruchu MC3001, dostępnym w wersjach MC 3001 B (złącza płytka-płyt...
Branża TSL ponownie spotka się w Warszawie Targi TransLogistica Poland to wiodące wydarzenie dla firm korzystających i poszukujących...
Dlaczego hydraulikę należy naprawiać w oryginalny sposób? Napędy hydrauliczne przenoszą duże obciążenia i obsługują funkcje istotne dla bezpieczeńs...
Nie możesz przegapić tej walki Nie możesz przegapić tej bitwy. Do ringu wejdą robot przemysłowy i robot współprac...
Nowości branżowe na Targach ENERGETICS Targi Energetyki ENERGETICS to jedno z najważniejszych spotkań przedstawicieli branży ene...
Targi EuroLab - spotkanie świata biznesu i nauki Licznie reprezentowane jednostki naukowe i badawcze informujące o nowych odkryciach i dok...
Partnerzy